golf cafe

Sadece ekranda olması, normalde vites yanında yada başka biryerde golf deki gibi Mod, butonu olmaması merak ettirdi beni.
Eger yoksa acc nin kendi ayaridir.

Eco modda aheste aheste hizlanir arac az yakmak icin. Normalde normal bir sekilde.

Sport ta da hemen hizlanir.

Bu mod acc de surus konforu ve tuketilen yakiti etkiler.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GTI     haaaa!

Reklam çok şık olmuş...

Dayının gülüşü süper bu vw reklam yapmayı çok iyi biliyor bende gözlüklükten gelen sesi baya aramıştım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Orhan Hoca dedi:
Olayı aşmak buna denir. :'( Ama imzası eksik.

ZkPj8Z.jpg
Pati bastırmıştır belki hocam. Arkadaşın aklından ne geçiyormuş acaba :)

21 saat önce, erkanwrc yazdı:

süper bir reklam ya. sabah eşimi bırakırken çantasından bazen ses geliyor, müzik varken bile aracı dinliyorum neredeyse :)

çok güldüm dayının gülüşüde süper. 

Orhan Hoca dedi:

yeni-volkswagen-caddy-ve-yeni-volkswagen-transporter-test-surusleri-basladi-680x420.jpg

sloganı bu 

bakması bile keyifliyken bir de kullandığınızı düşünün. 
Orhan hocam benim en begendigim slogan Transporter in ki.

"Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu"

[emoji41]

2. Si De

"Efsaneler olmez yalnizca sekil degistirir"

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu radar dedektörüyle yakalanılırsa sırf para cezası ile kurtulunmuyor, bir de mahkemelik falan olunuyor sanırım. Yalnız benim benim merak ettiğim, şüpheli hareketlerden dolayı polis arama yaptı yazılmış. Trafik polisinin böyle bir yetkisi var mı? 

Bu radar dedektörlerininde dedektörleri(RDD) var gerçi, SPECTRE falan diye geçiyor ismi. Onunlada yakalamış olabilirler. 

Orhan Hoca dedi:
kendi kendini satabilme özelliğine sahip tek otomobil sloganını sevdim.

kimin sizce?
Haklılar... Bir yakınımıza aldık geçen sene

"Ayağımızı yerden kessin" veya  " az yaksın yeter bir de sıfır olsun " diyen ondan alıyor.

Arka tekerleklerde davlumbaz bile yok...

Emniyet kemeri öncekiler vidalı ayar makarna hak getire.

Her taraf plastik görünümlü tahta... acaba siyaha boyanmış tahta mı yoksa?

Sıra beklemek derdi yok. Karpuz kavun gibi beğenip alıyorsun gerçi çok renk seçeneği yok ama olsun o kadarcık da.  

Bir gittiğinde gördüğün satış temsilcisiyle tanışmaya gerek yok çünkü bir daha gittiğinde göremiyorsun..

Bunların hiç bir önemi yok...

Eeeeeee malum kendi kendini satıyor araç.

Adı yeter...

Dacia

İşte size detaylı bir kontrol listesi.Ben çıktısını alıp yanına işaret koyarak kontrol etmiştim.

İlk olarak aracınız bayiye geldiğinde ve ödemesini yapmadan önce mutlaka ama mutlaka görmeye gidin ve her açıdan fotoğraf çekin...

1. Yanınızda mutlaka ama mutlaka fotoğraftan anlayan ve mümkünse profesyonel ya da yarı profesyonel makine ile çekim yapacak bir arkadaş ayarlanmalı...

Heyecana kapılıp bu güzel anları heba etmemeli. Düğüne gider gibi iyi giyinmenizi öneririm, çünkü Fotoğraflarınız daima kalacak elinizde. Ben 10 ayda belki 50 kere baktım...

2. Kurumsal bir şirkete ait bayiden araç aldığınız için bahşiş genelde hoş karşılanmaz ama elinizde birer tane 2.5 litrelik kola, gazoz, fanta; yanına da pasta ağızları tatlandırır ve herkes memnun olur. Önünüze bir sürü evrak gelecek onları imzalarken iyi yapmışım dersiniz.

3. Size aracı tanıtan ve test sürüşü yapan kişiye en az 20 en çok 50 TL bahşiş iyidir. Yakıt almanız için kendi anlaştıkları benzin istasyonuna doğru test yaptıracaklardır... Gaza gelmemek lazım.araçtaki çeyrek depo benzin sizi minimum 150-170 km götürebilir. İlk benzinlikte pompacı derhal anlayıp çökecektir... Kaçış yok, 20 TL sizi zengin etmez ama onlar için çok önemli..

4. Boya koruma koltuk koruma ve bir dolu ıvır zıvır için sizin heyecanınızdan faydalanmak için teklif edecekler. sakın yüz vermeyin.

5. Su iticisi dediğiniz internetten alıp kendiniz uygulama yapabileceğiniz basit bir spreyden ibaret...

6. Anahtarlık, çakmak, ruhsat kılıfı hediyeleri var. Kauçuk paspas 162 TL'den satıldığından hediye etmezler genelde. Başka hediyeye gerek yok ısrar edip 20 TL'lik paspas almak için taviz vermeye gerek yok. 

7. Benim hayatımda aldığım ilk arabam, 0 km Golf olduğu için her gün kendimi tebrik ettim.... Durdum durdum turnayı gözünden vurdum..

Teslim almaya gittiğinizde yapılacaklar bir kontrol listesi olarak çıktı alarak teslim alan ilk benmişim...[sm=o_o.gif]

Teslimata gittiğinizde zaten size bir kontrol listesi imzalatacaklar.

Bu listede kendilerine dönüş olabilecek her türlü kusur ya da hata iddiasına karşı araç sahibinin kontrollerini yaptıktan sonra ayrılmasını öneririm.

Çünkü araç ilk alındığı gün 5 dakikalığına dahi olsa yalnız bırakıldığında olup biten bir şeyi teslim eden firmaya yıkma olasılığına karşı kendilerini yasal sorumluluktan kurtarmış oluyorlar.

Forum geçmişindeki  Üstadlarımızdan derlediğim ve naçizane eklemeler yaptığım bu liste oluştu...

Pek umutlu değilim kontrolleri yapabileceğinizden ama burada yazılanları kontrol etmenizi öneririm.

Ya da aklı selim işten anlayan birini yanınıza alarak gitmenizi öneririm.

Çünkü olayın heyecanına kaptırıp bir bakacaksınız ki evdeyim ve kapının önünde Golf'ünüz duruyor..

İşte liste

Teslimata giderken dikkat edilecekler.

- Dıs boyayı kontrol ediniz, cizik, boya hatası, boya da baloncuk var mı ?

- Dıs kaportayı kontrol ediniz, göçük vs. gibi

- İc kısımda koltuklari kontrol ediniz, yırtık veya hatalı dikiş, sökük ve benzeri kusurları var mı?

- Ic kisimda genel çizik kontrolü yapınız

- Sipariş ettiğiniz opsiyonlari bir bir kontrol ediniz orada. Her şey üretim aşamasında takılmış mı diye bakınız(faturada yazmalı ve üretim /tescil etiketinde var olmalı)

- Motor kaputunu acıp genel bir kontrol yapınız

-Aracın ön sağ kapı direğindeki kapı etiketini mutlaka kontrol ediniz karoseri birleşen yerlerindeki boyalara ve kaynaklara bakınız çünkü bunlar fabrikada robot ile kaynak yapıldığından tamamen hepsi aynı kaynak stilidir farklılıklar araçta oynama var anlamına gelir

-lastikler, jantlara,ön ve arka cam direklerine dikkat ediniz

-şasi numarasını kontrol ediniz mutlaka

-emniyet kemerinden tutunda sinyallere, farlara, hız sabitleme, cam otomatikleri, koltuk ayar düğmeleri vs vs vs ne varsa bakın

-araçta sökülen bantların lekesi vardı. bunlara dikkat (HAYALET VANTUZ LEKELERİ İÇİN YAPACAK BİR ŞEY YOK!)

-Kriko ve avadanlıkların olup olmadığı

-İlk yardım seti var mı?

-vites geçişleri

-direksiyon hareketi

-Sinyal ve silecek kolları

-gösterge panelinde ikaz ışığı vs yanık/sönük mü?

-2. yedek anahtarı almayı unutmayın

-4 cam otomatiğini deneyiniz

-Aracın kullanım kılavuzu torpidoda mı? ilk fırsatta okuyunuz. (teslimata kadar zaman geçirmek için PDF formatında bilgisayarda okunabilir olan versiyonunu da tavsiye ederim.)

-Faturanızı, tescil belgesinin aslını almayı unutmayın ve  kontrolünü yapın

-Far kontrolü

-Far yıkama ile cam silmeyi test ediniz

- Ruhsatınızı teslim alana kadar yerine geçen geçici ruhsat belgesini almayı unutmayınız.

-Bayinizden ruhsat kılıfı ve anahtarlık istemeyi unutmayınız.

-FREN RODAJI, LASTİK RODAJI ile MOTOR RODAJI'na dikkat ediniz.

- ilk benzincide benzin alırken lastik kontrolü

-Yanınızda 1 kg'lık kuru tip bir yangın söndürücü götürünüz.(Alman konfigüratörde bu da opsiyonel)

-Allah kaza bela vermesin..
Elinize saglik, bu bilgiler cok lazim olacak..

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@maniax hocam 1.2 cilerere kaymak yokmu????

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Geri
Üst Alt