Jump to content
brt06

GOLF 7.5 KLİMA GAZI FİYATI

Recommended Posts

Golf 7.5 klima gazı için ustaya gittiğimizde bunların gazı farklı elimde yok  fiyatla ilgili olarakta 800-900 lira olduğunu söyledi.

Bana pahalı geldi klima gazı değiştiren yada fiyatıyla ilgili bilgi sahibi olan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@brt06 bende megane4 vardı daha 20bin kmde klima gazı bitti, sorduğumda 1200 TL demişlerdi serviste. Dışarıda sorunca servis iyi fiyat vermiş bunlar böyle dediler. Sonra biraz bastırıp garantiden değiştim. 12345 gaz diyorlar yeni gaza çevreye daha duyarlı ve sağlığa da daha az zarar veriyormuş. Şu anda hyundaı da dahil bir çok firma bu gazı kullanıyor. 100 lira olandan koysam nolur diye araştırma yapmıştım zamanla arıza verir dediler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@brt06 bu tarz şeyleri garanti kapsamında değiştirmeleri gerekiyor diretirlerse başka servis ya da doğuş otomotiv merkezi arayın serviste değişim olursa garantili olur gazın bitmesi normal değil başka bir sıkıntı da olabilir boşuna tekrar gaz masrafı çıkarmamak için en mantıklısı servis.

caglar_61 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2015 golf 7 de var onda herhangi bir sorun yaşamadık. Az önce aydoğanları aradığımda eğer taş geldiyse delmiştir ve garanti kapsamına girmez dediler öğleden sonra gidip yüz yüze görüşeceğim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1,5 yıllık aracın klima gazı bitmez. bende iklimlendirme sektöründe çalışıyorum. klima sisteminizde bir sorun var olmalı bundan dolayı sistemde gaz bitiyor. aracı garantisi varsa servise götürün. bende 2013 model var hala ilk günkü gibi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün aracı klima soğutmadıiçin servise bıraktım. Araba daha 6 aylık. Servis danışmanı ufak bir gaz ücreti alabiliriz diyince bende şalter attı. Siz bana para vermeniz gerekir dalga mı geçiyosunuz çıngar çıkartırıp yine ödemem deyince kıvırmaya başladı varsayım üzerine konuşuyorum demeye getirdi. Varsayım falan anlamam dedim lafını dahi edemezsiniz dedim. 

Bakalım nasıl dönüş yapacaklar?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Alpyaman Biz gittiğimizde de eğer dış etken olursa garanti kapsamına girmez dediler. Dış etken olup olmadığını anlamak içinde 110 lira servis ücreti talep ettiler araya bayram girdiği için gidemedim size nasıl geri dönüş yapacaklar araç neden soğutmuyor paylaşırsanız bende ona göre gideyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@brt06 dostum servisten dönüş oldu; toplam araçta 460 gr gaz olması lazımmış 40 gr gaz eksik olduğu için soğutmuyormuş. Kaçak ve basınç testlerinde birşey çıkmamış. Bildiğin sıfır araca eksik gaz basmışlar ve kalite kontrolden bu şekilde geçmiş bunu koskacaman VAG grubu yapıyor.

ücret almıyorlar. Ama baştan belirt eğer garantin var ise bir kuruş vermeyeceğini 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Alpyaman yazdı:

@brt06 bugün verenediler aracı kontrolleri devam ediyormuş. Bence tesisatta kaçak var çünkü çalıştırdığımda içeride bildiğin hava sesi geliyor 

merhaba hocam içeride hava sesi ilk açtığınızda mı oluyor yoksa devamlı mı var ? Bende ilk klimayı açtığımda bazen hava sesi geliyor (fffuuuuvv diye)  3-5 sn kadar sonra kesiliyor. Soğutmasıyla ilgili bişey farketmedim ama. Benim araçta 2018 golf alalı 3 ay oldu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.