Kendi tasarım ve uygulamalarımız

@necati Videoyu göremedim bende hocam. Sadece verdiğiniz linkteki yay ile halledilebiliyor mu ?
@necati Hocam bunu yapacağım ama aklımda soru işaretleri var. 

Mesela biz amortisöre yay takacağız da. bagaj kapalıyken bu yay bagaj kapağını aşağı doğru kastırmaz mı. Zamanla orantısızlık olur mu birleşim yerlerinde. 

@fcsrnamortısorun boyu tam bagaja göre hocam zaten kapanırken gacırtılar duyabılırsınız ama menteşeden kapağı kastırıyor tavan aralığı artabılır sattığım leonda yapmıştım böyle bir sıkıntı yaşadım :000061-medium:

Golf'e değil de Clio'ya yaptım ama özellikle aracı beyaz olanlara tavsiyemdir.

Plakalık iptali sonrası plakanın etrafında ki siyah şeridin silinmesi. Bunun için aseton veya selülozik tiner+bez tarzı bir malzeme(ben elyaf kullandım.)kullanabilirsiniz.

v5O3bv.jpg

Önceki Hali:

NAzjOX.jpg

ljMAbJ.jpg

Sonraki Hali:

pzdOWa.jpg

57ZjGL.jpg

@necati hocam merhaba ; Yay iç çapı - dış çapı - tel çapı  ve yay boyu ölçülerini vermeniz mümkün mü?

@fcsrneren kardeşim hep aklımda söyleyim söyleyim diyorum unutuyorum hayırlı olsun aracın güzel günlerde kullan. Üniversite zamanında ben araba diye yanıp tutuşurdum ama  nasip olmamıştı üni okurken.  :'(

@kimi-emd Hocam çok teşekkür ederim. :)

Hepimiz güzel günlerde kullanalım inşallah. :)
Allahım kazasız belasız kullanmanı nasip eyler inşallah. Bizde de bi reno 19 europa var golften inip ona binince arada kapışmaya kalkıyorum aman renoyla böyle yapma golfü base alma  çok kötü bi his veriyor insana :(

Allahım kazasız belasız kullanmanı nasip eyler inşallah. Bizde de bi reno 19 europa var golften inip ona binince arada kapışmaya kalkıyorum aman renoyla böyle yapma golfü base alma  çok kötü bi his veriyor insana :(
Yok Hocam, her aracın sınırı farklı. Zaten bununla kapışacak araç çok az olduğu için öyle şeylere girmiyorum hiç. :)

@necati hocam merhaba ; Yay iç çapı - dış çapı - tel çapı  ve yay boyu ölçülerini vermeniz mümkün mü?
Hiç ölçmedim  direk taktım üzerine de kalın makaron geçirdim görünmesin diye. Ama @fatihan hocamıza ölçü vermiştim ama ölçünün ne olduğunu hatırlamıyorum maalesef. Konuyu görürse @fatihan yardımcı olacaktır.

http://www.guvenalshop.com.tr/Mekanik-Kalip-Yaylari-Mavi-Yay,PR-2164.html

bu siteden satış yapılıyor 

Hiç ölçmedim  direk taktım üzerine de kalın makaron geçirdim görünmesin diye. Ama @fatihan hocamıza ölçü vermiştim ama ölçünün ne olduğunu hatırlamıyorum maalesef. Konuyu görürse @fatihan yardımcı olacaktır.

http://www.guvenalshop.com.tr/Mekanik-Kalip-Yaylari-Mavi-Yay,PR-2164.html

bu siteden satış yapılıyor 
Otomotiv yan sanayi işi ile uğraştığımdan kalıp üretimimizde mevcut , envaye çeşit yay var elimde :D   bu sebeple nokta atışı yapmak istedim , destekleriniz için teşekkür ederim.

Golf'ümü ilk aldığımda ilk yaptığım şey kapı eşiklerini korumak olmuştu. Hiç haz almadığım şeylerden biri de deforme olmuş (palastiği, sacı, boyası) kapı eşiğidir. :)

Temizlik konusunda biraz hassasımdır. Havuz tip paspaslarım ve bagaj havuzum var. Günlük kullanımda ev koltukları kaplamasında kullanılan, koltuk rengime yakın bir kumaş örtü ile kullanıyorum Golf'ümün koltuklarını. Şaft tüneline ve ayak topuklarının çarptığı yere kadar uzanıyor ve koruyor. :)

İlk zamanlar Çin versiyonu olmadığı için Almanya'dan aldığım pedal kitim mevcut. APP plakam ve pleksi plakalık yaptırmıştım.

Aracımı yıkamaktan zevk aldığım için basınçlı yıkama makinam ve köpük aparatım da mevcut bu arada.

20140422_191007.jpg

20140422_190837.jpg

Dün aklıma yeni bişey geldi, elimde daha önce kullandığım trim plastikleri vardı, onunla jant göbeğimi mavi daire şeklinde çevirebilir miyim dedim.

0d14775468884eaf2109fdce72ef8edd.jpg

Maalesef jant kapağı ile jant arasında milim boşluk olmayınca olmadı. Ben de kapakların dış kısmını boyamaya karar verdim. Sonuç gayet başarılı oldu.

İşte resimler.

d165a27c8d0aa2a6580014cac15b52b3.jpg

862a2e265085e60ddce99f16f2d5ffd6.jpg

321c5106e06da0ef0c8f45e605c839f7.jpg

Dün aklıma yeni bişey geldi, elimde daha önce kullandığım trim plastikleri vardı, onunla jant göbeğimi mavi daire şeklinde çevirebilir miyim dedim.

Maalesef jant kapağı ile jant arasında milim boşluk olmayınca olmadı. Ben de kapakların dış kısmını boyamaya karar verdim. Sonuç gayet başarılı oldu.

İşte resimler.

d165a27c8d0aa2a6580014cac15b52b3.jpg

862a2e265085e60ddce99f16f2d5ffd6.jpg

Değerli Hocam 

Tam usta işi olmuş...

Maşallah çok güzel görünüyor 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arka plaka aydınlatmalarını Aliexpresten aldığım parçalar ile değiştirdim. Sadece kodlama ile Led kısmını tanıttım. Soket sokete tak çalıştır oldu. İlk taktığımda çalıştı fakat arıza ışığı yanmıştı.

HTB1PTgXKXXXXXcBXXXXq6xXFXXX4.jpg
HTB1ALZXKXXXXXcWXXXXq6xXFXXX6.jpg

Arka plaka aydınlatmalarını Aliexpresten aldığım parçalar ile değiştirdim. Sadece kodlama ile Led kısmını tanıttım. Soket sokete tak çalıştır oldu. İlk taktığımda çalıştı fakat arıza ışığı yanmıştı.
HTB1PTgXKXXXXXcBXXXXq6xXFXXX4.jpg
HTB1ALZXKXXXXXcWXXXXq6xXFXXX6.jpg
Bende aliexpresten aynısından aldım fakat aydınlatması zayıf geldi geri vites için normal led almıştım canavar gibi keşke ondan alsaydım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt