Jump to content

Recommended Posts

• 1 year later...

• 2 hafta sonra...

3 sezon Nokian WR D4 kullandım (205/55/16). Kar ve ıslak zeminde gerçekten çok iyi, kuru zeminde de bir sıkıntı hissetmedim. Bence fiyatına göre son derece güvenilir bir lastik. 

Tek eksiği (yazlık olanlarda da benzer durum var) diş aralıkları henüz 4-5mm iken bile dişlerde parçalanma, yırtılma vs olabiliyor. Kötü yol koşullarına dayanıklı bir lastik değil ve parçalanma, kopma biraz sık görülüyor.

Bu sene Alpin 6 aldımi, henüz kar düşmedi ancak kuru ve ıslak performansına hasta oldum. Nokian'a göre lastik sesi çok çok az daha fazla geliyor gibi fakat özellikle şu ayna gibi olan asfaltlar dahil yol tutuş çok hoşuma gitti. Özellikle yokuş yukarı azıcık yüklendiğimde ESP ışığı yanan hergün geçtiğim yerlerde araç bir kere bilr patinaja düşmedi.

Kar performansını henüz göremedim ancak mevsim geçişleri için lastik çok ideal görünüyor. ,

En büyük eskiği fiyatı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra...

arkadaşlar 205 45 17 ebatlarında f/p yüksek kış lastiği arıyorum. bu ebatlarda en uygun fiyatlarda falken eurowinter hs01'i görüyorum. kullanan oldu mu ? (tyrereviewsde fiyat kaynaklı olumlu yorumlar var)

aynı ebatlar için ugp8, alpin 6, blizzak lm005 var. 

lastikler yoğun kar yağışı olan yerde değil, daha çok yağmurlu çoğu zaman 0-3 derecelerde, ara sıra kar yağışı olan kuzey Ege bölgesinde kullanılacak. yani ön planda yağmurlu soğuk hava yol tutuşu olması gerekiyor.

teşekkürler.

SCC bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, latissimusdorsi yazdı:

arkadaşlar 205 45 17 ebatlarında f/p yüksek kış lastiği arıyorum. bu ebatlarda en uygun fiyatlarda falken eurowinter hs01'i görüyorum. kullanan oldu mu ? (tyrereviewsde fiyat kaynaklı olumlu yorumlar var)

aynı ebatlar için ugp8, alpin 6, blizzak lm005 var. 

lastikler yoğun kar yağışı olan yerde değil, daha çok yağmurlu çoğu zaman 0-3 derecelerde, ara sıra kar yağışı olan kuzey Ege bölgesinde kullanılacak. yani ön planda yağmurlu soğuk hava yol tutuşu olması gerekiyor.

teşekkürler.

Ölçüler hangi araç için billmiyorum ama kış lastiği Golf 'te kullanılacak ise 17 inch 'te doğru ebat: 205/50 R17 veya 225/45 R17 olmalıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, forzaGilles yazdı:

Ölçüler hangi araç için billmiyorum ama kış lastiği Golf 'te kullanılacak ise 17 inch 'te doğru ebat: 205/50 R17 veya 225/45 R17 olmalıdır.

Hocam arac golf degil, ebatlar dogru uzerinde turanza t005 var. Ekonomik bir kis lastigi arayisi icindeyim.   Bu ebatlarda alpin 6 1500tl civari, ugp8 veya blizzak 1000tl civari. Hal boyle iken araya araya Debica frigo hp2’ye kadar geldim. 2021 yili 548tl. Lastikciye soruyorum su su sartlarda hangisi uygun olur diye, ana bayiyiz hangisini istersen onu takariz diyor 🤦‍♂️

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Kemal007
      Herkese selamlar sonunda şu 15 inç jantlardan kurtuluyorum ama acil jant lazım  @HONEY hocam gibi ben de dijonculardanım ama o kadar para veremem veren olursa da alırız uyguna orası ayrı 😉dover jant yorumlarınızı bekliyorum çünkü ancak kendi jantımı satınca onu alabilirim. Saygılar herkese
    • Yazan: Lethifold
      Merhabalar,
      Değerli üstadlar, bildiginiz gibi kis aylari geldi. Aracimi mart ayinda almistim ve simdi de her seferinde tak cikar olmasin diye hem de kitapcikta 17" jantlar ile kis lastigi onerilmedigi için bir kışlık takım yapmayı planlıyorum.
      4 adet 15" kapaklı jant ve 4 adet de 195/65/r15 continental ts860 veya ts850 lastik almayi düşünüyorum.(hangisi daha iyi bilemiyorum bu noktada da onerilerinizi beklemekteyim)
      Bu noktada kafama takilan bir sey var. Aracim highline ve lastik basınç sensörüne sahip. kışlık takimi aldığımda ve lastikleri degistirdigimde bu sensoru ve bunun sağladığı şeyleri kaybetme ihtimalim var mi?
      kışlık lastik takiminada bu basınç sensörlerinden almali miyim? ya da en basit sekilde ifade etmek gerekirse, kışlık lastik setini olustururken nelere dikkat edilmeli ve hangi yollar izlenmeli.

dipnot: her seyi olabildiğince kendim yapmak istiyorum.

• Yeni Oluştur...