golf cafe

Eren Kardeşim hoş geldin.

Ana konuda  hakkımdaki savunmalarını duygulanarak izledim.

Hepimize hayırlı olsun.

fcsrn

Değerli Tayfun Hocam;

Aramıza hoş geldiniz.

İzleyici olarak kalmayı tercih ettiğinizi bilmekle birlikte bu kez katılımcı olmanızı ve renk katmanızı umut ediyorum.

Tayfun

Değerli Hocam;

Öncelikle hoş geldiniz.

DH forumda açtığınız başka şehirden araç satın almaya ilişkin konuyu gördüm.

yardımcı olmak istesem de aldığım cezadan ötürü yorum yapamadım.

Açtığım konulardan biri, benim de yaşadığı için bildiğim ve sizin bahsini ettiğiniz başka bir şehirden araç satın alma idi.

İşte yanıtınız aşağıda

DrMobile

http://www.golftutkusu.com/rehber/bir-baska-sehirden-arac-satin-alma-rehberi/

http://www.golftutkusu.com/rehber/ilk-kez-arac-satin-alacaklara-satin-alma-rehberi/

Değerli Hocam;

Aramıza katılmanıza çok sevindim.

Desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Hoş geldiniz.

Seastar76

Değerli Hocam;

Hoş geldiniz..

Hayırlı olsun hepimize...

Tarih seven  dostum..

Tarih seven diyorum çünkü; Nickinizin Antik Yunanca anlamını (Φιλάδελφος) bilerek tercih ettiğinizi düşünürsek Mısır II. Ptolemaios'un lakabı olarak tercih ettiyseniz Tarih bölümü Lisans mezunu olduğunuzu öngörebilirim.

philadelphos

Moderatör tarafında düzenlendi:
Seastar76 dedi:
Murat Hocam, selamlar.

hayırlı olsun yeni forumuMuz.

yukarıda ki mesaja katılıyorum.

saygılar, takipteyiz
5dmApL.jpg

Kesinlikle forum ruhu tam da sizin vurguladığınız kısmı...

Biz....

Ana konuda 1 yıl boyunca verdiğim bütün o emeklerin boşuna gittiğini düşünür hüzünlenirdim gizliden gizliye.

Malumunuz "aracını alan ya hemen ya da bir kaç hafta sonra ardına bakmadan çeker gider"

Giden herkes kazandığı ve kendisinde mevcut olan birikime ekleyerek benzersiz bir ortak akıl ürünü ortaya koyar.

Fakat bu ortada kalmaz uzun uzadıya.

Giderken bu eşsiz bilgi ve birikimi de alıp gider..

Burada gittikçe büyüyeceğini umuyorum paylaşım ruhunun.

Hem bunca yapılan emeğe karşın haksızlığa uğradığım fikrini benimle birlikte savunan dostlarım olduğunu gördüm gölgelerden gün ışığına çıkıp gelen...

Hayat bir yolculuk...

Yaşam bir yol.

Bu yolculuğu çekilir kılan sizin karşılık beklemeksizin gösterdiğiniz destek ve dostluk.

bu yolda yolculuğu keyifli, yolu güzel kılmaya yetti bu yoldaki arkadaşlığınız..

Her şey için  müteşekkirim.

Unutmadan;

Yeri gelmişken yazdıktan 2 veya 3 dakika sonra yazısı kaldırılan "o3" nickli  Ozan Hocamın satırları gerçekten şiir tadında ama zehir zemberekti... On saniye sonra 4 gün ceza kesildi Admin'e başkaldırısı ve adalet isteğine.

Seastar76

@o3

Arkadaşlar Golf ümüze kavustuk yok boyle bı araba dıyorum ...Yakıt performans maşallah...En baştan anlatayım sabah 8.30 da dikildik Çorum Ahlatçı ya yanımda kuzenımde vardı...St bızımle cok ılgılendı...Eğer bu forumlara takılırsa bırgun adını gorsun burda Murat Arslan :) Sonra bıraz araç uzerıne sohbet ettık,aldığım fıyat bılgısını aktarayım ;Mayıs 12 % 2 ye yakın ilk zam Mayıs 20 % 1 kusur ıkıncı zam ustune hazıranda da bekledıgını soyledı...Yanı benım 30 Nisan gunu 65.000 tl ye fatura kestıgım aracım Mayıs 20 den sonra ındırımle satıs fıyatı 69.000 tl ye cıkacak,Haziran da belırsız :S sonra aracımızı ınceledık ıcıne ıdareten halı paspas koymuslar ama orjınal degıl ,opsıyonel olan ılkyardım cantsı ve 2 adet anahtarlık verdı ben de hıc otelemedım zaten bırsey ver dıye...Sonra aracı BP de 215 tl ye doldurduk...İstanbul a kadar hersey cok ıyıydı mesela yarım depoya geldıgınde ıbre gıdılen yol 510 km idi..Sabit 120 km hızla cruıze control ile 5.7-5.8 e demır attı ibre :) yanımda oturan kuzeım 1.2 aracın bu performansını gorunce cok sasırdı..Üstü dağ tırmanırken vırajlara gırerken bıle aracı denemek tanımak tadında 120 km hızdan dusmedım!2 saat İstanbul trafıgı ve eve geldıgım 750 km yapan arac gostergesı 200 km daha gosterıyordu ceyrek depoya yakın yakıt vardı...Kesinlikle konsol olarak oncekı golflerle hıc alakası yok,bu cok ayrı! ...Çok mutluyum :) ) iyiki de opel toyota ya bulasmamısım eşimle bırlıkte aracımızı bulduk :) şimdi geldi bej rengi koltukları korumaya :)bugun bıraz aracstırayım yakısacagınızı dusundugunuz kılıf vs baska bır fıkrınız varsa paylasın lutfen :) aklıma geldıkce yazacagım :)

aryacg dedi:
Arkadaşlar Golf ümüze kavustuk yok boyle bı araba dıyorum ...Yakıt performans maşallah...En baştan anlatayım sabah 8.30 da dikildik Çorum Ahlatçı ya yanımda kuzenımde vardı...St bızımle cok ılgılendı...Eğer bu forumlara takılırsa bırgun adını gorsun burda Murat Arslan :) Sonra bıraz araç uzerıne sohbet ettık,aldığım fıyat bılgısını aktarayım ;Mayıs 12 % 2 ye yakın ilk zam Mayıs 20 % 1 kusur ıkıncı zam ustune hazıranda da bekledıgını soyledı...Yanı benım 30 Nisan gunu 65.000 tl ye fatura kestıgım aracım Mayıs 20 den sonra ındırımle satıs fıyatı 69.000 tl ye cıkacak,Haziran da belırsız :S sonra aracımızı ınceledık ıcıne ıdareten halı paspas koymuslar ama orjınal degıl ,opsıyonel olan ılkyardım cantsı ve 2 adet anahtarlık verdı ben de hıc otelemedım zaten bırsey ver dıye...Sonra aracı BP de 215 tl ye doldurduk...İstanbul a kadar hersey cok ıyıydı mesela yarım depoya geldıgınde ıbre gıdılen yol 510 km idi..Sabit 120 km hızla cruıze control ile 5.7-5.8 e demır attı ibre :) yanımda oturan kuzeım 1.2 aracın bu performansını gorunce cok sasırdı..Üstü dağ tırmanırken vırajlara gırerken bıle aracı denemek tanımak tadında 120 km hızdan dusmedım!2 saat İstanbul trafıgı ve eve geldıgım 750 km yapan arac gostergesı 200 km daha gosterıyordu ceyrek depoya yakın yakıt vardı...Kesinlikle konsol olarak oncekı golflerle hıc alakası yok,bu cok ayrı! ...Çok mutluyum :) ) iyiki de opel toyota ya bulasmamısım eşimle bırlıkte aracımızı bulduk :) şimdi geldi bej rengi koltukları korumaya :)bugun bıraz aracstırayım yakısacagınızı dusundugunuz kılıf vs baska bır fıkrınız varsa paylasın lutfen :) aklıma geldıkce yazacagım :)
Hayırlı Olsun Can Hocam;

Ne mutlu beklentilerinin ötesinde bir araç aldığınızı hissettirdiyse  ne mutlu size.

Güle güle kullanın, güle güle iyi günlerde sevdiklerinizle eskitin...

Krem rengi döşemeleri dert etmeyin sandığınız kadar narin değiller.  şimdilik keyfini sürün ve dert etmeyın.  İlk fırsatta onerilerim olacaktır size.

Can hocam hayırlı uğurlu olsun. Begenmenize çok sevindim. Hoş beğenmeyen görmedim zaten :)

arkadaslar birsey soracagım;benım araç comfortlıne yan aynalar cok sert geldı manuel kapanmıyor mu?ben zorlamadım bıraktım sıze bır sorayım dedım ...bu modelde yan aynalar nasıl kapanıyor elle mı?sert mı olayım? :S

aryacg dedi:
arkadaslar birsey soracagım;benım araç comfortlıne yan aynalar cok sert geldı manuel kapanmıyor mu?ben zorlamadım bıraktım sıze bır sorayım dedım ...bu modelde yan aynalar nasıl kapanıyor elle mı?sert mı olayım? :S
Korkmayın Hocam bir şey olmaz.

Katlarken hafif yukarı doğru kanırtarak katlayın yalnız.

Dümdüz geriye doğru katlanmıyor  çünkü.

Şuradaki gifi dikkatle izleyerek katlama esnasında gücü uygulayacağınız yönü bulmak daha kolay.

bu konuda çok fazla soru geldiğine göre sanırım  kısa bir video çekmeli.

z2OnyO.gif

aryacg dedi:
İlk başta ben de çok zorlanıyordum. Şimdi eşim bile alıştı. Geri bile katlaniyor bilginiz olsun :)

Geri
Üst Alt