Gündüz Farı için PW24W aldım fakat !

Kırcalı

Katılımcı Üye

İsim
Orhan
Merhaba arkadaşlar

Basic Bi-zenon farlı aracım var gündüz farları için ampul almıştım PW24W olanından

Fakat oradaki ampülü yada yerini sökemedim bi türlü kitapçığını incelediğimde (ilk kez açtım mana ile) o ampül sadece serviste değişir yazıyor.

Acaba biz değiştiremiyormuyuz o ampülü :S   varmıdır bilgisi yada tecrübesi olan arkadaş ?

Oranın görünümü Ali hocamın paylaştığı (resmi de ekliyorum alta) Adaptive FrontLight System Bi-Xenon Plus Farlar resmindeki Parking light LED yazıyor ya o görünümde ama gündüz farı olarak o yanıyor U-Led değil benim aracım (fabrika çıkışı Basic bi-zenon far var aracımda). Acaba ona PW24W takılmıyor mu ?

Yada bunun ledi değişmiyor mu ?

image.png

@mutlubey17 iyi gunler.... Bir sorum olacakti photon 'ün ampulünü photononline.com dan bende aldım internet sitesinde ki resimdeki ürünü göndermedi. Bildiğin Aliexpres çin mali bir urun du geri iade ettim. Aliexpreste 40-50 tl olan ürüne 180 tl verilmez. Acaba sizin aldığınız üründe siyah renkte markasız bir urun mu fotosu varmi. Fardoktoru diye bir site var telefon ile görüştüm garanti yok dedi. Bildiğin çindeki 40 tl lik urun 80 tl. Ürünü nereden aldınız link atabilirmisiniz. Teşekkürler.

Upvote 0

@mo_coco aynı satıcıdan bende aldım. 11 şubatta elime geçmiş şu an iki led de off gdun ikisini de soktum hem ariza isigi yakiyordu hemde ledler yanip yanip sonuyordu satıcıya yazdım yenisini gönderecek. Kaliteli sağlam urun ariyorum. Inşallah seninkiler iyi çıkar.

Upvote 0
Farlarımın fotoğrafları sanırım o ampül bunlara takılmıyor.

Dıştan görünümü

Ekli dosyayı görüntüle 20493
Farınızın basic bi-xenon olduğunu söylüyorsunuz ama bu far basic bi-xenon değil k., 

Son paylaştığınız resim sizin aracınıza ait ise bu farlar ULed’li Bi-Xenon Plus farlar dır., Tuhaf olan halihazırda zaten led olan gündüz farına led takmayı denemek olmuş..

Upvote 0
@forzaGilles Ali hocam öyle gözüküyor Confortline bi araçta Xenon-Plus olacağını düşünmediğim için hiç incelemedim açıkçası :)  

Araç 1.5 yıldır bende olmasına rağmen Basic Bi-Zenon gözüyle baktım hep bi de malum araç çalışırken sürekli direksiyonda olduğum için hiç incelemekte aklıma gelmedi nasılsa basictir diyerekten.

Plus diye geçiyor anlaşılan sizin başka bir postta paylaşmış olduğunuz resimlerden anladığım kadarıyla. Ampulleri de iade ettim zaten. 

Böyle bişey daha öğrenmiş oldum Golf hakkında. Fotoları ben çektim emin olmak için

Aracın faturasına da baktım PXB Bİ-Zenon farlar ve LED gündüz farları diye geçiyor paket (U-Led mi demek oluyor şimdi bu ? )

Sağolun...

Upvote 0
@forzaGilles Ali hocam öyle gözüküyor Confortline bi araçta Xenon-Plus olacağını düşünmediğim için hiç incelemedim açıkçası :)  

Araç 1.5 yıldır bende olmasına rağmen Basic Bi-Zenon gözüyle baktım hep bi de malum araç çalışırken sürekli direksiyonda olduğum için hiç incelemekte aklıma gelmedi nasılsa basictir diyerekten.

Plus diye geçiyor anlaşılan sizin başka bir postta paylaşmış olduğunuz resimlerden anladığım kadarıyla. Ampulleri de iade ettim zaten. 

Böyle bişey daha öğrenmiş oldum Golf hakkında. Fotoları ben çektim emin olmak için

Aracın faturasına da baktım PXB Bİ-Zenon farlar ve LED gündüz farları diye geçiyor paket (U-Led mi demek oluyor şimdi bu ? )

Sağolun...
Evet hocam farkarınız PXB opsiyon kodlu ULed’li ve en önemlisi Adaptif özellikli Bi-Xenon Plus farlardır.. keyfini sürün :)  

Kontak açık iken Media ekranından sırasıyla Car menüsü, ayarlar ve devamında ışık ayarları menüsüne girip “dinamik viraj farı” seçeneğinin açık mı değil mi kontrol ediniz., Ayarı açık olarak işaretlediğinizde farlarınızın adaptif özelliği aktif olacak ve aşağıdaki özellikler yol ve hız durumuna göre ve hava koşullarına göre size 7 farklı aydınlatma sağlayacaktır;

Ekli dosyayı görüntüle 14398

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@forzaGilles 

Dediğiniz ayar açıkmış özellikle otoparka gidip baktım

Yanlız araçta DLA olduğunu sanmıyorum faturada yazmıyor öyle bir seçenekte yok açıkçası menüde.

image.png

Upvote 0
@Kırcalı evet DLA için ayrıca para ödemek gerekli., zaten resmin üzerine kırmızı ile çarpı işareti var :)  

Upvote 0
@forzaGilles 

Kavşak aydınlatması işe yarıyor ve farkediliyor kesinlikle güzel bir özellik.

Kötü hava aydınlatması, özellikle yağmurlu havalarda açıkçası aydınlatmadan çokta memnun değilim görüş mesafesi cidden çok düşüyor. (Abimde de midline Golf var standart halojen farlı onda böyle değil yağmurda daha iyi idi sanki)

Diğerleri hakkında bilgim yok açıkçası sistemde varsalar (ki öyle yazıyor) pek fark edilmiyorlar en azından benim tarafımdan.

Upvote 0
@forzaGilles 

Kavşak aydınlatması işe yarıyor ve farkediliyor kesinlikle güzel bir özellik.

Kötü hava aydınlatması, özellikle yağmurlu havalarda açıkçası aydınlatmadan çokta memnun değilim görüş mesafesi cidden çok düşüyor. (Abimde de midline Golf var standart halojen farlı onda böyle değil yağmurda daha iyi idi sanki)

Diğerleri hakkında bilgim yok açıkçası sistemde varsalar (ki öyle yazıyor) pek fark edilmiyorlar en azından benim tarafımdan.
Adaptif özelliği aydınlatma olan yollarda fark etmeniz biraz zor., zaten bu tip aydınlatmalı yollarda görüş sıkıntısı çekmezsiniz., Ancak tek şeritli gidiş-geliş şeklinde olan yollarda, tali yollarda, yazlık yollarında veya aydınlatma olmayan yollarda ciddi şekilde sistemin çalışmasını fark edersiniz ve ne kadar çok işe yarayan bir özellik olduğunu gözleriniz şahit olur., Adaptif far dediğimiz (AFS) hatta son teknoloji Matrix Led farlı aracınız bile olsa aydınlatmalı yollarda sistem çalışmaya devam eder ama sizin fark etmeniz bir zordur., Bu tip farların geliştirilmesinin esas amacı aydınlatmanın zayıf olduğu veya hiç olmadığı yollarda görüşü iyileştirmektir..

Kötü hava koşuları aydınlatmasının aktif olabilmesi için silecekleri aktif etmeniz gerekiyor., Araçta yağmur sensörü var ise ve siz silecek kolunu tek kademe yukarı kaldırdığınızda sistem devreye girer ve xenon ışığın yoldaki su birikintilerinden kaynaklı yansımayı azaltmak ve görüşü iyileştirmek için devreye girer.. Halojen lambalar yağmurlu havada ışığı minumum yansıttıkları için görüş çok etkilenmez., Ama Xenon ve Led ışıkta bu tam tersidir., ıslak zeminde beyaz ışık ciddi yansıma yapar ve görüş kötüleşir., böyle bir durumda silecek kolunu yağmurun şiddetine göre tek kademe veya 2. kademeye aldığınızda yağmur sensörünü devreye girer sistemde xenon ışığın ıslak zeminde yansımasını azaltmak için gerekli ayarlamaları yapar..,

Hatta Premium bazı araçlarda kullanılan 2. nesil AFS Xenon sistemlerde ve son çıkan yeni nesil Matrix Led farlı araçlarda sistem Navi 'den ve uydudan aldığı bilgileri anında kendini kontrol ünitesinde işliyor ve araç viraja girmeden çok önceden hazırlığını yapıyor., ve sürücünün direksiyonu çevirmeye başlamaya hazırlık yapmaya bile vakit tanımadan 1-2 sn. önce kendisi otomatik olarak farları dönülen yöne doğru usul usul yavaştan çevirmeye başlıyor.. ve siz direksiyonu çevirmeye başladığınız anda sizin direksiyon çevirme tepkinizin şiddetine göre merceklerin hassasiyetini hızlandırıyor veya azaltıyor..  :)

Bu videoyu izleyiniz sistemin çalışma şeklini çok güzel anlatıyor;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@mo_coco aynı satıcıdan bende aldım. 11 şubatta elime geçmiş şu an iki led de off gdun ikisini de soktum hem ariza isigi yakiyordu hemde ledler yanip yanip sonuyordu satıcıya yazdım yenisini gönderecek. Kaliteli sağlam urun ariyorum. Inşallah seninkiler iyi çıkar.
Bakalım hocam deneyip göreceğiz ;)  

Upvote 0
@mo_coco sizden haber bekliyorum. Bu arada forumdaki arkadaşlardan gündüz farını beyaz alıp memnun olan aldığı linki bizede atabilirse sevinirim.

Internette photononline.com da 180 ye olan ürünü Almanyadan photon.de den sordurdum. Böyle bir urun uretmediklerini söylediler muhtemelen çakma çin mali bilginiz olsun. Photon 'ün ismini kullanıyor.

Upvote 0
@mo_coco sizden haber bekliyorum. Bu arada forumdaki arkadaşlardan gündüz farını beyaz alıp memnun olan aldığı linki bizede atabilirse sevinirim.

Internette photononline.com da 180 ye olan ürünü Almanyadan photon.de den sordurdum. Böyle bir urun uretmediklerini söylediler muhtemelen çakma çin mali bilginiz olsun. Photon 'ün ismini kullanıyor.
Birde bu ürün var hocam aklınızda olsun.. Yakın bir arkadaşımda bu üründen almış bakalım eğer ali amca sıkıntı yaratırsa buna yöneleceğim bende ;)  

https://urun.n11.com/ampul/pwy24w-pw24w-led-sinyal-lambasi-1-cift-P94853933

Upvote 0

Geri
Üst Alt