Jump to content

niclayt

Sağ Camda 3-5 Çizik ): (ÇÖZÜLDÜ)

Recommended Posts

Merhabalar.

Sağ arka yolcu tarafındaki camda 1-2 gün önce fark ettiğim çizikler mevcut.   Nasıl olduğuna emin değilim ancak bir şey sürtmüş gibi görünüyor.  Genelde aracıma binmeden sağını solunu mutlaka kontrol ederim.  Bu çizik yeni oldu ve büyük ihtimal gece araç park halindeyken oldu, çünkü sabah kuş pisliği zannettim temizlemeye çalıştım, çizik olduğunu biraz uğraştıktan sonra fark ettim :( 

1---) Bu çizik nasıl oluşmuş olabilir ? Görünebilmesi için biraz yakınlaştırmaya çalıştım. Taş çarpma vs. işine benzemiyor 3-5 noktadan irili ufaklı çizilmiş. (çiziğin olduğu taraf, park halindeyken kaldırım tarafıydı)

2---) Kaskom, mini onarım vs. var. Bu cam için ne yapabiliriz ?  Tamir, Değişim ?  (özellikle Sivas içinde ne yaptırabilirim) 

Tavsiyelerinize ihtiyacım var.  
Çizik resmi ekte.

IMG_20190629_172014 - Kopya.jpg

tarihinde niclayt tarafından düzenlendi
çözüldü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sanırım birisi elindeki sert bir cisimle vurmuş gibi gözüküyor. Çok büyük bir çiziğe benzemiyor benim fikrim kalsın takmayın kafanıza. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

boyada olan ufak tefek taş izlerini kendim halletmiştim. nokta hata kalmamıştı :(  
Ama iş cam olunca elimden bir şey gelmiyor 2 gündür çözüm arıyorum ama bir şey bulamadım.

@agacmalzeme hocam Valla ne yalan söyleyeyim takıyorum kafama :( 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mini onarım yapan yerlere bi sorun tamir edebiliyorlarmı. kasko bu haliyle değiştirmez diye biliyorum. benim sol arka camı kırmışlardı, kasko karakol tutanaklarını istedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu tarz cam çiziklerini yanlış hatırlamıyorsam tozlama adı verilen bir teknikle düzeltiyorlardı. Yani halledilir sanırım. Değişime vs gerek yok bence boşuna.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler.

Hafta içi kaskonun yönlendirdiği yere uğrayıp göstereyim bakalım nasıl bir çözüm önerecekler :( 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birisi büyük ihtimalle aracı çalmaya çalıştı 3-5 defa vurdu baktı olmuyor vazgeçti, ben çiziklerden çok bu girişimi düşünün yarin daha profesyonel bir şekilde gelip aracınızı götürebilirler sonrasında kafaya takacak çizik kalmaz ortada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Cam filmi korumuş gibi gözüküyor. Görünürde değerli eşya vb. bırakmamaya özen gösterin.

Müdahale ettirecekseniz nasıl iş yaptığına bakın içinize sinerse öyle yaptırın. Malum bazı ustalar hallederiz diyip halledemeyip başka yerlerine de zarar verebiliyorlar. 

Böyle kullanımda sizden başka hiç kimse farketmez. Sıkmayın canınızı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Serkanasn  ihtimali var hocam :(  Çünkü iz yoldan tarafta değilde biraz daha kuytu sayılabilecek kaldırımdan tarafta...

@ogzogz sağolun hocam... Araç içinde değerli eşya hiçbir zaman bırakmıyorum.  Yarın fırsat bulursam yönlendirdikleri yere bir uğrar durum değerlendirmesi yaparız bakalım ne yapılabilecek. 

Cama işlem yaptırırsam, son durum hakkında burada tekrar bilgilendirme yapacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2-3 yere camı gösterdim. Havalı cam olduğu için hiçbir işlem yapamıyorlar. Ön cam olsa tamir edilebileceği açıklandı ki zaten onu biliyoruz.

Kaskodan değiştireceğim becerebilirsem.  Az önce işlem başlattım bakalım ne cevap gelecek...  (orjinal logolu cam şeklinde)
Kırık olsa değişirdi ancak kırık değil. Elim, ayağım çarpsa kırılsa 1 ay camsız beklemek var...  :D 

Cam değişiminde sorgulamalarda hasar görünüyormuş, Hasarın detayı sorgulandığında "cam değişimi" şeklinde açıklama çıkıyormuş. Doğru mu arkadaşlar ? 
Bu açıklama çıkmazsa sıkıntı. Satışta anlat anlatabilirsen karşı tarafa...  :/ 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

biraz abartmıyor musunuz ?

alt tarafı cam çizilmiş , biraz serin kanlı olmakta fayda var. Allah korusun kaporta hasar alsa panik atak geçirirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mrb.
Cam kaskodan değişti...  (orjinal logolu cam)

Camın sökülmesi tam bir işkence. Bilginize...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben sorunu kaskodan cam değiştirerek çözmüştüm. Ancak az önce video izlerken bir restorasyon işlemine denk geldim ve sizlerle paylaşmak istedim.  Belki faydalanan olabilir.

(2:07 - 4:10 arasını izleyiniz)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@niclayt Yalçın Selam 1.Soruna hemen yanıt veriyorum %80 ihtimalle de kök sebebi söyleyeceğim olacak daha önceki aracımda yaşadığım tecrübeme dayanarak ''ROTTEST TABANCASI''nın kafasının çarpması o şekilde iz bırakıyor. Dışarda parayla yıkatmanın sonuçları maalesef. Benim gözümün önünde vurdurdu cama orta yaşlı bir amcaydı yıkayan, ses etmedim ama içim açıdı sonrasında o da bana ders oldu gittim kendime rottest aldım kendim yıkıyorum uzun zamandır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, onurmat yazdı:

@niclayt Yalçın Selam 1.Soruna hemen yanıt veriyorum %80 ihtimalle de kök sebebi söyleyeceğim olacak daha önceki aracımda yaşadığım tecrübeme dayanarak ''ROTTEST TABANCASI''nın kafasının çarpması o şekilde iz bırakıyor. Dışarda parayla yıkatmanın sonuçları maalesef. Benim gözümün önünde vurdurdu cama orta yaşlı bir amcaydı yıkayan, ses etmedim ama içim açıdı sonrasında o da bana ders oldu gittim kendime rottest aldım kendim yıkıyorum uzun zamandır.

Cevabınız mantıklı geldi hocam. Çünkü ben sorunu yıkamadan 1 gün sonra fark ettim. Akşam aracı yıkattım evin önüne gelip park ettim sabah baktığımda bu şekilde izler vardı.

Neyse ben kaskodan çözdüm. Ancak son paylaştığım videoda adamlar resmen patlayan camı tamir etmiş :)  Sivas'ta bu işten anlayan adam bulmak zor olduğu için camı değiştirerek çözüm buldum. Yan camın değiştirilmesi çok büyük sıkıntı bilginiz olsun. Tamamen patlatmadan çıkartamadılar. Bende başlarındaydım, elimden iş gelir. Adamlara yardım ettim yinede çıkartamadık en sonunda kırıp çıkarttık ve o cam parçalarını kapının içinden saatlerce hava tabancasıyla, süpürgeyle çektirdim. En ufak ses yok şükür.     

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 30.06.2019 at 12:59 PM, niclayt yazdı:

tarihinde forzaGilles tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Serkanasn yazdı:

@niclayt Anlayamadığım konu o camı sağlam çıkaramayıp yeni camı aynı yere nasıl sağlam taktılar.

Camı yukarıdan aşağı kapının içine sokarken camın alt ucuna bir mekanizma yapmışlar, yerine oturunca yuvasında dönüş yaparak kendisini kilitliyor.  Saçma sapan bir şey yani altı üstü 1 tane plastik parça gidip yuvasına oturuyor ve dahada yerinden dönmüyor. Dönüyorsa da farklı bir yöntemi olmalı. Kapı içinde ulaşılabilecek tüm noktalardan o parçayı yuvasından çıkartmayı denedik belki 3-5 saat sürdü... Baktık olacak gibi değil, çekilin kenara dedim ve tornavidayla saldırdım cama... Komple patladığı için yuvaya oturan o plastik parçayı serbest bıraktı. Yeni camın üzerinde de aynı parça vardı yuvasına indirdiğimizde kendi başına oturdu yerine...

Yalnız o cam patladığında kapının içini çok iyi temizlemek gerek. hava tabancasıyla sürekli hava tutarak ve güçlü bir süpürge ile çekerek temizledik. tam bitti dediğinizde bile halen ufak ufak parçalar çıkıyordu 1 saat civarında temizlik yaptırdım. Camı sağlam sökemediniz o halde iyice temizleyin dedim ve yaptılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Seryum oksit ile giderilebiliyordu. Eğer elinide malzeme varsa videodaki gibi işlem yapınca işe yarıyor. Ben aliexpress ten getirtmiştim ve işe yaramıştı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@strayder hocam ön cam için uğradığım tüm camcılar işlem yapabiliriz sorun çözülür diyorlar...  Yan camlar farklı bir yapıda, patlayan cam onlara hiçbir işlem yapamıyoruz demişlerdi. 

Benim sıkıntılı cam sağ yan arka camdı ve kimse yapabiliriz diyemedi. Yukarıdaki paylaştığım videoda sanırım yan camı tamir ediyorlar, ilginç bulduğum için konuya paylaştım. Adamlar yapmış...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@niclayt Doğru, o konuda bilgim yok açıkçası. Benim camımda silecek izleri vardı büyük ölçüde gitmişti. Yan camlarda hiç denemedim. Çözüldüğüne sevindim.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...