Jump to content

yusuf

Vcds ile ACC kalibrasyonu yapmak

Recommended Posts

Elimde odis olmadığı için bozulan kalibrasyonu vcds ile yapmayı başardım. 

Elimden geldiğince nasıl yaptığımdan bahsedeceğim. 

5BB67432-487F-443D-B3F3-5D956C6FB733.jpeg

13 içinde advanced values kısmı var. O kısımda resimdeki 2 değeri kontrol ediyoruz. Bu değerler üstteki için 2 ile -2 arasında olmalı.

Alttaki için -0.5 ile 4.5 arasında olmalı.

Bu değerler radarın Sol üst ile sağ alt köşesindeki vidalar ile ayarlanıyor. 3mm lokma lazım çevirmek için. Değer bunların arasında değilse bu vidalardan birini çevirip basic settings de Kalibrasyon seçeneğini saçip run edin. Devamında tekrar bu 2 değere bakın. Değerler düzgün olana kadar işleme devam edin. Değerler düzgün hale geldiği zaman hataları temizleyip yola devam edin 👍C1D5FC6F-31FA-4B94-81D8-D3CAB60CF587.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, dgn yazdı:

Hocam konu dışı olacak simdiden ozur dilerim ama sormadan edemedim. Bende de mac pro var windows kurunca ios sistemi tamamen gidiyor mu?

Gitmez hocam. Ben 2 sini birlikte kullanıyorum. Hdd sıkıntısı varsa taşınabilir harddiske de kurabilirsiniz 

yer_ucagi_34 ve dgn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yusuf öncesinde cruise varmıydı, benim aracımda cruise hiç yok ve takmak istiyorum anca normal ve ACC arasında kaldım, şehiriçinde işinize yarıyor mu? (Front assist) önünüze bir şey çıktığında yada atladığında otomatik fren yapıyor mu? Bu atada aracım 2017 golf 7.5 comfortline dsg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Duhansahin yazdı:

@yusuf tabela algılama bazen uyarı veriyor ve hız tabelası dışında başka tabela algılamıyor :)

Uyarı vermesi düzeltilebilir. Türkiyede biraz kısıtlı okuduğu tabelalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, xfree37 yazdı:

@yusuf öncesinde cruise varmıydı, benim aracımda cruise hiç yok ve takmak istiyorum anca normal ve ACC arasında kaldım, şehiriçinde işinize yarıyor mu? (Front assist) önünüze bir şey çıktığında yada atladığında otomatik fren yapıyor mu? Bu atada aracım 2017 golf 7.5 comfortline dsg

Sizin bcm ile birlikte değişim yapmanız gerekli forumda satılık set vardı. O işinizi görür bir miktar. Bence acc çok güzel bir özellik. Front assist eninde sonunda işinize yarar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 6/6/2019 at 10:10 PM, yusuf yazdı:

Gitmez hocam. Ben 2 sini birlikte kullanıyorum. Hdd sıkıntısı varsa taşınabilir harddiske de kurabilirsiniz 

Hocam ben normalde paralles destkop kullanıyordum. Şimdi bootcampe geçtim ,bootcamp ile mac osx arasında dosya paylaşımı nasıl yapılıyor biliyor musunuz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 06.06.2019 at 4:24 PM, yusuf yazdı:

Elimde odis olmadığı için bozulan kalibrasyonu vcds ile yapmayı başardım. 

Elimden geldiğince nasıl yaptığımdan bahsedeceğim. 

5BB67432-487F-443D-B3F3-5D956C6FB733.jpeg

13 içinde advanced values kısmı var. O kısımda resimdeki 2 değeri kontrol ediyoruz. Bu değerler üstteki için 2 ile -2 arasında olmalı.

Alttaki için -0.5 ile 4.5 arasında olmalı.

Bu değerler radarın Sol üst ile sağ alt köşesindeki vidalar ile ayarlanıyor. 3mm lokma lazım çevirmek için. Değer bunların arasında değilse bu vidalardan birini çevirip basic settings de Kalibrasyon seçeneğini saçip run edin. Devamında tekrar bu 2 değere bakın. Değerler düzgün olana kadar işleme devam edin. Değerler düzgün hale geldiği zaman hataları temizleyip yola devam edin 👍C1D5FC6F-31FA-4B94-81D8-D3CAB60CF587.jpeg

Benim kalibrasyonu bozuk ACC nin değerleri böyle, sanırım limitlerin dışında .

20191227_080840.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, kokdemir yazdı:

Benim kalibrasyonu bozuk ACC nin değerleri böyle, sanırım limitlerin dışında .

20191227_080840.jpg

Vertical -2.240 olan -0.5 ile 4.5 arasında olmalı hocam. Yukarda değerleri yazdım. Bu aralığa gelince sorun kalmayacak. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, kokdemir yazdı:

@yusuf Tek sıkıntı 3mm lokma ucu bulmak zor, lokma takımları 4 mm den başlıyor :(

20191228_142218.thumb.jpg.4685afc03ae184fd3b56de8ebac46790.jpg

20191228_150345.jpg

20191228_173632.jpg

Hocam radarı yerinde çıkarıp arka tarafını sıkabilirsiniz. Sonra takip tekrar değerlere bakın. Bir önceki değerleri not edip karşılaştırın. Sonuca göre diğer tarafa yada aynı yöne sıkmaya devam edin.

mali_bekir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar.

Golf 7 2014 aracımda sonradan takılma yumurta mercekli radar var takip mesafesini en düşük de ayarlı olduğu halde takıl mesafesi 60 - 70 km hızda 2 araba takip mesafe boşluk bırakıyor. Bu mesafeyi en azından 70 km hız altı 1 araba boyu 1.5 metre mesafede takip kalibrasyon ayarı yapılabilir mi VCDS güncellenebilir kablom var. Yardımcı olabilir misiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 27.12.2019 at 7:05 PM, yusuf yazdı:

Vertical -2.240 olan -0.5 ile 4.5 arasında olmalı hocam. Yukarda değerleri yazdım. Bu aralığa gelince sorun kalmayacak. 

Hocam ACC öndeki aracı takip 70 km hız ve altı mesafe ayarı kalibrasyonu 1 1.5 metre düşürmek istiyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 11.01.2020 at 10:13 PM, mali_bekir yazdı:

Hocam ACC öndeki aracı takip 70 km hız ve altı mesafe ayarı kalibrasyonu 1 1.5 metre düşürmek istiyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Hocam bu tehlikeli bir durum olur. Buna izin vereceğini sanmıyorum sistemin.

Culture33 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Acc mesafe ölçümünü metre olarak yapmıyor. Süre olarak hesaplıyor. Mesela öndeki aracın hızı ve sizin hızınız aradaki mesafeyi kaç saniyede kapatır. Mesafe ayarını yapmak pek mümkün gözükmüyor. Yani düşüremezsin hocam. Zaten aradaki mesafe belirli sürenin altına düşerse frene basmanızı istiyor araç. Yani sizin istediğiniz sistemin çalışma aralığının dışında . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Yeni Oluştur...