Golf 7 Arka Kapı Eşiklerinde Su Sorunu

Bugün arabamın sağ ön koltuğunu söktüm döşemeyi kaldırdım bir ne göreyim göl olmuş arabanın içi o yalıtım malzemeleri süngerler su içinde arabanın tabanı su içinde sol tarafı sökmedim daha yapabileceğim şey buraya kadar bundan sonrası ustaya o arabanın içinde    ki nem kokusu o kadar yoğunmuşki inanın üstüme geçmiş süngerle suyu çektim epeyce vardı ama tabi döşeme ıslak bakalım ne olcak bu kadar suyu nerden aldı  

@faruk28 hocam geçmiş olsun , arabanın tüm koltuklarını söküp taban halısı ve yalatım malzemelerini söküp detaylı temizlik ardından kurutun . Taban yalıtımları kötü haldeyse takmayıp yerine yenisini koyun . Su uzun süredir ordaysa bakteri oluşmuş olabilir temizlerken zefiran yada benzeri birşeyle temizlemenizi tavsiye ederim . 

@mbonat Bugün ustaya vericem artık ne yaparsa yapsın gözümde yok araba babamın bir tofaş doğan ı var yıllardır  ben böyle bişey o arabada görmedim.İnsan utanıyor hatasız araba kazası yok nasıl böyle bişey olabiliyor anlamıyorum 

Merhabalar golf7 2013 aracımda aynı sorun var. Yağmur yapınca elektrik tesisatına su gidiyor araba mitleri bas vuruyor arabayı açamıyorum teyip kapalı olsa bile bas gümgüm vuruyor yanık kokusu geliyor acaba sorun ne tam olarak hangi ustaya vermem daha sağlıklı olur. Bu arada stepne kupkuru. Arka koltuklar da kupkuru anlamış değilim. Arabada nem kokusundan durulmuyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
IMG-20191218-WA0008.jpegfotodaki conta eskimiş arka kapının altındaki kedi gözünü sökünce elime gelen kısım da bu. Arka kapıyı sokup kalan o gri şeyleri sıyırıp  siyah silikonla geri taktik şimdilik sorun yok bakalım şiddetli yağışlarda ne olacak 

Screenshot_20191218-133852.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merak ettiğim konu Bu conta zaten köpük gibi bisey ama neden ıslanır.  Islanması normal mi ? Birde şimdi oraları silikonladik fakat hoparlörlere su değerde oradanda aliverir mi ilerleyen zamanlarda 

@forzaGilles yikamaci degilde ben kendim tutmuştum oralara o gün faruk beyin attığı fotolarda ki gibi içteki iki fitilin birleşim yerinde biraz oldu o zaman dikkatimi çekmişti.  Geçen şiddetli yağmurlarda biraz daha dikkatli bakınca oralara bez koydum bezler ıslak olunca silikon işlemi yaptık 

@mbonat Bugün ustaya vericem artık ne yaparsa yapsın gözümde yok araba babamın bir tofaş doğan ı var yıllardır  ben böyle bişey o arabada görmedim.İnsan utanıyor hatasız araba kazası yok nasıl böyle bişey olabiliyor anlamıyorum 
@faruk28 merhaba çok geçmiş olsun sonuncu merak ettim sorun çözüldümü

Gecen benim de arka paspaslar da su vardi. Eriyen buzlarin suyu bir yerden sizip da ben kapiyi acinca gormeden oraya mi dokuldu damladi bilemedim ama plastik aksam uzerinde su sizma belirtisi yoktu.. Belki sizin de boyle bir seydir.. Yani oraya su bir yerden akmis gibi deildi sadece birkac cay kasigi su vardi paspas uzerindeki kabartma sekilleri dolduran..

@faruk28 

@aaron ONU DAHA ÖNCE YAPTIM HAVALANDIRMA MENFEZLERİNDEN SU ALMIŞ SU ALDIĞI YERİN SU GİDERİ YOKTU AMA CONTA VARDIR.CONTAYI DELDİK GELEN SU DİREK GİDİYO ONUN İÇİNDE ÇOK UĞRAŞMIŞ BULMUŞTUM SONUNDA
Sadece contayı delmeniz yeterli olmıcaktır. Aşırı yağmurda o delik yeterli olmayabilir yada zamanla tıkanabilir. Havalandırma menfezini tanponu söküp çıkarıp. Kenarını bolca silikonladıktan sonra tekrar takmanız gerekiyordu. Belkide tabana inen su bagaj su alması zamanından kalmış olabilir. Aynı sorun bendede olmuştu. Havalandırma menfezinden giren su direk olarak kendi yolu var kenardan kenardan koltuğun altına oradanda tabana iniyor. Giren suyun yarısı istepnenin oraya diğer yarısı koltuğun altından sonrada tabana gidiyor direk. İsnetmenin ordan atlayıpta geçmiyor. O zaman gözünüzden kaçmış olabilir. Bence tabana su dolması bagaj su alma sorunu zamanından bu yana gelmiş olabilir. Çünkü kapıdan o kadar suyun girebileceğini sanmıyorum. Girse bile taban süngeri emip tabana girmesini engellicektir çünkü az bir su girebilir ordan. Yada hoporlörün oradan. Bendede bagaj su almasından sonra aracın arka koltuğunun altı su doluydu. Ve tabanıda nemliydi. Ama ben çabuk farketmiştim sorunu tabana inmeden önledim. Sizde tabana inmiş anlaşılan. Bence havalandırma menfezinide silikonlayın. Ben hrm silikonlayıp hem tıpayı delerek çözdüm sorunu tamamen. Sizin bu saatten sonra yapmanız gereken tabanı tamamen söktürüp iyice koslalı suyla halı yıkar gibi yıkatıp sonra iyice kurutup tekrar takmak. Koku hala geçmediyse tabanı tamamen değiştirmek. Taban halısı ve süngeri takmadan önce hem hoparlörü silikonlamak hemde havalandırma baraketini silikonlamak kesin çözüm. Umarım yardımcı olabilmişimdir. 

Bu sorun benim başımada geldi. 2017 model golf 1.0 tsi aracımda bagajda yedek lastiğin olduğu bölme 5 cm yüksekliğinde su ile dolmuştu. Servise götürdüm. Aracımım garantisi bitmemiş olmasına rağmen bana tanponu söküp bakcaklarını. Fakat tanponun altındaki havalandırma çerçevesi plastiğinde herhangi bir çatlak yada darbe varsa sizden tanponu söktüğümüz için 250 tl civarı ücret alacağız dediler. Çatlak bile olsa havalandırma çerçevesinde garanti dışına çıkıyor ve ücret dahilinde oluyor herşey dedi. Arka stopun ordan giren su direk bu havalandırma plastiğinden geçiyor. Yerinde gecşeme çatlak kırık varsa su burdan giriyor. Bende su arka koltuğun altına oradanda sağ arka taban halısının uç kısmına kadar inmiş fakat tabanda birikmemiş halının süngerinde kalmış. Ve bu tadilat ve kurutma işlemleri için yaklaşık fiyat ne olur dediğimde 1500 tlyi bulacağını söylediler. Bende aracı 2. El aldığımdan daha önce sağ arka taraftan herhangi bir darbe alıp almadığını bilmiyorum. Ve tanponda çizikler var rütuş yapılmış. Bundan şüphelenerek serviste hiçbir işlem yaptırmadım. Birazda kızdım tavırlarına. Garantisi olan aracın arızasını tespit etmeye dahil ücret istediler. Sonra sanayiye gittim bildiğim bir kaporta ustasına tanponu söktürdüm. Çok kolay tanponu sökmek sadece biraz vida var onları sök çıkart. Yarısını sökseniz yetiyor zaten. Tahmim ettiğim gibi tanpondan bagalitin olduğu yere hafif bir darbe almış. Çünkü plastik havalandırma bagaliti çatlamış kenarlarından ve bazı bölgelerinde çatlaklar vardı. Çatlakları japon yapıştırıcı ile iyice yapıştırdık. Üstüne çerçevenin kenarlarına bol silikon sıkıp taktık parçayı. Üstüne önlem olsun diye. İçeride bir plastik tıpa var. Onu tamamen sökmek yerine tıpanın ortasını deldik. Eğer az bi su sızarsa bile ordan akıp gitcek içeriye girmicek. Çünkü o tıpanın olduğu yerde 2 cm kadar set var. Onu aşmadan su bagaja geçmiyor. Suyun oraya birikip seti aşması lazım bagaja girmesi için. Seti aşmadan deliktwn tahliye etcek zaten suyu. Tapayı tamamen çıkarmamamın sebebi toz girmesin diye. Delmek daha mantıklı. 4 aydır kullanıyorum aracı herhangi bir su yok. Koltuk ve tabanı naptın derseniz. Koltuğu güzelce koslalı suyla temizledim. Tabanıda aynı şekilde koslalı suyla temizledim. Tabanın sağ arka kısmını kaldırdım bi güzel aracı güneşe koydum kuruttum. Koltuğuda kuruttum. Yedek lastiğin ordaki halı benzeri kaplamayıda yıkadım koslalı suyla temizledim kuruttum. Mis gibi oldu. En ufak koku yada bişey yok araçta. Sanayideki kaportacı ustada sadece 100 tl aldı. Yani 1500 tl dedikleri işi sadece 100 tl ve 2 kapak koslayla çözdüm. En ufak sıkıntıda yok. Aracı sadece siz kullanıyorsanız ve araç 0 dan sizdeyse ve tanpondan hiç darbe almadığına eminseniz serviste yaptırabilirsiniz. Çünkü hiç çatlak darbe yoksa garanti kapsamına girecektir. Ama dediğim gibi çok hassas bir parça en ufak tanponu bir yere dokundursan bile çatlayıp kırılabilecek bir parça. O yüzden kesin eminseniz servise söktürün aracı. Çünkü söküp takmaya eğer çatlak varsa en az 250 tl isticekler. Belkide daha fazla isteyebilirler. Söktürmeden önce servis müdürüyle konuşup sabit fiyata anlaşabilirsiniz. Ama dediğim gibi koltuk tabanda ıslaksa 1500 tl den fazla tutar diyorlar. Kututma işine istiyorlar o parayı. Bende çok fazla tabana inme olmadığından kendim yapmayı tercih ettim. Size kalmış artık nasıl yapacağınız. Bu arada koltuğa suyun atlaması için yedek lastiğin tamamen dolmasına gerek yok. Direk kendine yol bulmuş su. Sağdan sağdan geçiyor koltuğun altına. Yedek lastiğe inmeden geçiyor koltuğun altına su. Ekli dosyayı görüntüle 25494Ekli dosyayı görüntüle 25496Ekli dosyayı görüntüle 25497Ekli dosyayı görüntüle 25499Ekli dosyayı görüntüle 25500Ekli dosyayı görüntüle 25501Ekli dosyayı görüntüle 25502
Daha önce bagaj alma sorununu burada detaylıca anlatım umarım yardımcı olur sizede. Bence o kadar su ancak bu sorundan birikmiş olabilir tabana diye düşünüyorum. 

Merhabalar arkadaşlar.2013 golf 7 aracım var.Karadeniz de yaşıyorum haliyle yağışın bol olduğu yer.arka kapı eşiklerinde sağ ve sol kapı eşiklerinde su birikmesi oluyor.kapıyı açınca eşikte ve kapı ile eşik arasında ki boşlukta su birikiyor hatta eşiği aşan su paspasa haliyle de döşemeye geçiyor.eşikteki plastik ile fitilin birleşim yerinde de ıslaklık oluyor arabanın içinde ağır bir koku var inanın araçtan soğudum satmayı düşünüyorum ancak bu şekilde de satmak doğru olmaz.Alıcıyı kandırmak bize yakışmaz bu şekilde de satsam alıcı arabayı alır mı o da var.Bunun çözümü nedir var mı başına böyle bir durum gelen o eşikte ki su kokuya neden olur mu başka bir yerinden su alabilir mi kokunun nedeni başka bir yerden olabilir mi.Resimlerini de atıyorum çözüm için yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 18484

Ekli dosyayı görüntüle 18485

Ekli dosyayı görüntüle 18486

Ekli dosyayı görüntüle 18487

Ekli dosyayı görüntüle 18488

Ekli dosyayı görüntüle 18489

Ekli dosyayı görüntüle 18490

Ekli dosyayı görüntüle 18491
Merhabalar arkadaşlar.2013 golf 7 aracım var.Karadeniz de yaşıyorum haliyle yağışın bol olduğu yer.arka kapı eşiklerinde sağ ve sol kapı eşiklerinde su birikmesi oluyor.kapıyı açınca eşikte ve kapı ile eşik arasında ki boşlukta su birikiyor hatta eşiği aşan su paspasa haliyle de döşemeye geçiyor.eşikteki plastik ile fitilin birleşim yerinde de ıslaklık oluyor arabanın içinde ağır bir koku var inanın araçtan soğudum satmayı düşünüyorum ancak bu şekilde de satmak doğru olmaz.Alıcıyı kandırmak bize yakışmaz bu şekilde de satsam alıcı arabayı alır mı o da var.Bunun çözümü nedir var mı başına böyle bir durum gelen o eşikte ki su kokuya neden olur mu başka bir yerinden su alabilir mi kokunun nedeni başka bir yerden olabilir mi.Resimlerini de atıyorum çözüm için yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 18484

Ekli dosyayı görüntüle 18485

Ekli dosyayı görüntüle 18486

Ekli dosyayı görüntüle 18487

Ekli dosyayı görüntüle 18488

Ekli dosyayı görüntüle 18489

Ekli dosyayı görüntüle 18490

Ekli dosyayı görüntüle 18491
Kapı döşemesinin altından sızıyor muhtemelen döşeme içinde tahliye kanalından kaçak var

Cam fitillerinden camur toz vs.. kapı içine doluyor. + Çok sıcak havalarda kapı çürümesin diye sıkılan balmumu tabana iniyor. 2 Adet çok küçük tahliye deliği var. Dikkatlice bakarsanız görürsünüz, bu delikler tıkalı olduğunda içine biriken su hoparlör ve birkaç noktadan suyu içe veriyor.
Yapılması gereken tahliyeleri açmak.. Bagajda da tıpa var sağda ve solda ikisini işaret parmağı genişliğinde delmek.

Geri
Üst Alt