Jump to content
ademerzurum

GOLF 7 DIZEL SABAH GEC ALMA SORUNU

Recommended Posts

ARKADASLAR MERHABA SAYFADA YENIYIM GOLF 7 ALDIM ARAC 75 BIN KM DE ARAÇ SABAHLARI ILK CALISTIRMADA GEC ALIYOR GUN BOYU KULLANIMDA SIKINTI YOK LAKIN SABAHLARI GEC ALIYOR  6 7 SANIYEDE ALIYOR CIHAZA BAGLATTIM DTUM ÖLCUMLERI HERSEYINE BAKTILAR BIRSEY CIKMADI ACABA AKÜ OLABILIR MI  BU SORUNLA KARSILASAN OLDUMU

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadşalar...

Aynı sıkıntı bendede mevcut 2013 golf 7 im var. Yakıtı hep opetten alırım ama bunla ilgili olacağını hiç düşünmedim. Gün içinde tık marj hemen alıyor. Sebebini bilen yada bulan olursa öğrenmek isterim. Aküyü ölçtürdüm sıkıntı yok.

Teşekkürler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, ademerzurum yazdı:

ARKADASLAR MERHABA SAYFADA YENIYIM GOLF 7 ALDIM ARAC 75 BIN KM DE ARAÇ SABAHLARI ILK CALISTIRMADA GEC ALIYOR GUN BOYU KULLANIMDA SIKINTI YOK LAKIN SABAHLARI GEC ALIYOR  6 7 SANIYEDE ALIYOR CIHAZA BAGLATTIM DTUM ÖLCUMLERI HERSEYINE BAKTILAR BIRSEY CIKMADI ACABA AKÜ OLABILIR MI  BU SORUNLA KARSILASAN OLDUMU

Herşeyi kontrol ettilerde., içlerinden bi akıllı çıkıpta aküyü kontrol etmek akıllarına gelmedi mi., araç kaç model kaç km de?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@forzaGilles ben aküyü ölçtürdüm. Aynı sorun bendede var. Bundan önce fiesta vardı ondada buna benzer bir sıkıntı vardı. Aracı iki gün çalıştırmaz isem el pompasi ile pompalamam gerekiyordu. Mazot pompası ariza yapmis mazotu yavas yavaş geri kaçırıyordu. Mazot pompası degisti. Sorun çözüldü. Bu da sanki ona benziyor. Çalıştırırken marj basıyor ama mazot geç geliyor sanki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@ademerzurum benim fiesta da ilk çalıştırmada yapıyordu yni durum soz konusuydu çünkü arac akşamdan sabaha yavaş yavaş mazotu geri kaçırıyormuş. Geç alıyordu. Hele bir iki gün bekleyince fiestalarda manuel el pompacigi var oradan pompalayıp calistiriyordum. O yüzden sizdede mazot pompası ariza yapmis olabilir mazotu geri depoya kaçırıyor olabilir diye dusunuyorum. Neticede akü basıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ademerzurum yazdı:

@forzaGilles  ustadım bugun aku yerıne baska bır aku taktılar sabah kalktım yıne aynı kafayı yıyecegım

Takılan akü yeni miydi.? Eski akü kaç amper di? Yeni takılan akü kaç amper? Ve yeni akünün marka modeli nedir?

Akla gelen diğer ihtimal kızdırma bujileri ömrünü tamamlamış olabilir.!! Çok pahalı bişey değil ama orjinali ile değiştirmek gerek., ve önüne gelen herkes yapamaz narin bir parçadır çok sıksan çıt diye kırılır., kırılanı sökmek ciddi uğraştırır., tork anahtarı ile uygun değerde sıkılmalı..  

Hangi şehirdesiniz sabahları soğuk veya don yapıyor mu.? 

Diğer ihtimal şarj dinamosu aküyü düzgün şarj edemiyor arızalı olabilir veya marş motorunda sıkıntı olabilir.! Sabah aracı çalıştırırken kızdırma bujisi ikaz ışığının sönmesini bekleyip öyle çalıştırıyorsunuz değil mi? Soğuk bir bölgede iseniz kızdırma bujisi yakıtı iyice ısıtmasını sağlamak için kontağı 2-3 kez aç-kapa yaparak yakıtı iyice ısıtmasını sağlayın..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de baş göstermeye başladı.Araç 2014 model 1.6tdi 60.000km.

Rutin bakımları yeni yapıldı.

Sabah ilk çalıştırdığımda 4-5 saniye sürüyor marş alması.Geri kalan gün içerisinde hiç bir sorun yok.

Akü daha önce hiç değişmedi.Bulunduğum bölge Diyarbakır,şu dönemler gündüz sıcaklığı 30 derecelerde...

Akü ömrünü ekrandan kontrol ettiğimde %70 gösteriyor ama ne derece doğrudur bilmiyorum.Aküden kaynaklı olup olmadığı bir oto elektrikçide kesin anlaşılıyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@muratt HOCAM AKÜYÜ DÜN BI AKU BAYISINE BIRAKTIM FARKLI BIR AKU VERDILER DENEDIM AYNI SORUN OLDU AKU BAYISI BIR GUN SONRA ARADI DEDIKI SENIN AKU VOLTAJ DAN DÜŞMÜŞ GEREKLI ISLEMI YAPTIK ARTIK SIKINTI OLMAZ DEDILER BUGUN ORJINAL AGM AKUYU VARTA TAKTIM SABAH AYNI SIKINTI OLURSA SIZEDE BILGI VERIRIM  EN SON CARE ENJEKTORLERIN ÖLCUMU KALDI ONLARIDA YARIN AYNEN DEVAM EDERSE ÖLCTURECEGIM

Foto bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.