Jump to content

• ×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Kingslayer
      Arkadaşlar hepimize iyi forumlar diyerek başlayayım.
      Yeni evime taşındım gayet mutlu idim hersey güzeldi hatta evin arka cephesine bakan kısmında on cephe kısmına nazaran kuş pisleme olayının az olduğunu gördüğümden arabamı arka kısma park ediyordum. 
      Bir gün is yerine ulaştım ve araçtan indim kapıları kitledim tam giderken ne göreyim arka sol kapı üzerinde çizik var başımdan kaynar sular döküldü. İcimden insallah derin değildir boya sürtmesidir elimde bastırınca gider diyerek uzattım elimi ama tırnağım içine girince bi hüzünlü oldum. Dikkatli baktığımda sanki boya tamamen gitmemiş clear coat ve bi nebze base coat kısmı gittiğini gördüm zannımca taban kaporta saçına kadar çizik değil gibi. 
      Not: sanırım site içerisinde bisiklet süren küçük çocukların direksiyonlarından sürtme kaynaklı olduğunu varsayıyorum. Gecende Çelik sibop kapaklarım çalınmıştı  sibop kapağı neyse de bu çizik yanlış oldu şimdi ise direkt on tarafa cepli kısımlara gelecek şekilde park ediyorum umarım bu sefer de arka bagaj kısmı çizilmez 🙏
      Sizlerin düşünceleri benim için oldukça değerli, bu yüzden forumdaslarima sorma gereği duydum. Aşağıdaki resimler doğrultusunda sizce;
      - Macun ve boya üzeri pasta cila mi yapmalıyım? 
      - Elimdeki rötuş boyası ile ince bi çizgi mi geçmeliyim?
      - Direkt sadece pasta cila mi yaptırmalıyım?
      - Son olarak o şekilde birakmali miyim? Çünkü saça gelmediğini düşünüyorum paslanmaz/korozyon olmaz diye icimden geçiriyorum. 

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    • Yazan: Aliiii
      Ürün Adı:  Golf 7 Highline Ön Tampon (Kurşun Gri - LA7N)
      Detaylar:  Abimin aracından çıkan tampondur. R-Line'a geçtiği için boşa çıkmıştır. Far yıkama kapakları, ayakları ve su jetleri hariç fulldür. Sisleri ve tüm üzerindeki trimler orjinaldir. . Boyasında muhtelif yerlerde bir kaç ufak çizik vardı rütuş yapılmıştı zamanında, 10 üzerinden 9.5' dir. Kesinlikle tamir, kırık çatlak yoktur. Sensör delikleri açıktır. İhtiyacı olan benimle iletişime geçebilir.  
      Fiyat:  1100 TL
      Fotoğraf:  

• Yazan: ABB707
      Herkese selamlar, 
      Ürün Adı: Golf 7 Highline Led Stop Takımı
      Kozmetik olarak oldukça iyi durumdadır. Ürünler orjinaldir. Kayar Led taktığım için satıyorum. Ürünleri paketleyip garajımda tutuyorum. Sıfır fiyatı yetkili serviste 5.026 ₺. 
      Fiyat:  3700₺
      Sağlıklı günler dilerim. 

• Yazan: Kingslayer
      Arkadaşlar merhaba, forumda bulunan diğer başlık altındaki yorumum ve arkadaşların da isteği üzerine detaylı bir paylaşım yapmayı düşündüm, henüz uygulama yapma fırsatım olmadı fakat oldukça detaylı bir araştırma yaptım. Asda3 nikcli arkadaşım sağolsun Audi A3 aracında bulunan kapıdaki out (dış) kısımdaki fitil yapısını inceledik. İncelemem sonucunda N11 veya muhtelif sitelerde satışta bulunan eğimli D fitil olarak geçen fitilin Golf 7 kapılarındaki ölçüleri sağladığını gözlemledim. Dilerseniz öncelikle bir Audi A3 kapı kısmındaki fitilleri inceleyelim;
      ÖN KAPI

Gördüğünüz gibi, kapı dışındaki fitillerin gövde üzerinde karşılıkları (yuvaları mevcut) Golf 7 için bu tam olarak mevcut değil yani Audi A3'te bu fitiller bu kısımlara oturacak iken Golf 7'de fitiller bu boşluklarda sıkışacaktır. Ki bu aslında istediğimiz bir durum sizlere aşağıdaki videodan da örnek verecek olursam fitillerin görevlerini yerine getirebilmeleri için %25 - 50 arasında sıkışma sağlanması beklenmektedir. Basit olarak ölçüyü bir kil veya daha da basiti sakız üzerinden alabilirsiniz. Fitilin gelmesini düşündüğünüz yere sakızınızı bırakın ve kapıyı kapatın sakız oradaki boşluğun yerini dolduracaktır. Bknz;
       Hemen ön kapıdaki fitillerin üst kısmını inceleyecek olursak eğer; 

ARKA KAPI

Detaylara bakacak olursak öncelikle fitillerin yağmur ve su toplamaması için alt kısımlardan ve muhtelif noktalardan delikler açılmış;

Detaylı parça koduna kadar varan araştırmalarım neticesinde Audi A3 fitillerinin yapışkanlı olduğu, dahası normal satılan fitillerden farklı bir kesit geometrisine sahip olduğunu gözlemledik. Ek olarak altında nerdeyse sökülemeyecek kadar kuvvetli siyah bir yapışkanımsı olduğu (ki fikrimce siyah silikon vb. olabilir) görülmüştür;

Gelelim Eğimli D fitilimizin boyutlarına; aşağıdaki resimden de anlaşılacağı üzere,eğimli yapısı sayesinde özellikle pencere üzerindeki boşluk için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Çünkü kapımız kapandığında tam araya oturacaktır (sakız ile ölçü aldım). diğer yandan 15mt üzeri yanında gelen 3M Primer yapıştırma kuvvetlendirici ile birlikte (ki mutlaka tam temiz yüzey gerekli) çok yüksek yapışma sağlanmaktadır.

Yüzey temizleme işlemleri için aşağıya bıraktığım videodan da anlaşılacağı üzere; öncelikle yüzeyi ıslak mendil ve türevi ile sildikten sonra aseton veya iso propil alkol çözeltisi ile iyice temizleyip yüzeydeki yağ ve kir tabakasını uzaklaştırmamız gerekiyor. Ardından Primer'i sürdükten sonra yaklaşık 30-90 sn kadar bekledikten sonra (kuruduktan sonra) fitilimizi bölgeye uyguluyoruz ve baskı uyguluyoruz.
      Son olarak arkadaşlar diyebilirsiniz o kadar anlattın sonuç yok . Ürünü sipariş geçtim bekliyoruz. Ürünler elime geçtikten sonra uygulamasını bizzat güzergahı belirledikten sonra yapmayı düşünüyorum. Ha eğer gelen bant olmazsa (su görürse vs.) ve primer işe yaramazsa dahi verim alırsam uygulamadan siyah silikon ile yüzeyden neredeyse hiç çıkmayacak şekilde uygulanabilir.
      Anlatımda hatalarım olabilir düzeltmeniz veya önerileriniz benim için oldukça değerlidir. Hepimize sağlıklı günler diliyorum.
    • Yazan: kara55
      Merhaba arkadaşlar ; 
      Araç cam filmi için marka önerisi alabilir miyim taktırdığınızda ne gibi fayda sağlıyor ?
      Ücretleri hakkında bilgisi olan var mı ? 
      Muayene geçiş sırasında sorun olur mu ?
      Bir de ön cam filmide yaptırmak istiyorum uzun yol yapmayı seven biriyim kollarımın plajda güneşlenmiş gibi yandığını iyi bilirim
      Yönlendirebileceğiniz uygulamasını güzel yapan ve kaliteli ürün anlayışında olan firma var mı ?
      Çevremden Autoclub önerenler oldu ama film markası bilmediğim ve hangisi iyi olur anlayamacağım için siz değerli üstadlara sormak istedim.
      Malum bunun bile replikası var 89 tl ye takan yerler var   o yerlere düşmek istemezük
      Herkese İyi Forumlar Sağlıklı Günler..
  • Yeni Oluştur...