Arka Tampon Difüzörü Piano Black, GTİ, v.b. uygulamaları

Merhabalar.

Aracımın sol tarafında çift çıkışlı egzoz var ve bu egzozlarda hiçbir işlem olmaksızın piano black difüzör taktırmak istiyorum. Konuştuğum, görüştüğüm herkes 'GTI difüzörü takalım; egzozunu da ona göre sağ sol birer tane çıkış yapalım.' diyor fakat ben egzozun olduğu gibi kalmasını istiyorum. Benim istediğim şekilde aracına difüzör taktıran ya da söylediğim şekilde işlem yapan bir yer bilen var mıdır acaba aramızda?

Merhabalar.
Aracımın sol tarafında çift çıkışlı egzoz var ve bu egzozlarda hiçbir işlem olmaksızın piano black difüzör taktırmak istiyorum. Konuştuğum, görüştüğüm herkes 'GTI difüzörü takalım; egzozunu da ona göre sağ sol birer tane çıkış yapalım.' diyor fakat ben egzozun olduğu gibi kalmasını istiyorum. Benim istediğim şekilde aracına difüzör taktıran ya da söylediğim şekilde işlem yapan bir yer bilen var mıdır acaba aramızda?
Bu mümkün hocam ama bir öneri ben sunayım. Var olan diffuzoru boyamayı düşündünüz mu?

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bu mümkün hocam ama bir öneri ben sunayım. Var olan diffuzoru boyamayı düşündünüz mu?

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Boyamayı değil ama kaplatmayı düşünmüştüm. Orjinal difüzörün üzerindeki nokta nokta kabartmalar yüzünden kaplamanın kısa bir süre içinde bozulacağı söylendi. Aslında benim en büyük takıntım, istediğim zaman eski haline döndürebilecek olmak. O yüzden boyama fikrini hiç düşünmedim diyebilirim.

Boyamayı değil ama kaplatmayı düşünmüştüm. Orjinal difüzörün üzerindeki nokta nokta kabartmalar yüzünden kaplamanın kısa bir süre içinde bozulacağı söylendi. Aslında benim en büyük takıntım, istediğim zaman eski haline döndürebilecek olmak. O yüzden boyama fikrini hiç düşünmedim diyebilirim.
iyi bir boyacı bulmak gerekir... Plastik malzemeyi boyanabilecek kıvama getirmek ustalık istiyor. Herhangi bir yer de yaptırmayın, boyası dökülürse pişmanlık yaratır.

iyi bir boyacı bulmak gerekir... Plastik malzemeyi boyanabilecek kıvama getirmek ustalık istiyor. Herhangi bir yer de yaptırmayın, boyası dökülürse pişmanlık yaratır.
Uyarınız için teşekkür ederim, boyatma fikrini ikinci planda tutuyorum ama İstanbul'da dediğiniz gibi bir boyacı varsa söyleyebilir misiniz lütfen? Uygun difüzör bulamazsam boyatacağım ve bildiğiniz bir yer varsa orayı tercih etmek isterim.

Uyarınız için teşekkür ederim, boyatma fikrini ikinci planda tutuyorum ama İstanbul'da dediğiniz gibi bir boyacı varsa söyleyebilir misiniz lütfen? Uygun difüzör bulamazsam boyatacağım ve bildiğiniz bir yer varsa orayı tercih etmek isterim.
Bizim sokakta beyaz bir golf var... R400 replika jantlı falan güzelde görünüyor gözüme :)  onunda soldan çift çıkışı var ve parlak siyah bir difüzör taktırmış. sahibini henüz tespit edemedim. Hiç eksoza dokunmadan takılabilecek bir parçaya benziyor... 

İstanbuldaysanız çok iyi bir ustam var, eski focusumdaki marşpiyel, ön tampon altı ve arka tampondaki tüm kara plastikleri gövde rengine çevirmiştik ve 3 yıl boyunca ne rengi attı ne de bir dökülme yaşadık...

Maslak Oto Sanayi, Hakan Altın, 0535 256 07 36. Mutlaka selamımı iletin...

Yapılan işlemler çok başarılı herkese güle güle binmek nasip olsun. Bende konuyu açan hocamın aldığı difüzörden arıyorum yani 1.2 tsi için egzozda herhangi bir işlem yapılmadan takmak istiyorum.Hocamın verdiği linkte farklı ürünler çıkıyor.Bildiği bir satıcı olan kimseler var mıdır?

Merhaba arkadaşlar;

Aracımda çift çıkış egzoz(sağda ve solda birer tane) GTİ difüzör ve son susturucu iptali var. Normal kullanımda çok yüksek olmayan tatlı ve tok bir ses alıyorum. Fakat şehirler arası yolculuklarda 130 km hızlarda egzoz sesi bir süre sonra rahatsız edici olabiliyor. Bu nedenle görünümü bozmadan egzozu sessiz hale getirmeyi istiyorum. Bu işlemi nasıl yaptırabilirim? Orjinal egzozu takarsam dolayısıyla görüntü de bozulacak bu egzoz sessiz hale getirilebilir mi yoksa yeniden egzoz mu taktırmak gerekiyor? Ayrıca ilerde muayene yaptıracağım zaman çift çıkış egzoz ve son susturucu iptaliyle araç muayeneden büyük ihtimalle geçmeyecek. 

Egzoz konusunda bilgim zayıf olduğu için sizlere sormak istedim.

Tüm dostlara keyifli forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Emergency

Değerli Hocam

Orijinal dışına çıkılmış ama özellikle susturucu iptali  veya kazanın delinmesi yoluyla çift çıkış haline getirilmiş olanlar kesinlikle muayeneden geçemiyorlar. Ben orijinaline dönmenizi öneririm.

@Emergency

Değerli Hocam

Orijinal dışına çıkılmış ama özellikle susturucu iptali  veya kazanın delinmesi yoluyla çift çıkış haline getirilmiş olanlar kesinlikle muayeneden geçemiyorlar. Ben orijinaline dönmenizi öneririm.
Muayeneye yaklaşık 1 yıl var hocam. Peki yine aynı şekilde çift çıkış kalsa susturuculu yeni egzos takılsa muayenede sorun olur mu? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muayeneye yaklaşık 1 yıl var hocam. Peki yine aynı şekilde çift çıkış kalsa susturuculu yeni egzos takılsa muayenede sorun olur mu? 
Modifiye edilmemiş orijinal GTI veya R egzoz sistemi çıkma olarak bulup takarsanız bence tam kararında olur.

Murat Hocam affınıza sığınarak bir düzeltme yapmak isterim.

Kazan delinerek 2. çıkış işlemi hafif kusur olarak Muayeneden Geçer Bilgisine sahibim. Kensimde yaptirdigimdan bu bilgi isiginda islem yaptirmistim.Lakin en son olarak 1 kac ay icerisinde yasa ve yonetmelikte Tuv Turk bir degisim yapmadiysa . Önemli olan son susturucunun iptal olmamış olması. Yanlışım varsa düzeltirseniz bende bilgilenmiş olurum . Teşekkürler [mention=3]silvershadow[/mention]

Tüv Türk Egzost sistemi Ağır Kusur Listesi

2e36ef3631e89a45f09ce0a1bbbcf012.jpg

Sent from my SM-G920F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Murat Hocam affınıza sığınarak bir düzeltme yapmak isterim.

Kazan delinerek 2. çıkış işlemi hafif kusur olarak Muayeneden Geçer Bilgisine sahibim. Kensimde yaptirdigimdan bu bilgi isiginda islem yaptirmistim.Lakin en son olarak 1 kac ay icerisinde yasa ve yonetmelikte Tuv Turk bir degisim yapmadiysa . Önemli olan son susturucunun iptal olmamış olması. Yanlışım varsa düzeltirseniz bende bilgilenmiş olurum . Teşekkürler [mention=3]silvershadow[/mention]

Tüv Türk Egzost sistemi Ağır Kusur Listesi

Sent from my SM-G920F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Ender hocam son susturucu iptali olduğu için şu anki egzozu tamamen değiştirmek gerekiyor sanıyorum. Mevcut egzozdan işlem yapılamıyor doğru mudur?

Geri
Üst Alt