Volkswagen'de kriz büyüyor..

donanımhaberde konu popülerde birinci sırada. İnsanlar kinlerini kusuyor ve site buna çanak tutuyor.

yere balgam atan adamın emisyondan çevre duyarlılığından bahsedip markayı karalaması komik.

Bizde araç çevreyi kirlettikçe daha az vergi ödüyor,uzay standardında yaptırdığımız egzoz muayeneleri falan filan...

Sonuç,

Ortada bir kusur varsa ceza tabiiki olmalı ama,

Aynı durumda kendileri olsa daha beterini yapabilecek,yaşam tarzı gereği çevreyi hiç iplemeyen,kendi ülkesindeki bu anlamdaki yanlışlıkları görmek istemeyen güzide insanların sırf fanatiklik ve markaya çamur olsun diye yorumlarda bulunmalarına ne denir artık....................

Buna da şükür demek lazım...... emisyonu memisyonu hadi  geçelim .... bir de 2008-2014  arası satılmış tüm benzinli + dizel vw  lerde  HIV pozitif tespit edilseydi  durum bundan daha kötü olurmuydu???? en azından boş yalandan turkish greenpeace muhabbetleri yerine  sağlık bakanlığının tv lerde radyolarda internette vw lerden korunma ve karantina tedbirlerini okumak dinlemek bile daha mantık ve gerçekçilik  içeren bir durum olurdu şüphesiz. .

bu sorun 2.0 motor dizel araçlar için diye başladı , tüm dizellerde mi sorun oldu şimdi . gittikçe genişliyor . benzinli araçlarda işin içinde mi yoksa ?

VW Dünya devi,en iyi marka,böyle bir hile yapmış.Diğer firmaların kapısından geçmemek lazım s=s15

Negatiwe dedi:
Eyvah battık

1fe179518574391a0d864ee6eb073a39.jpg
KAPATIYORUZ..

s=s17

Size gazete yorumlarında yazmayan bir şey yazayım:

Bu büyükler ligindeki satranç hamlelerinden biri.

Bunun tespit edildiği ülkenin ADB olması elbette tesadüf değil.

ABD'nin Avrupa birliğinin lokomotifi Almanyanın Dünya liginde dev sayılacak büyüklükteki Vw grubuna taktığı çelme...

Golf'e yönelik süregiden gizli ambargosu Golf7'nin 2012'den beri üretilmesine karşın 2014'te gecikmeli olarak Amerikan piyasasına girmesinden de anlaşılabilir.

Amerika kıtasının sadece okyanuslarla doğal olarak korunmayıp müthiş zorlu ithal yasalarından oluşan  kalın ve yüksek surlarla korunduğunu da bilmeli...

Kendi topraklarında üretilen ürünlerin tüketimini özendirmek ve ithal ürünleri yüksek vergi ve sıkı kurallar ya da denetimlerle  caydırma belki de milli politikaları.

Dolayısıyla bu kıtada üretim üssünü düşük işçilik maliyetleri nedeniyle Meksika olarak tercih edilmesi kaçınılmaz.

Fakat yine de emisyon değerlerini ağlatmakla kalmayıp göz yaşlarına boğan monster ve muscle car terimlerini dünya sözlüğüne kazandıranlar mı önemsiyorlar?

Kübik inch olarak litrelerce ve silindir sayısı olarak bir düzinesini araçlarına yerleştiren..

"ne kadar büyük o kadar iyi" olarak özetlenebilecek dünya görüşlerinin tezahürü olan Ford F450 Kamyonları bana kalırsa durumu özetleyecektir. Üzerindeki dizel motorun hacmi 6700 cm3'tür.......

Kısacası inandırıcı değiller..

Avrupalılar yakıt tüketimi ve hacim büyütme çılgınlığına koydukları emisyon değeri vergilendirme sistemiyle gem vurmaya çalıştı.

Amerikalıların onların piyasalarına girmek istediklerinde aldıkları sert yanıta geciken cevabı henüz geldi..

Ama bana bu durumun komplo olmadığıyla ilgili de hatıralarım ve deneyimlerim var.

Bahsi geçen hayalet yazılımları ilk kez F1 dünyasında işittik.

Ben serviste güncellenen yazılım sonrası 2 litreye yakın artan tüketime bakarak Amerkalıların tespitlerine koşut bulgulara sahibim.

Ama bu artışın nedeni kullanılan yüksek dayanımlı ve viskoziteli sentetik yağ da olabilir.

Bu basına servis edilen bilgi, eminim uzun süredir biliniyordu. Fakat büyük avukatlık şirketleri şirketin açığını şirkete yaptıkları teklife(şantaja) karşılık alamadıklarında veya  istediklerini tam olarak alamadıklarında  servis edildiğine inanıyorum.

Plastiklerinde kanserojen, lastiklerinde çevreyi mahveden maddeler  ve logosunu da tarihte hatırlanmak istemeyenlerden biri olduğunu da tespit edebilirler dahası..

Volkswagen grubu; nam-ı diğer VAG, kendisinden ibaret değildir.

Ardında dünyanın en güçlü ekonomilerinden ve halen dünyadaki en fazla altın rezervine sahip ülkesi olan Almanya var.

Volvo'nun başına gelenleri hatırlarsak...

Ülke tanıtımı ve prestiji için olay ticari boyuttaki iflastan çıkartılıp özelleştirmenin tam zıttı bir hareket olan devletleştirme ile sonuçlandırıldı.

Volkswagen; için prestij kaybı ve marka değerini azaltacak bu durumdan kurtulmanın bir yolunu bulacaktır.

Çünkü tarihteki büyük markalar yalan dolan ve dalavere ile değil zor durumlarda ve özellikle krizlerde ürettikleri yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle ayakta kalmışlardır.

Amaaaa

Kenarda ciğerci kedisi gibi bekleyip "kesin yarı yarıya indirim yaparlar şimdi" diyenlerin eli boş dönecekleri kesin...

silvershadow dedi:
Size gazete yorumlarında yazmayan bir şey yazayım:

Bu büyükler ligindeki satranç hamlelerinden biri.

Bunun tespit edildiği ülkenin ADB olması elbette tesadüf değil.

ABD'nin Avrupa birliğinin lokomotifi Almanyanın Dünya liginde dev sayılacak büyüklükteki Vw grubuna taktığı çelme...

Golf'e yönelik süregiden gizli ambargosu Golf7'nin 2012'den beri üretilmesine karşın 2014'te gecikmeli olarak Amerikan piyasasına girmesinden de anlaşılabilir.

Amerika kıtasının sadece okyanuslarla doğal olarak korunmayıp müthiş zorlu ithal yasalarından oluşan  kalın ve yüksek surlarla korunduğunu da bilmeli...

Kendi topraklarında üretilen ürünlerin tüketimini özendirmek ve ithal ürünleri yüksek vergi ve sıkı kurallar ya da denetimlerle  caydırma belki de milli politikaları.

Dolayısıyla bu kıtada üretim üssünü düşük işçilik maliyetleri nedeniyle Meksika olarak tercih edilmesi kaçınılmaz.

Fakat yine de emisyon değerlerini ağlatmakla kalmayıp göz yaşlarına boğan monster ve muscle car terimlerini dünya sözlüğüne kazandıranlar mı önemsiyorlar?

Kübik inch olarak litrelerce ve silindir sayısı olarak bir düzinesini araçlarına yerleştiren..

"ne kadar büyük o kadar iyi" olarak özetlenebilecek dünya görüşlerinin tezahürü olan Ford F450 Kamyonları bana kalırsa durumu özetleyecektir. Üzerindeki dizel motorun hacmi 6700 cm3'tür.......

Kısacası inandırıcı değiller..

Avrupalılar yakıt tüketimi ve hacim büyütme çılgınlığına koydukları emisyon değeri vergilendirme sistemiyle gem vurmaya çalıştı.

Amerikalıların onların piyasalarına girmek istediklerinde aldıkları sert yanıta geciken cevabı henüz geldi..

Ama bana bu durumun komplo olmadığıyla ilgili de hatıralarım ve deneyimlerim var.

Bahsi geçen hayalet yazılımları ilk kez F1 dünyasında işittik.

Ben serviste güncellenen yazılım sonrası 2 litreye yakın artan tüketime bakarak Amerkalıların tespitlerine koşut bulgulara sahibim.

Ama bu artışın nedeni kullanılan yüksek dayanımlı ve viskoziteli sentetik yağ da olabilir.

Bu basına servis edilen bilgi, eminim uzun süredir biliniyordu. Fakat büyük avukatlık şirketleri şirketin açığını şirkete yaptıkları teklife(şantaja) karşılık alamadıklarında veya  istediklerini tam olarak alamadıklarında  servis edildiğine inanıyorum.

Plastiklerinde kanserojen, lastiklerinde çevreyi mahveden maddeler  ve logosunu da tarihte hatırlanmak istemeyenlerden biri olduğunu da tespit edebilirler dahası..

Volkswagen grubu; nam-ı diğer VAG, kendisinden ibaret değildir.

Ardında dünyanın en güçlü ekonomilerinden ve halen dünyadaki en fazla altın rezervine sahip ülkesi olan Almanya var.

Volvo'nun başına gelenleri hatırlarsak...

Ülke tanıtımı ve prestiji için olay ticari boyuttaki iflastan çıkartılıp özelleştirmenin tam zıttı bir hareket olan devletleştirme ile sonuçlandırıldı.

Volkswagen; için prestij kaybı ve marka değerini azaltacak bu durumdan kurtulmanın bir yolunu bulacaktır.

Çünkü tarihteki büyük markalar yalan dolan ve dalavere ile değil zor durumlarda ve özellikle krizlerde ürettikleri yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle ayakta kalmışlardır.

Amaaaa

Kenarda ciğerci kedisi gibi bekleyip "kesin yarı yarıya indirim yaparlar şimdi" diyenlerin eli boş dönecekleri kesin...
Hocam elinize sağlık ya,güzel yazı olmuş.

Yüksek hacimli motor cenneti amerika,heleki pikapsız bir film karesi yoktur neredeyse,çok hassaslar çook...

Selamlar.

Olayın arka yüzünü bilemem fakat;

WV kendisi bu olayı kabul ettiği için doğru varsayıyorum ve şunu aklım almıyor,

11.000.000 adet delili olan bir suçun er yada geç ortaya çıkacağı nasıl öngörülemez.

Ben çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım,çünkü ortaya çıkan sorun bir üretim hatası değil,planlı yapılan bir manipülasyon.Bunun özrü olamaz.

Ben Alman Hükümeti yerinde olsam şirketi temize çıkarmak için sahip değiştirmeye zorlarım.Yoksa durumun normalleşmesi çooook uzun yıllar alacaktır.

Yarı yarıya olsun , bir tane sıfırından panamera alabilirim  :mad:

Çeşitli makalelerde özetle VW nin aile şirketi olmasının yönetimde kurumsallığı baltaladığı öne sürülüyor.

Ben aracımdan memnunum fakat şirketin zayıflaması servis kalitesini ve 2. el değerini düşürürse üzülürüm.

2s8r6ag.jpg

s=s16

Alman Ekonomi Bakanı, finansal krizde olduğu gibi, küresel rekabette başarılı olmanın acımasız olmaktan geçtiğine inanıldığını gösterdiğini kaydetti

Alman otomobil devi Volkswagen’de (VW) ortaya çıkan emisyon skandalı hakkında ilk kez konuşan Federal Ekonomi Bakanı Wolfgang Schäuble RedaktionsNetzwerk Deutschland‘a (RND) yaptığı açıklamada, Volkswagen’in artık eski Volkswagen olamayacağını söyledi. Schäuble skandalı açgözlülüğün bir sonucu olarak nitelendirdi.

VW’deki egzoz gaz skandalını “Dünya pazarında giderek artan açgözlülüğün bir sonucu” olarak nitelendiren Alman Ekonomi Bakanı, finansal krizde olduğu gibi, küresel rekabette başarılı olmanın acımasız olmaktan geçtiğine inanıldığını gösterdiğini kaydetti. Schäuble,“Bu aynı zamanda takdir edilme ve şöhret açlığı. Hayrete düşüyoruz ve her defasında nasıl sonuçlandığını görüyoruz“ ifadelerini kullandı.

http://m.t24.com.tr/haber/alman-bakan-volkswagen-acgozlu-asla-eskisi-gibi-olamaz,311375

Milletin derdinin vw group la yada şirketin kendisiyle olmadıği o kadar belliki... golf jetta polo üzerine planlanan bi soykırım diyelim  buna..niyemi??? Adamlar üzerinde vw logosu taşıyan  araçların forumlarına  (golf jetta polo) 3 günde 3 bin küsür mesaj yazmış......

Zavallı audinin DH  başlığında konuyla ilgili 2 mesaj var......haaa tabi zavallı audi...esas manüpulasyon konusu 2.0 dizelleri audi kullanmıyor ya...... çakma çevreciler audiye dokunulmazlık vermişler..... bu adamların %99 u yarın bi audiye binsin.....bırakalım zehirli gazları falan..... vwler ozonu tümden de delse toplu ölümlere de yol açsa umurlarında olmaz        http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=110538032

@alper32 hocam 10 dakikadir passat resmine guluyorum :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt