18 lik jant yorumlari

Emirhan901111

Yeni Üye
İsim
Emirhan Bakıcı
Arkadaşlar merhaba bende 16 lik jant var 7.5 , 18 lik taktırmayın düşünüyorum sizce konforunda sıkıntı olur mu yakıt vs 

ve protoria taktırmayı düşünüyorum yorumlarınız nedir ?

Arkadaşlar merhaba bende 16 lik jant var 7.5 , 18 lik taktırmayın düşünüyorum sizce konforunda sıkıntı olur mu yakıt vs 

ve protoria taktırmayı düşünüyorum yorumlarınız nedir ?
Replika jant takmayın derim hocam. Pretoria 19 olarak var orjinal sadece. 18 geçince yaysız kötü görünür. Yay ile de konfor bir miktar üzebilir sizi. 

@yusuf Maalesef kimse artık orjinal bir ekipman aramıyor, bizim gibi orjinalciler çok az kaldı, orjinal Jant lastik satıyoruz emin olun yüzüne bakan bile yok.

@Serkanasn 

@yusuf Maalesef kimse artık orjinal bir ekipman aramıyor, bizim gibi orjinalciler çok az kaldı, orjinal Jant lastik satıyoruz emin olun yüzüne bakan bile yok.
Orijinal satanlar da çok uçuk fiyat istiyor hocam. Kullanılmış janta 6000-7000 istiyorlar. Bahane de VW’de sıfırının teki 2000 TL. Ama opsiyonlu alırken ödedikleri farkı kimse söylemiyor. 7000 liraya kimse almaz elbette

Aracımda Dcc var. Yazlık lastikte 18” durban ,  Kışlık da ise 16” hita kullanıyorum. 

18” den 16” e geçince konfor son derece arttı. Çukurlar, tümseklerden biraz hızlı bile geçseniz sorun olmuyor. Oysaki 18 lerle daha düşük süratle geçtiğinizde , acaba lastik balon yaptımı diye endişe ediyorsunuz. 16” ile virajlara eskisi gibi hızlı giremiyorsunuz. Hızlı sürüşlerde , virajlarda Araç lastik üstünde çok yaylandığı için aracın kayıp kaymayacağını kestiremiyorsunuz. Ama 18” ve biraz sert bir lastik ile rayda gidiyormuş hissine kapılabilirsiniz:) 

Amaç güzel bir görüntü , virajlara sert sürüşler ise 18” e geçin derim.

Ama konfor önemli bir etken ise hiç bulaşmayın derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Emirhan901111 bende de 7.5 var üzerinde 16 "hita vardı 18" replika durban taktım yumuşak bir lastikle çok büyük bi fark yok konforda. Kışlık lastik için 16"hita lari geri taktım ama yay olmasada 18 durban ayrı bi güzel duruyor.

@havzan 2500 yazmışız dijona arayan soran yok.
Lastik de dahilse fiyatınız normal aslında.

Ben geçen sene Mart'ta Dijon jant lastik takımı almıştım 2000 TL'ye.

Üstündeki lastikler yazlık 3 yıllık Pirelli'ydi. Sonra bu lastikleri arkadaşıma verip kış lastiği taktım. Jantı kış seti olarak almıştım. 

@havzan ilanım forumda mevcut jant lastik satıyorum, 3-3,5 yıllık lastiklerle, 2000 liraya durban replikasi almak varken kimseye dijon satmak mümkün olmuyor, alanda lastikçiden orjinal çıkmayı 80.000 yapmış lastikle 3000 e alıyor, adamları tebrik ediyorum bitmiş lastikle çizik içindeki janti orjinal bu diyerek araba fiyatına satabiliyorlar.

Geri
Üst Alt