Jump to content
ademerzurum

GOLF 7 DIZEL SABAH GEC ALMA SORUNU

Recommended Posts

@forzaGilles  ESKI AKU ORJINAL VARTA IDI TAKILAN AKU ISE 70 AMPER BASKA BIR AKU IDI ESKI AKUM DUZELDI DIYE AKUYU TEKRAR ARACA TAKTIM SABAH AKÜDEN KAYNAKLIMI TEKRAR DENEYECEGIM HAVA ISE GARAJ ORTAM SICAKLIGI ORTALAMA 14 DERECE GÖSTERIYOR TEK PROBLEM ILK MARSTA OLUYOR SONRASI SIKINTI YOK ARACTA BAKTIRMADIGIM TEK YER ENJENTORLERIN KONTROLU VE BUJILER KALDI

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yakıt pompası 

akü

ısıtma bujileri 

enjektörler

yakıt markası 

ŞARJ dinamosu 

Sadece sabahları , 6-7 saniyede  geç alan geç marş basan  bir sıkıntıdan bahsediliyor. Yani sabah sorun yaşadıktan sonra  saat 10 da 12 de  2 de 4 de  ara çalıştırmalarda sorun olmadığı söyleniyorsa

yakıt pompası / enjektörler / yakıt markası (kalitesiz yakıt)  ihtimalleri  biraz zayıflıyor. Bunlarda sorun olsa zamana dayalı olmayan her çalıştırmada  aynı sorun tekrarlardı.

8-9 saati geçen park durumlarında geceden deşarj olma durumu olan (sabah voltajı  düşen bir aküye benziyordu olay ama akü değişti sorun devam ediyor deniliyor)

gece kapalı otoparkta duran araç için sabah 16 derecelik bir ortam ısısı ısıtma bujilerine ne kadar yük bindirir ?  hani ocak ayında  erzurumun -39 unda bu durum yaşansa ısıtma bujilerinde ki bir ofsaytın bu duruma yol açabileceği hissi uyanıyor.  

Şarj Dinamosu / Akü ilişkisini zorlamak lazım. Bence Yeni taktırdığınız aküyü de bir ölçtürseydiniz . Geceden yine aküyü sömüren bir sıkıntı var aracınızda sanki ???? yada kullanımda şarj dinamosu aküyü optimal 12 voltta tutamıyor bir şekil ...  Akü araç  kullanımında  + beklemede  güç kaybediyor! 

kaçak????

Golftdi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 13.05.2019 at 16:10, ademerzurum yazdı:

ARKADASLAR MERHABA SAYFADA YENIYIM GOLF 7 ALDIM ARAC 75 BIN KM DE ARAÇ SABAHLARI ILK CALISTIRMADA GEC ALIYOR GUN BOYU KULLANIMDA SIKINTI YOK LAKIN SABAHLARI GEC ALIYOR  6 7 SANIYEDE ALIYOR CIHAZA BAGLATTIM DTUM ÖLCUMLERI HERSEYINE BAKTILAR BIRSEY CIKMADI ACABA AKÜ OLABILIR MI  BU SORUNLA KARSILASAN OLDUMU

On 13.05.2019 at 16:38, caglar_61 yazdı:

Bu hisse bende kapılıyordum serviste ölçtüklerinde normal cıktı sanırm sabah soğuğunda zorlanıyor gibi

On 13.05.2019 at 16:40, ademerzurum yazdı:

@caglar_61  bılmıyorum lakın hocam araba garajda duruyor 16 derece sıcaklık altında. motor ısındıktan sonra tık dıye calısıyor sorun yok lakın sabah ılk mars gecıkmelı alıyor

Arkadaşlar araçlarınıza son zamanda bakım yapıldı mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, ademerzurum yazdı:

@muratt HOCAM AKÜYÜ DÜN BI AKU BAYISINE BIRAKTIM FARKLI BIR AKU VERDILER DENEDIM AYNI SORUN OLDU AKU BAYISI BIR GUN SONRA ARADI DEDIKI SENIN AKU VOLTAJ DAN DÜŞMÜŞ GEREKLI ISLEMI YAPTIK ARTIK SIKINTI OLMAZ DEDILER BUGUN ORJINAL AGM AKUYU VARTA TAKTIM SABAH AYNI SIKINTI OLURSA SIZEDE BILGI VERIRIM  EN SON CARE ENJEKTORLERIN ÖLCUMU KALDI ONLARIDA YARIN AYNEN DEVAM EDERSE ÖLCTURECEGIM

Çok memnun olurum hocam bilgilendirirseniz...Umarım sorun hallolmuştur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aynı sorun bende de var bir süredir, ama ve lakin ben ön ve arka kapı altlarına led aydınlatma taktım, ve arka kapılardaki ledlere kapalıyken bile akım gittiğini farkettim. Çok az yanmaya devam ediyor yani... benim ki bundan kaynaklı bence. Arka kapıdaki ledlerin fişini çektim yanmıyorlar ama yine geç alıyor SABAHLARI. Ama kablosu lede kadar çekili belki oraya hala akım gidiyor diyede olabilir bendeki durum. Sizlerde böyle bir ek aydınlatma vs varmı acaba buna bakmak lazım önce.

FF49AFEE-9709-48AA-B035-7205E49283FB.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 13.05.2019 at 16:38, caglar_61 yazdı:

Bu hisse bende kapılıyordum serviste ölçtüklerinde normal cıktı sanırm sabah soğuğunda zorlanıyor gibi

İşini iyi yapan birizaten gelen aracın aküsünü ölçer (bu sadece fikir verir) ve araç o gün orda kalarak sabahtan tekrar ölçüm yapar., motoru ısınmış, şarj dinamosu aküyü şarj etmiş bir araçta ölçüm yapılan ölçüm yanıltır., doğru ölçüm şekli araç 1 gün kalmalı ve ertesi gün akü ölçüm cihazı ile ölçülmedir..

bf417 ve Golftdi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Savatage HOCAM aku de sorun yokmus oyle dedıler enjektorlerı ölcturdum sorun yok dedıler motor ısı yag sonsuru ve dıger sensorlerın hepsını temızlettırdım bujıler ve elektrık aksamı ıcın aksam bırakacagım sabah servıs bakacak duruma gore sızıde bılgılendırırm artık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazot pompasına baktırdinizmi? Mazot pompası mazotu geri kaçırdığı için mazot geç geldiğimden geç alıyor. Aracı iki veya üç gün yatırın daha da zor çalışıyorsa bundan olma ihtimali çok yüksek bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@ademerzurum araç sabah geç alıyor fakat gün içerisinde akşam çalıştırdığınızda problem yok demişsiniz öncelikle gece boyunca akünün şarjı neden zayıflıyor ona bakmanız lazım aracınıza sonradan taktırdığınız bir cihaz vs var mı belki çin malı ekran, araç kamerası veya yazılımla aktif edilmiş bir özellik mesela yağmur yağarken camların otomatik kapatılması bunlar siz aracınızı akşam park ettiğinizde kapanmıyor ve sabaha kadar akünün şarjını yiyor olabilir. Yapmanız gereken şey aracı bir gün servise bırakıp sabah çalıştırmadan ölçmelerini istemeniz eğer düşük çıkarsa araca tekrardan yazılım yükleme yaptırabilirsiniz çünkü akü gün içerisinde şarj dinamosu sayesinde sağlıklı bir şekilde şarj oluyor ve akşam düzgün bir şekilde alıyorsa dinamo enjektör akü sağlam demektir bunlardan biri sıkıntılı olsa akşam da sorun olur.

Golftdi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@bf417  anladım ustadım aynen dedıgınız sekılde oluyor akunun zayıflamasına neden olan anladıgım kadarıyla elektronık el frenı cekılı bıraktıgımda arac daha gec alıyor lakın cekmeden bıraktıgımda daha erken alıyor araba da herhangı bır ekstra takılan bır sey yok. muhtemelen aku 5 yıllık aku eskı perfonması kalmadıgı ıcın kucuk seylerde aku zayıflatıyor olabılır son care akü alacagım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=6422]bf417[/mention]  anladım ustadım aynen dedıgınız sekılde oluyor akunun zayıflamasına neden olan anladıgım kadarıyla elektronık el frenı cekılı bıraktıgımda arac daha gec alıyor lakın cekmeden bıraktıgımda daha erken alıyor araba da herhangı bır ekstra takılan bır sey yok. muhtemelen aku 5 yıllık aku eskı perfonması kalmadıgı ıcın kucuk seylerde aku zayıflatıyor olabılır son care akü alacagım

Akünüzün kritik seviyeye düştüğünde star stop ve auto hold hatası vericektir o zaman değiştirin. 1 saniye geç çalışıyo diye erkenden değiştirmenin bi anlamı yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bf417 yazdı:

@ademerzurum araç sabah geç alıyor fakat gün içerisinde akşam çalıştırdığınızda problem yok demişsiniz öncelikle gece boyunca akünün şarjı neden zayıflıyor ona bakmanız lazım aracınıza sonradan taktırdığınız bir cihaz vs var mı belki çin malı ekran, araç kamerası veya yazılımla aktif edilmiş bir özellik mesela yağmur yağarken camların otomatik kapatılması bunlar siz aracınızı akşam park ettiğinizde kapanmıyor ve sabaha kadar akünün şarjını yiyor olabilir. Yapmanız gereken şey aracı bir gün servise bırakıp sabah çalıştırmadan ölçmelerini istemeniz eğer düşük çıkarsa araca tekrardan yazılım yükleme yaptırabilirsiniz çünkü akü gün içerisinde şarj dinamosu sayesinde sağlıklı bir şekilde şarj oluyor ve akşam düzgün bir şekilde alıyorsa dinamo enjektör akü sağlam demektir bunlardan biri sıkıntılı olsa akşam da sorun olur.

Hocam sonradan takılan sensör veya özellik açmaların araç kapalıyken elektrik aldığına emin misiniz? Kapı aldı aydınlatmada arka kapıdakiler alıyor biliyorum ama sensörün veya özellik açmanın aküye etkisi var mı mantıklı gelmedi açıkcası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Golftdi yağmur yağdığında siz araç başında olmasanız bile tüm camlar ve sunroofu kapatan bir gizli özellik vardı bu açıksa sürekli yağmur sensörüne akım gidiyor demektir. 

Kodu da bu😀

1. VCDS programını açın.

2. Select STG 09 (vehicle power)

3. STG access authorization -> Adaptasion 16

4. Enter Unlock Code 31347

5. STG adjustment -> function 10

6. (15) Select Access Control 2 - Regenschliessen_ein aus

7. aktif olarak işaretliyoruz.

8. (16) Select Access Control 2 - Regenschliessen_art

Permanent olarak işaretliyoruz.

9. (28) Access Control 2- Menuesteuerung Regenschliessen

aktif olarak işaretliyoruz.

Adaptionsdan çıkıyoruz "07 Coding" bölümüne giriyoruz

11. RLSF 5Q0-955-547(rain and light sensor) seçiyoruz

12. Byte 0

13. Enable bit 1

14. Enable Bit 2

Golftdi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.