Kendi tasarım ve uygulamalarımız

Fatihan hocam bende kapı iç tutamaklarını sökerek piano black folyo ile kapladım. Çok ince uçlu tornavida ile (arka üst tarafta bir boşluk var) plastik parçaları hafif bir kanırtmayla (Önce üst sağ taraftan başlamak koşulu ile)hasar vermeden sökebiliyorsunuz. Daha sonra istediğiniz folyo ile (crabon fiber, piano black veya metal tarzı) kaplayıp, birzda fön makinası ile ince işçilik yaparsanız güzel oluyor. Hava kabarcığı kalmamasına özen gösterin.

Geri takarken yandan çekilen fotoğrafta gözüken dişi taraftı ağızlayarak takmanız gerekiyor. Birde tam uyuşması için söktüğünüz kapağın arkasına hangisi olduğunu anlayacağınız bir işaret koymanızda fayda var.

Son fotoğraflarıda gün içinde göndereceğim.

2050_fcb66e98dca2d3ee1f362d544e0f752a7e268cff.jpg

2052_f081d5091e2bd187c779c214188275507e3a6364.jpg

2054_ac7cee74d60f8425724dc2e621a2194e1db94572.jpg

2056_927a376b1d13ae433d6ca0e69889f2cce9f78f43.jpg

fatihan dedi:
Malum haftasonu... can sıkıntısından anahtarı piano black kapladım, daha önce aynaları mat bi malzeme ile kaplayabilirmiyim diye karaköyden metal kaplama almıştım. Onunlada ayrıntısını çalıştım, güzel oldu. Farklılık yani;)

cc072531b7e9c0a96b399da80428d6e8.jpg

696716065d0ef1680d2db1b72873b758.jpg

Golf mk7 1.6 tdi dsg+comfortline+panoramik cam tavan+ayak dayama pedal seti+yağmur far sensörü+17 gunmetal dijon+arka difüzör 4 çıkış egzos+necvox platinum multimedia+f1 vites pedalları
Değerli HOcam;

And olsun ki yanlış meslek seçmişsiniz...

siz bir otomotiv firmasında tasarım kısmında kişselleştirme seçenekleri hazırlayan kısımda olmalıydınız..

Nasıl bir yaratıcılıktır böyle?

Hayran hayran seyrediyorum tüm mesajlarınızdaki girişimleri

Gönülden tebrik ederim sizi.

MRT BSRN dedi:
Fatihan hocam bende kapı iç tutamaklarını sökerek piano black folyo ile kapladım. Çok ince uçlu tornavida ile (arka üst tarafta bir boşluk var) plastik parçaları hafif bir kanırtmayla (Önce üst sağ taraftan başlamak koşulu ile)hasar vermeden sökebiliyorsunuz. Daha sonra istediğiniz folyo ile (crabon fiber, piano black veya metal tarzı) kaplayıp, birzda fön makinası ile ince işçilik yaparsanız güzel oluyor. Hava kabarcığı kalmamasına özen gösterin.

Geri takarken yandan çekilen fotoğrafta gözüken dişi taraftı ağızlayarak takmanız gerekiyor. Birde tam uyuşması için söktüğünüz kapağın arkasına hangisi olduğunu anlayacağınız bir işaret koymanızda fayda var.

Valla harika olmuş hocam, yalnız sizin iç kısım açık gri sanırım kapaklar da o renk galiba. Bir de sökmekle daha sağlam ve kolay olmuştur fakat sökmedende olabilir, ben kaplarken sökmedim ;)

Golf mk7 1.6 tdi dsg+comfortline+panoramik cam tavan+ayak dayama pedal seti+yağmur far sensörü+17 gunmetal dijon+arka difüzör 4 çıkış egzos+necvox platinum multimedia+f1 vites pedalları

silvershadow dedi:
Malum haftasonu... can sıkıntısından anahtarı piano black kapladım, daha önce aynaları mat bi malzeme ile kaplayabilirmiyim diye karaköyden metal kaplama almıştım. Onunlada ayrıntısını çalıştım, güzel oldu. Farklılık yani;)

cc072531b7e9c0a96b399da80428d6e8.jpg

696716065d0ef1680d2db1b72873b758.jpg

Değerli HOcam;

And olsun ki yanlış meslek seçmişsiniz...

siz bir otomotiv firmasında tasarım kısmında kişselleştirme seçenekleri hazırlayan kısımda olmalıydınız..

Nasıl bir yaratıcılıktır böyle?

Hayran hayran seyrediyorum tüm mesajlarınızdaki girişimleri

Gönülden tebrik ederim sizi.
Öncelikle teşekkür ederim hocam:) beni utandırdınız bu güzel iltifatlarınızla. Maalesef dediğiniz gibi durum var, yani meslek seçimi konusu biraz öyle sanırım. Uğraştım biraz otomobil sektöründe, üniversitede modifiye yaptık birçok araca ama o kadar. Bize diploman hangi alandan diye soruyor sistem hep:) Yaşımız geçti, yinede içimde ukdedir; bi otomobil tasarımcısı olmak isterdim[emoji5]

MRT BSRN dedi:

Yeni fotoğraflar.

2058_48b1f7a59fa4f1681873b095326161f8676208c9.jpg

2060_9f6fc24f9adee6579f041db4a9ceda7c66f88060.jpg

2062_b316856bf38b196aab7346fd83432c62d5c6a472.jpg

Pazar günkü işimiz  :)

Krom cam çıtalarını piano black kaplamak.

2064_7e78363da84f0a866f61fc769ccffae94a73b07e.jpg

2066_9d8711356cf6a5efa1e3094e1947efd401d8fb32.jpg

MRT BSRN dedi:

Süper...  benim çıtalarım yok ama arabanın piano black ayrıntılarının yanında onların da o renk olması yakışır bence. Yine de deneyip görmek lazım. Bekliyoruz uygulama resimlerini:)

MRT BSRN dedi:

Değerli Murat Hocam;

GTI Club modelinde ilk kez görmüştük piano black cam çerçevelerini...

Eminim yakışacaktır.

MRT BSRN dedi:

Yeni fotoğraflar.
Gerçekten güzel fikir.

Tebrikler.

Ellerinize sağlık gerçekten güzel olmuş Maşallah

MRT BSRN dedi:

Yeni fotoğraflar.
Hocam gerçekten çok güzel olmuş kapı kolları. elinize sağlık.

Bugünün bonusu da bu oldu:)
Ben bluemotion diyerekten mavisinden almıştım. Şimdi aynaların altına led bakıyorum aliexpresten.
Fatihan bey merhaba. Çok güzel çalışmalar ortaya çıkarmışsınız , şık ve ince ayrıntılar ,  ellerinize sağlık. Sizden bir istediğim ve sorum olacak müsaade ederseniz.

4 çıkışlı eksoz difüzörünün resmini de ekleyebilirmisiniz ve nereden ne kadara temin ettiniz  montajı hakkında bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür ederim

necati dedi:
Bugünün bonusu da bu oldu:)
Ben bluemotion diyerekten mavisinden almıştım. Şimdi aynaların altına led bakıyorum aliexpresten.
Fatihan bey merhaba. Çok güzel çalışmalar ortaya çıkarmışsınız , şık ve ince ayrıntılar ,  ellerinize sağlık. Sizden bir istediğim ve sorum olacak müsaade ederseniz.

4 çıkışlı eksoz difüzörünün resmini de ekleyebilirmisiniz ve nereden ne kadara temin ettiniz  montajı hakkında bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür ederim
Yarın çeker eklerim, difüzör ilk piyasaya çıktığında almıştım, eksozlarla birlikte baya pahalıya gelmişti, şimdi kampanyalı 90 liraya satılıyor. Eksozları da gtr tarzı bi eksoz vardı ondan buldum markasını unuttum. İçi boş olandan değilde iki kat gibi.

Geri
Üst Alt