Jump to content

azengin

Üye
 • İçerik sayısı

  31
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

azengin Hakkında

 • Derece
  Yeni üye

Bilgiler

 • İsim
  Arda
 • Yaşadığım Yer
  Ankara

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. azengin

  PARK EDERKEN

  Evet hocam yine de titiz davranmanın eksisi olmaz artısı olur. Bu arada DSG'nin çalışma prensibiyle ilgili en detaylı Türkçe açıklamalardan biri ilgilenen arkadaşlar için: https://eksisozluk.com/entry/74494593
 2. azengin

  PARK EDERKEN

  Hocam ben dişliye ve pine yükün binmediğini söylemiyorum, bu yükün zarar verecek nitelikte olmadığını söylüyorum.
 3. azengin

  PARK EDERKEN

  @sertan Gaza frene dokunmadan 3-5 km gibi hızlarda aracın kendiliğinden hareket etmesine olabildiğince az izin verin. Bu hızlarda kararlı olun yani durmak istiyorsanız o hızlarda fazla zaman geçirmeden durun, ilerlemek istiyorsanız yine o hızlarda fazla beklemeden gaz vererek ilerleyin. Durduğunuz zaman çabucak frene tam basarak kavramanın ayrılmasını sağlayın, bu durumu devir saatinden ve aracın titremesinden gözlemleyebilirsiniz. Sıkışık trafikte yine bu hızlarda ilerlemek için sürekli gaza basıp çekmek veya yarım fren yaparak aracı ilerletmek yerine durup kalkarak ilerleyin; tampon tampona gitmeyin arada 1-2 araçlık mesafe bırakın/öndeki her durup kalktığında durup kalkmak yerine bunu 2 seferde bir yapın. Yokuşlarda asla frene tam basmadan aracın yarım debriyajla askıda kalmasını sağlamayın. Yarım kavramının gerçekleştiği bu durumlar kısa süreler gibi görünebilir ancak günlük kullanım senaryoları düşünüldüğünde sıkça gerçekleşmektedir, alt alta eklendiğinde kayda değer bir ömür farkı oluşturur.
 4. azengin

  PARK EDERKEN

  DSG park konumuna alındığında 3. çıkış şaftı üzerinde bulunan park dişlisi kilitlenir. Bu güne kadar ne bu dişlinin ne de kilit pininin hasar gördüğü görülmüş ve duyulmuştur. Yine de içinizin rahat etmesi açısından bu şekilde yapmaya devam edebilirsiniz. En çok dikkat etmeniz gereken şey bu şanzımanı yarı kavramada mümkün olduğunca az bırakmaktır.
 5. O kadar fark edeceğini sanmıyorum hocam, 3 parça lokal boyanın oynatacağı en fazla 3-4 bin olur diye düşünüyorum.
 6. Geçen seçim ben de beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyordum. Ancak seçimden sonraki gidişat hiç de iyi olmadı. Bu seçimde de benzer bir senaryo olursa istediğim aracı alma imkanının hiç kalmayacağını düşünüyorum.
 7. @driver_can Boyanan kısım bu şekilde hocam. Boya kalktığı için mecbur boyatmak zorunda kaldık. Biraz da servisteki arkadaş değer kaybından komisyon almak umuduyla işi büyütmeyi tercih etti anladığım kadarıyla, sürekli bize vekalet verin işlemlerinizi halledelim diyordu, biz de araç onarılsın da bakarız dedik. Daha sonra araştırınca gördük ki süreç oldukça basitmiş avukatla vs uğraşmadan doğrudan karşı tarafın sigortasına başvurarak alabiliyormuşuz. Biz de direkt başvurarak aldık. Çamurluk yine boyanırdı da kapılar rötuşla falan hallolur muydu bilmiyorum.
 8. Donanım: Highline + Panoramik Cam Tavan, Shetland Bej Döşeme, Beyaz Renk 1.4 TSI 125PS DSG Km: 21500 Fiyat: 115.000 TL Tüm bakımları Doğuş Oto'da yapılmıştır. Park halindeyken otoparkta sürtülmesi sonucu 2242 TL tramer kaydı oluşmuş, fotoğraflardaki boya kalkması nedeniyle sağ ön-arka kapı ve sağ arka çamurluk RS serviste lokal boyanmıştır. Bunun dışında tamponlarda ufak tefek çizikler ve fotoğraftaki marşpiyel eziği mevcuttur. Haricinde bir sıkıntısı yoktur. Plaka: 06 ABL 129 İlan No: 664213368
 9. azengin

  Golf 8

  Haziranda üretiminin başlayacağı dediğiniz gibi kesin ama tanıtımı yüksek ihtimalle Eylül’de Frankfurt’ta olacak, Avrupa satışları yıl sonunda başlayacak. Ülkemize de çok geçmeden gelir, VW’lerin Türkiye’ye gelişi çok gecikmeli olmuyor.
 10. azengin

  Ön cam içten buğulanma ( park halinde )

  Mevsim koşullarının önceki yıllara göre fatklı seyretmesi de bu farka sebep olmuş olabilir.
 11. Evet garantiden değişti. Ses düğmesi bozuktu ama bu parçalar set halinde geliyor sanırım servise, tüm düğmeler ve ekran dış camını değiştirmişlerdi. Servis iş emri bu şekildeydi:
 12. Hocam ben de bu sorunu geçen sene bu zamanlarda fark ettim. Düğme arızalıymış. Randevu alıp sabah Doğuş'a bıraktım, akşam medya ünitesinin panelini yenileyerek verdiler. Tekrar bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.
 13. azengin

  Golf 7 alt koruma

  Hocam bulabildiniz acaba parçayı? Benim de sağ taraf yırtıldı Doğuş 360 lira istiyor. Şaşmaz'da özel servislere sordum bulamadım, ya yetkili servisten başka yerde bulamazsın ya da hurdacılara sor dediler. En son hurdacılara bakacağım artık.
 14. azengin

  ANA KONU

  @Golf835 Kontak açıldıktan sonra, ilk ve sonraki her beşinci ön cam yıkama işleminde farlar da yıkanıyor hocam.
 15. azengin

  Tsi vs tdi

  Abi ben aracı oldukça sakin kullanıyorum. Çeyrek gazdan fazla basmıyorum, freni neredeyse zaruri olduğu haller hariç hiç kullanmıyorum. Önümde gereksiz fren yapanların kulakları çınlıyor sonuç olarak, tabii ben de sabah trafiğinde fren yapmamak adına önümdeki araçla geniş bir takip mesafesi bırakıp sadece gaza bas-çek yaparak seyrediyorum, benim de kulaklarımın çınladığını dikiz aynasından fark edebiliyorum Yol boş olduğunda da ivmelenmeyi olabildiğince yavaş gerçekleştirerek son vitesin 1600 devirlerine çıkıyorum, o hızlarda sabit seyrediyorum. Son aylarda ekonomik kullanma çabası içindeydim ama artık fazla umursamamaya karar verdim. Geçen gün meşhur "dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda..." mesajı gibi bir başka mesaja denk gelince 6 liranın keyfini çıkarmak gerektiği kanaatine vardım. 6 liraları da özleme ihtimalimizi düşünmek işten bile değil...
×
×
 • Yeni Oluştur...