Aliexpress'ten Alınabilecek Cihaz ve Güzel Opsiyonlar Listesi

1. maddede ki GOLF 7 MIB 6.5 CİHAZ hakkında bi kaç bilgi alabilir miyim? Bilgisi olanlardan.

Cihaz tak çalıştır şeklinde midir? 

Direksiyonda ki ses açma kapama vs gibi tuşlar çalışıyor mu?

İlerleyen günlerde geri görüş kamerası aldığımızda bu cihaza hiç bir çevirici vs olmadan bağlayabiliyor muyuz ? Yoksa bunun için ekstra bi kabloya ihtiyaç var mıdır?
@bcaksk Hocamın dediği gibi küçük bir kısa kablo oluyor sarı soketli. Onun dışında ekstra bir şeye gerek olmuyor. Ayrıca o cihazı alan bir arkadaşım cihazın video da oynattığını söyledi. Güzel bir cihaz. Kısa kablo dediğim şeyi çoğu satıcı gönderiyor, bu konu ve diğer Aliexpress konularındaki tüm ürünler forumda satın alınan ve memnun kalınan ürünler. Bu satıcı da o kabloyu gönderiyor zaten. Hatta birisi ürün yorumlarında paylaşmış fotoğraf olarak. Alan arkadaşıma 3 haftada ulaştı cihaz, vergi de çıkmadı şansa.

image.png

Doğrudur hocam, cihaz tak çalıştır. Ses açma kapama tuşları vag kabloyla tanıtma sonrası çalışıyor. Kamera için de herhangi bir çeviriciye gerek yok, direkt destekliyor ünite. Hatta bazı satıcılar kamera için de ilgili bağlantı kablosunu yanında gönderiyor.

@bcaksk Hocamın dediği gibi küçük bir kısa kablo oluyor sarı soketli. Onun dışında ekstra bir şeye gerek olmuyor. Ayrıca o cihazı alan bir arkadaşım cihazın video da oynattığını söyledi. Güzel bir cihaz. Kısa kablo dediğim şeyi çoğu satıcı gönderiyor, bu konu ve diğer Aliexpress konularındaki tüm ürünler forumda satın alınan ve memnun kalınan ürünler. Bu satıcı da o kabloyu gönderiyor zaten. Hatta birisi ürün yorumlarında paylaşmış fotoğraf olarak. Alan arkadaşıma 3 haftada ulaştı cihaz, vergi de çıkmadı şansa.

Ekli dosyayı görüntüle 20205
An itibarı ile verdim siparişi. Hayırlısı olur inşallah, süreçleri burdan yine bildireceğim.

7. Maddede ki park sensörü yükseltmesi denen şey nedir? Park sensörü arıyorumda orjinal, bu işe yarar mı? Yoksa mevcut sistemi yükseltme ile alakalı bişey midir?

7. Maddede ki park sensörü yükseltmesi denen şey nedir? Park sensörü arıyorumda orjinal, bu işe yarar mı? Yoksa mevcut sistemi yükseltme ile alakalı bişey midir?
Ön-arka park sensörü araçlara kendi kendine park etme (PLA 2.0) yükseltme setidir o hocam. Yani aracınızdaki ön arka park sensörlerine ilave olarak takılacak 4 adet sensör ile aracınız tamamen kendi kendine park etme özelliğine sahip olacaktır. PLA ise bu sistemin adı, Park Assist olarak geçiyor.

Ön arka komple park sensörü seti budur: https://tr.aliexpress.com/store/product/VW-Golf-7-I-IN-KULLAN-M-MK7-VII-n-ve-Arka-8-K-OPS-Park/523203_32863781113.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ön-arka park sensörü araçlara kendi kendine park etme (PLA 2.0) yükseltme setidir o hocam. Yani aracınızdaki ön arka park sensörlerine ilave olarak takılacak 4 adet sensör ile aracınız tamamen kendi kendine park etme özelliğine sahip olacaktır. PLA ise bu sistemin adı, Park Assist olarak geçiyor.

Ön arka komple park sensörü seti budur: https://tr.aliexpress.com/store/product/VW-Golf-7-I-IN-KULLAN-M-MK7-VII-n-ve-Arka-8-K-OPS-Park/523203_32863781113.html
Hocam buda upgrade kit diyor ama yanlış ürün değil dimi?

96BBB775-2E69-4A94-9102-482EC4455A35.png

@Uğur Taşçıoğlu PLA'lı tuş takımı dahil olduğu için upgrade kit olarak geçiyor hocam. Pla'sız tuş takımında en alttaki tuş oluyor sadece.

Mesela Ender Elektronik'in paylaştığı fotoğrafta pla'sız tuş takımı mevcut. 

pdc_n_arka_set_golf_7.jpg

1. GOLF 7 MIB 6.5 CİHAZ

VAG grubunun vazgeçilmesi 6.5'luk cihazlar. Standart donanımlı Midline Plus ve Comfortline araçlar için büyük fark yaratır. Kesinlikle bu araçlar değişmesi gereken ilk donanım. Tak çalıştır şeklinde uyumlu. Bluetooth konuşma, müzik dinleme, geri görüş kamerası vs. destekler. Standart cihaza göre dokunmatik ve görüntü kalitesi de bariz şekilde iyidir.

Link: https://tr.aliexpress.com/item/BODENLA-cretsiz-Kargo-6-5-MQB-MIB-VW-Golf-7-I-in-Araba-Radyo-MirrorLink-MK7/32862529214.html
Merhabalar hocam, konu hakkında bir sorum olacaktı: bu tarz sonradan takma cihazlarda araçtan çekilen elektrikte herhangi bir uyumsuzluk veya problem oluyor mu veya duyan gören oldu mu acaba? Bu konu hakkında soruştururken birisi bana sonradan takılan cihazların orijinal teyplerden daha fazla elektrik çektiğini, aracın kapattığımızda da bunun devam ettiğini ve bu yüzden aracın tam uykuya geçememesi ve sonrasındaki problemler vs. gibi gibi şeyler söyledi. Daha önce böyle bir şey duymamıştım fakat kıllandım ve buraya danışmak istedim. Bu konu hakkında fikirleriniz nedir acaba?

Merhabalar hocam, konu hakkında bir sorum olacaktı: bu tarz sonradan takma cihazlarda araçtan çekilen elektrikte herhangi bir uyumsuzluk veya problem oluyor mu veya duyan gören oldu mu acaba? Bu konu hakkında soruştururken birisi bana sonradan takılan cihazların orijinal teyplerden daha fazla elektrik çektiğini, aracın kapattığımızda da bunun devam ettiğini ve bu yüzden aracın tam uykuya geçememesi ve sonrasındaki problemler vs. gibi gibi şeyler söyledi. Daha önce böyle bir şey duymamıştım fakat kıllandım ve buraya danışmak istedim. Bu konu hakkında fikirleriniz nedir acaba?
Şu zamana kadar böyle bir olay duymadım en azından bu çinli cihazlar için. Şöyle anlatayım, orjinal cihaza bağlı soket çıkartıldığında bu cihaza bağlanıyor tıpkı orjinale bağlandığı gibi. Yani ekstradan elektrik kablosu bağlama vs olmadığı için tehlikeli anlamda bir şey yaşatması pek mümkün değil. Cihazla ilgili açılmış konulara bakarsanız zaten anlarsınız demek istediğimi. Dış görünüş ve cihazın verdiği görüntü orjinalden farksız. Size onu diyen arkadaş muhtemelen Golf dışındaki araçlarda, örneğin tofaş gibi araçlarda kullanılan küçük elektronik teyplerde yaşanılan sorunu belirtmiş. Zaten sorunlu olsalar hiç kimse almaz. Bu cihazlar gerek Türkiye'den gerekse diğer ülkelerden tabiri caizse peynir ekmek gibi alınıyor. Serviste 2000 liraya vereceği şeyi 400-500 liraya hallediyorsun. Üstelik sorun yaşadığında da belli bir süre içinde paranın tamamını veya belli kısmını Aliexpress'ten iade alma şansın da var.

6.5 inch cihazı taktıktan sonra kadran ekranı Almanca oldu? Çözümü bilen var mıdır?

Merhaba arkadaşlar, şu ürün bayağıdır aklıma uygulamalarınıda izledim youtube de fakat alıp taksam mı takmasammı diye çok tereddütte kalıyorum yani etkisi ne kadar sürer camlara bir zararı olurmu vs... 

Alan, kullanan olumlu olumsuz etkisini gören varmı? Yada fikir sahibi olan birisi aydınlatırsa sevinirim. 

https://m.tr.aliexpress.com/item/32955480056.html?pid=808_0011_0105&spm=a2g0n.search-amp.list.32955480056&aff_trace_key=349c4e9d35f241aaae38ff26bd3b7395-1561586177703-03099-VnYZvQVf&aff_platform=msite&m_page_id=6303amp-a7d8jnacsSJcS1qxUWuPdA1561586205698

Screenshot_20190626-224435_AliExpress.jpg

@tgun89 Hocam cihazdan dili ingilizce seçin, ingilizce olacaktır kadran da.

Türkçe versiyonluları da vardı 6.5'ların. Eğer sizinki öyle değilse esktradan türkçeye çevirenler vardı.

@AhmetCakmak  ben türkçe versiyon aldım zaten. Multimedyayı türkçede yapsam ingillizce de yapsam kadranın ordaki ekran almanca

20190626_191123.jpg

Merhaba arkadaşlar, şu ürün bayağıdır aklıma uygulamalarınıda izledim youtube de fakat alıp taksam mı takmasammı diye çok tereddütte kalıyorum yani etkisi ne kadar sürer camlara bir zararı olurmu vs... 

Alan, kullanan olumlu olumsuz etkisini gören varmı? Yada fikir sahibi olan birisi aydınlatırsa sevinirim. 

€ 1,48  36%OFF | 2 ADET Araba Sticker dikiz aynası Anti Görev Anti Su Nano Kaplama Çıkartmalar Yan Pencere için koruyucu film Araba Aksesuarları
https://s.click.aliexpress.com/e/bWZGTTPi

Ekli dosyayı görüntüle 21597
hocam bunun yerine direk mavi camlar var eski bmwlerde belki görmüsüsnüzdür ondan takın derim.

Geri
Üst Alt