PARK EDERKEN

@niclayt @MKT86001 Arkadaşın imzasındaki doğru olanı.

Fren > N > Park freni çek > Freni bırak > Arabanın Park Frenine Yüklendiğini Hisset > Tekrar fren > P  = Şükür kafa rahat..
kırmızı yazılı olan yerde hissetmek adına  ayağınız frende ise; sanki fren pedalı biraz daha aşağı iniyor gibi olacak bununla birlikte zaten yumuşaklık hissi alırsınız . Bu size yaptığınız işlemin doğru sıralamasının göstergesi olur :)  

Hocam ben dişliye ve pine yükün binmediğini söylemiyorum, bu yükün zarar verecek nitelikte olmadığını söylüyorum.
özellikle DSG türü Yarı kavrama düzeneklerinde Kaçınmakta fayda var. Az da olsa vereceği zararlardan uzak durmak adına  (y)

@Recep Gül hocam gayet dikkatli kullanıyorum ama insanlık hali acil işin olur aracı hızlıca park ederken unutursun gider benim zaten park yöntemim aynı vitesi N alıp elfrenini çekip ayağımı frenden çekip P almak a zengin hocamın dediğine istinaden yazdım 

Hocam bu kadar ayrıntıya gerek yok. Park edeceksiniz p ye getirin gideceksiniz d ye getirin. Dsg o kadar hassas değil ne kadar sakinirsaniz o kadar arıza yapar :)

Neredeyse 4 yıldır kullanmaktayım daha bir sorun yaşamadım. Ben sizler gibi N ye de almıyorum. önce el-frenini asılıp ayağımı frenden çekiyorum ( bu şekilde yükün el frenine bindiğini sanıyorum ki araç da öyle tepki veriyor,kendini spa'dan gelmişcesine salıveriyor) tekrar frene basıp, P ye alıp , bebeğimden uzaklaşıyorum :)  

Geri
Üst Alt