Arka Tampon Difüzörü Piano Black, GTİ, v.b. uygulamaları

Ender hocam son susturucu iptali olduğu için şu anki egzozu tamamen değiştirmek gerekiyor sanıyorum. Mevcut egzozdan işlem yapılamıyor doğru mudur?
Son susturucu iptali olmamalı . olay çok basit aslında. mevcut fabrikasyon düzeneğe kazanın sağ tarafından kesilerek yeni çıkış uygulanıyor. bu haliyle hem çok az orjinale dokunulmuş oluyor hemde hafif kusur ile geçilebiliyor muayeneden. sizde son susturucu iptali olduğu için muayeneden geçemezsiniz. Haliyle son susturucu eklenmeli ve yapılacak işlem bundan sonra olmalıdır.

Son susturucu iptali olmamalı . olay çok basit aslında. mevcut fabrikasyon düzeneğe kazanın sağ tarafından kesilerek yeni çıkış uygulanıyor. bu haliyle hem çok az orjinale dokunulmuş oluyor hemde hafif kusur ile geçilebiliyor muayeneden. sizde son susturucu iptali olduğu için muayeneden geçemezsiniz. Haliyle son susturucu eklenmeli ve yapılacak işlem bundan sonra olmalıdır.
Teşekkür ederim Ender hocam 

Merabalar ürün cok güzel olmuş ama tek egzoz olması biraz dış görünüşü kötü göstermiş en az 2 egzoz olması gerekti bende aynı ürünü almak istiyorum ama 4 egzoz yaptıracam kesme delme işi gerekiyormuş sanırım işinde ehli birine yaptırmak gerekiyor sanırım 

Arkadaşlar bende gti difüzör ve çift çıkış uygulaması yapmak istiyorum fakat , aklımda sorunlar var. Şimdi ender elektronikteki gti son susturucu komple egzoz mu oluyor ? Difüzörü nerden almalı ? Egsoza tekrar gelicek olursak dışarda komple kumandalı mi yaptırmalıyım? Gti son susturucuda ses olarak ne fark eder ?

Birde hiç egzoza bulaşmadan, kazanı delip 2. Çıkışı alsak ne fark eder?

Çok soru sordum :) yardımlarınızı bekliyorum 

Arkadaşlar sol tarafta 2 egsoz çıkışlı Golf için difüzör nereden temin edebilirim? Eticaret siteleri ve Aliexpress'te bir türlü bulamadım. 

Benimkinin modeli ne bilmiyorum eski sahibi taktırmış. Tamir etmeye kimse yanaşmadı çünkü kaldırıma çıktığımda plastiğin bazı parçaları kırıldı ve yok oldu. 

2015 Golf Highline benim aracım.

Arkadaşlar sol tarafta 2 egsoz çıkışlı Golf için difüzör nereden temin edebilirim? Eticaret siteleri ve Aliexpress'te bir türlü bulamadım. 

Benimkinin modeli ne bilmiyorum eski sahibi taktırmış. Tamir etmeye kimse yanaşmadı çünkü kaldırıma çıktığımda plastiğin bazı parçaları kırıldı ve yok oldu. 

2015 Golf Highline benim aracım.
Görsel gönderirseniz daha rahat yardımcı oluruz

Egzoz kazanını delme işlemi tamamen yanlış. Öyle bir işlem yapılacaksa soldaki çift çıkıştan birini sağa geçirmek. Kazan delmek akıl mantık işi değil. Turbonun çalışma prensibi ile oynuyorsunuz. Motoru çabuk yorarsınız. Bunu 6 aydır araştıran birisi olarak söylüyorum. Bu işlem için maliyette sıkıntı yaşıyorsanız dediğim gibi soldan sağa çıkış alırsınız ya da kazanı değişirsiniz. Kazanı değiştirmek de yakıt maliyetini artırır ama en net çözümdür. 2.sayfadaki yapılan işlem yanlış arkadaşlar.

Merhaba Ustadlar,

Ender hocam çok güzel bir bilgi paylaşmış 

2014 1.2 Comfortline aracıma linkdeki gibi difüzör düşünüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-volksawagen-golf-7-difizor-7.5-gorunumlu-sen-garage-602419871/detay/

Eksozun ucunu kesip 14.3.5 maddede yazdığı gibi yön değiştirmem gerekiyor sanırım bu işlemi yaparsam muaynede sorun yaşarmıyım ?

Tüv Türk Egzost sistemi Ağır Kusur Listesi

2e36ef3631e89a45f09ce0a1bbbcf012.jpg

Sent from my SM-G920F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@Oğuz Kycı hocam merabalar Golf 7 1.6tdi var bende, nasıl yapabilirim bu nikelajı nerden aldınız acaba malzemeyi bir de difizörü tamamen çıkarmak gerekiyor mu nasıl yapılıyor montajı ?

@bangduck hepsi buradada var nikelaj yazınca çıkıyor hocam tek tarafı yapışkan çok basit yapıştırıyorsunuz o kadar 👍🏼

@Oğuz Kycı Çok sağolun çok teşekkür ederim hocam sanırım en sol attaki doğru muyum

174E2BC2-9512-4E9B-A331-8ECAED4A4E33.png

Geri
Üst Alt