Golf 7 Tsi Performans Gelgitleri !

Balistique

Katılımcı Üye

İsim
Mesut
1.4 tsi performans gelgitleri ?

1.4 tsi 125 dsg cza motor aracimda performans gelgitleri yasiyorum sebebini bir türlü cozemedim. 
Arac bazen cok canli, gaz tepkileri olsun gidisi olsun, yuksel hizlara cikmadaki istegi olsun tatminkar. Fakat bazen oyle bir hale geliyorki ; gaz yemiyor ve devirleri cansiz gaz tepkisi berbat oluyor.
Bu performans dusuklugu oldugu zamanlarda farkettigim en bariz sey turbonun homurtulu calismasi sanki normalden daha fazla hava cekmeye ihtiyac duyuyor gibi. 
Sorunum benzin ve turbodan degil bununla ilgili testleri yaptim. Bakimlarimi hep zamanından once yaparim. Herhangi bir arizada vermiyor arac. 

Benzer sorun yasayan kimse varmi acaba ? Yada bu konuda fikri olan kimse ? Yardimci olursaniz sevinirim.

Gerekli testleri yaptım demişsin abi ama benzin istasyonu farkı olabilir mi yada hava sıcaklığı da etkendir.

Benzin istasyonu ayni. Yazinda oluyor kisinda kardesim. Benimde ilk aklima gelen sicaklik, nem vs. ama degil malesef.

Hocam araçta yazılım var mı. Belli onda dengesiz bir ayar vardır.

Hocam arabanız ısınıp güç kesiyor olabilir mi ? 

Hocam arabanız ısınıp güç kesiyor olabilir mi ? 
Hayir. İsi degerleri normal genelde ilk calistigindada olabiliyor isindiktan sonrada. Yani zamanlamasi ve nedeni konusunda hicbiseye baglayamiyorum. Ariza vermeyen fakat gorevinide tam yerine getirmeyen bir parca olabilir diye dusunuyorum ama boyle bisey olsa neden surekli degilde bazen oluyor anlamiyorum.

Aracımı temmız ayında aldım 1.4 act 140lık aldığımda titizlikten parçacıdan şase no verip orjinal logolu kutuda bujilerini alıp babama değiştirttim.Eski bujileri at demesine rağmen bagaja kaldırdım.Araç 30 bin kmdeydi.Sonradan farkettiğim gaza oturduğumda araba da bi kesiklik alıp vererek hızlanma ve ışıklarda beklerken sarsıntılı çalışıyordu.Özellikle soğuklarda bu problem daha da arttı.En son dayanamayıp denemek için eski bujileri taktık ve araç saat gibi çalışıyor.Hiçbir problem yok.Satın aldığım bujileri parçacı yenileriyle değişti.Binde bir arıza denk gelir o da sana denk geldi diyerek.Şimdi yenileri takmaya korkuyorum😀

Hocam bugün benzer bir durum ben de yaşadım. Sonra baktım araçta ayı gibi 3 arkadaş var. Ona bağladım az da olsa. :)
Yusuf hocam o durumlar baska tabiki agirlik sebebiyle hantallik normaldir. Ben genelde tek kullaniyorum araci :)

Aracımı temmız ayında aldım 1.4 act 140lık aldığımda titizlikten parçacıdan şase no verip orjinal logolu kutuda bujilerini alıp babama değiştirttim.Eski bujileri at demesine rağmen bagaja kaldırdım.Araç 30 bin kmdeydi.Sonradan farkettiğim gaza oturduğumda araba da bi kesiklik alıp vererek hızlanma ve ışıklarda beklerken sarsıntılı çalışıyordu.Özellikle soğuklarda bu problem daha da arttı.En son dayanamayıp denemek için eski bujileri taktık ve araç saat gibi çalışıyor.Hiçbir problem yok.Satın aldığım bujileri parçacı yenileriyle değişti.Binde bir arıza denk gelir o da sana denk geldi diyerek.Şimdi yenileri takmaya korkuyorum😀
Kardesim hemen tezini çürütüyorum. Bujilerimi 3 gun once servisten aldigin oem bujilerle degistirdim ama eski ve yeni sorun var hala :) buji olmadigina eminim onun semptomlari baska.

Hocam sensörsel bir durum gibi buji vb olsa sürekli yapar diye düşünüyorum . Maf sensörünü ve oksijen sensöründen olabilir . Aracınız kaç binde bilmiyorum ama gaz kelebeği  , maf sensörü ,emme temizliğini yapabilirsiniz . 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arac 60 binde banada sensor sorunu gibi geliyor duzensizlikten dolayı.

Geri
Üst Alt