Kendi tasarım ve uygulamalarımız

@erkanwrc Erkan Hocam, kodlama ile bir miktar daha parlaklığı ayarlanabiliyor, belki öyle deneyebilirsiniz. 

Ben aydınlatmasından memnunum. Sonuçta plakayı aydınlatacak görevi fazlasıyla yapıyor.

@fatihan hocam mesaj kutunuz dolu galiba mesaj atmıştımda. Direksiyon kaplamanızı nerede yaptırdınız acaba ?

@erkanwrc Erkan Hocam, kodlama ile bir miktar daha parlaklığı ayarlanabiliyor, belki öyle deneyebilirsiniz. Ben aydınlatmasından memnunum. Sonuçta plakayı aydınlatacak görevi fazlasıyla yapıyor.
Kodlamadan artırdım ama şahsım adına beklediğim performansı pek bulamadım normal led ampülle deneyip karar vermem lazım [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar yeni bir tasarım ve uygulama ile karşınızdayım. Diğerlerine göre beni en çok uğraştıran bu oldu diyebilirim. Şöyleki:

Pretoria jantlarımın yuvarlak kısmına volkswagen yazmak istedim sonra bagaj kapağındaki vw motorsport yazısından ilham alarak vw motorsport yazmaya karar verdim. başına da bi alman bayrağı ekleyerek renklendirmek istedim.

20160915_144237.jpg

öncelikle uygulama yapacağım alanın kalıbını çıkarmam gerekti. Sonra yazıyı reklamcıdan yazdırdım. Tabi her reklamcı gibi bu da tam istediğim gibi yapamadı. Çünkü jantın uygulama yapacağım yerin hafif dairesel yapısının kalıbını götürmeme rağmen o yay gibi eğriliği veremedi ve ben elimle o açıyı tuttrurmaya çalıştım büyük oranda oldu.

20160916_164707.jpg

daha sonra bayrakların aynısından 4 tane yaptım el yapımı. aynısının 4 tanesi milimi milimine hakikaten zordu. ona da kalıp gibi bişey yaptım öyle biraz kolaylaştı.

20160916_165133.jpg

yazıyı kalıbın ortasından yapıştırdım. bayrakları da sonradan ekledim. Sonuç olarak ortaya yakışıklı bir jant ve yazı çıktı:

20160916_174616.jpg

20160916_174622.jpg

@fatihan hocam elinize sağlık, ince işçilikte çok başarılısınız.

Ben aracınızın görüntüsünü de merak ediyorum, jantlarını vs. Birkaç fotoğraf alabilir miyiz?

Işte bunlar ufak ama etkileyici detaylar ellerinize sağlık çok begendim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar yeni bir tasarım ve uygulama ile karşınızdayım. Diğerlerine göre beni en çok uğraştıran bu oldu diyebilirim. Şöyleki:

Pretoria jantlarımın yuvarlak kısmına volkswagen yazmak istedim sonra bagaj kapağındaki vw motorsport yazısından ilham alarak vw motorsport yazmaya karar verdim. başına da bi alman bayrağı ekleyerek renklendirmek istedim.

Ekli dosyayı görüntüle 6295

öncelikle uygulama yapacağım alanın kalıbını çıkarmam gerekti. Sonra yazıyı reklamcıdan yazdırdım. Tabi her reklamcı gibi bu da tam istediğim gibi yapamadı. Çünkü jantın uygulama yapacağım yerin hafif dairesel yapısının kalıbını götürmeme rağmen o yay gibi eğriliği veremedi ve ben elimle o açıyı tuttrurmaya çalıştım büyük oranda oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 6296

daha sonra bayrakların aynısından 4 tane yaptım el yapımı. aynısının 4 tanesi milimi milimine hakikaten zordu. ona da kalıp gibi bişey yaptım öyle biraz kolaylaştı.

Ekli dosyayı görüntüle 6297

yazıyı kalıbın ortasından yapıştırdım. bayrakları da sonradan ekledim. Sonuç olarak ortaya yakışıklı bir jant ve yazı çıktı:

Ekli dosyayı görüntüle 6298

Ekli dosyayı görüntüle 6299
Değerli Hocam;

Özel bir yeteneğiniz olduğunu daha önce de söylemiştim ve sıkılmadan tekrar edeceğim.

Bir ekip kurmak istesek sanırım ilk iş teklifi alacak olanlardan olurdunuz.

Ellerinize ve gönlünüze sağlık Maşallah göz kamaştırıyor.

Bugün uyguladım güzel durdu tavsiye ederim :)

IMG_1345.JPG

IMG_1339.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf'e değilde, ondan esinlenerek Clio'ya bişeyler yaptım bugün. Özellikle torpido gözünden çok tıkırtı geliyordu. Dedim ben kaplarım burayı. Hatta elim değmişken kapı ceplerini de kaplarım. Dayıma sordum ben yapamam dedi. Bende malzemeyi alıp kendim yaptım. Toplam 4-4.5 saat sürdü. 

İlk olarak torpido kapağını söktüm, ilk hali bu. 

Son hali, o sarı kenarları griye boyayacağım. Kötü durduğunun  farkındayım. :(

Direksiyonun solunda ki küçük göz

Kapı cepleri( Döşemeye uygun desen bulamadım. İlerde o mavi yerleri de gri malzeme ile kaplayabilirim belki.) 

@gokhan_ozaslan

Gayet şık olmuş.

Beyaz renkte bu kadar fark etmez sanıyordum bagaj çıtası işin açıkçası.

Maşallah  :Allah nazardan saklasın

Moderatör tarafında düzenlendi:

@fatihan hocam elinize sağlık, ince işçilikte çok başarılısınız.Ben aracınızın görüntüsünü de merak ediyorum, jantlarını vs. Birkaç fotoğraf alabilir miyiz?
5ef1e62daa83aa5060a4f45bebee0c1b.jpg

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt