leon FR

muratesk

Üye
arkadaşlar malum vw deki bu fiyat artışı kimilerimizi alternatif markalara yöneltiyor sanırım . en çok sivrilen de leon fr .  daha önce kullanan ve bilgisi olan .arabayı almak isteyenlere,leon fr 'ı  anlatırmısınz  ?

incelediğim kadarı ile fiyat ı çok makul. kalite olarak tabiki golf ün gerisinde , dış görünüş olarak ise tartışılır.ve en önemlisi golf te extara 5 binliralık donanım leon da standart fr da fazlası bile var. valla kusura bakmayın. hakkeden golf çok üst limitleri zorlamaya başladı ve işin kötüsü fiyatlar daha da artıcak gibi he ben golf hastasıyım bu leondaki standart gelen donanımlar için 5 bin i gözden çıkarırım ama golf alırım diosanız .o tercih sizin tabi. bu arada donanı 5 bin sadece .bide aralarındaki fiyat farkını koyarsan 15 17 falan gibi rakanlar ı buluo sanırsam

@muratesk

Bana göre tam bir fiyat/performans arabası. Bütçeyi zorlayıp sıkıntı yaşamanın anlamı yok, bende son anda bütçemi denkleştirmiş ve Golf 7 almıştım, aksi halde Fr alacaktım :) o aracın tek sıkıntısı önden kopmalar daha fazla yaşarsınız ama sakin kullanımda tabiki sorun olmaz. Ayrıca belirttiğiniz gibi neredeyse her şey standart  :'(

Bu aracı alırken üzerine 6 -7 bin daha koysam leon FR alabiliyordum. Birçok donanım eksiğim var ama yine de pişman değilim. Leon FR da bile midline da olan iç tasarım ve kalite yok. Arabanın içine her girdiğimde huzur buluyorum gerisi yalan ;)

FR gerçekten ideal bir F/P aracı. Golf ile FR arasında kalmıştım. Ben mantıktan çok kalbimi dinledim.

@iamalegend Ellerinize sağlık herkes çok gzl yerlere değinmiş , şimdi boş golf misline mı yoksa dolu leon mu derseniz, ben düşünmeden leon derim düşünmem bile iç dızaynı ne olursa olsun , araba boş ya boş, tercih meselesi tabi , kötü araba kalmadı tata bile iyi nerdeyse , yani devir donanım devri yolculukta iken insanlar keyfini düşünüyor artık klima nın dijital olması gece aynaların ışığı onların katlanması küçğk şeyler ama artık insan ben neden bunların sahibi olamıoruö dior illa. O yüzden 80 civarı golf tense 67 civarı fr mantıklı aslında gönül isterki golf highline , hatta benim gönlüme kalırsa kesinlikle 1.16 kraldır kendisi tanıtayım :) neyse hocam görüşlerinze çok tşkler . Şu kafadan kopma : bunu bi açıklayın nolur , kaza yaptırırmı yada arkadan kopma , yani bilmiorm çünkü hiç yüksek beygirli araba sahibi olamadım malesef :(   iyi günler herkeze

@muratesk

Hocam, günümüzde 500 tl nin bile büyük bir önemi varken (bana göre) arada azımsanmayacak bir rakam olduğuna göre alın Fr ı içinize sinerek kullanın derim, önceki mesajımda da belirttiğim gibi, ek bütçe bulamasaydım kesinlikle Fr alacaktım. Kafadan kopmayı açıklamaya çalışayım, benimki 122 lik olmasına rağmen turbo alt devirde devreye girdiği için 2 'ci viteste bile araç patiye kalkıyor (sakin kullanımda böyle birşey yok ama az devirli kullanıyım dersen kaçınılmaz) hele virajlı bir yerde yeni hareket etmiş ve hızlanmaya çalışırsanız araç viraj dışına doğru kendi kendine şerit değiştirebiliyor, bizzat yaşadığım için paylaşıyorum, 122 hp de böyle oluyorsa 140 hp te ne olur bilemiyorum, sanırım biraz dikkat etmek lazım.

Fr için tekrar konuyu toplayayım, tam bir f/p aracı olduğunu düşünüyorum ve bu benim kişisel görüşüm dür ki, boş bir golf yerine dolu bir Fr ı kesinlikle tercih ederim.

saygılarımla

iamalegend dedi:
@muratesk

Hocam, günümüzde 500 tl nin bile büyük bir önemi varken (bana göre) arada azımsanmayacak bir rakam olduğuna göre alın Fr ı içinize sinerek kullanın derim, önceki mesajımda da belirttiğim gibi, ek bütçe bulamasaydım kesinlikle Fr alacaktım. Kafadan kopmayı açıklamaya çalışayım, benimki 122 lik olmasına rağmen turbo alt devirde devreye girdiği için 2 'ci viteste bile araç patiye kalkıyor (sakin kullanımda böyle birşey yok ama az devirli kullanıyım dersen kaçınılmaz) hele virajlı bir yerde yeni hareket etmiş ve hızlanmaya çalışırsanız araç viraj dışına doğru kendi kendine şerit değiştirebiliyor, bizzat yaşadığım için paylaşıyorum, 122 hp de böyle oluyorsa 140 hp te ne olur bilemiyorum, sanırım biraz dikkat etmek lazım.

Fr için tekrar konuyu toplayayım, tam bir f/p aracı olduğunu düşünüyorum ve bu benim kişisel görüşüm dür ki, boş bir golf yerine dolu bir Fr ı kesinlikle tercih ederim.

saygılarımla
@muratesk

Hocam bence golf midline plus derim leon fr hem daha ucuz hem de dışı daha yakışıklı olmasına rağmen golfün içine binip oturduğunuzda kaliteli yumuşak plastiği bile elit bi hava veriyor insana ama leonun içi veplastik aksamlarında golfte kullanılan işçilik ve kaliteli malzeme maalesef yok ben kendime araç bakarken octavia golf leon arasında ilk önce leonu elemiştim.

Leon ne kadar f/p aracı olsada gerek iç tasarımı gerekse iç malzeme kalitesi ile bence albenisi olmayan bir araç..

Leon FP denildiği üzere  tam bir fiyat/performans arabası. Donanımsız, boş bir golf almak yerine dolu dolu Leon FR 'a binmek en doğru seçimdir benim gözümde.

@kimi-emd Çok doğru para çok kıymetli , hele ki kolay para kazanılan bi mesleğiniz yoksa , bilemiorum hocam , ben herşeyi nakit ödeyen eski kafalı biri olarak :) yani tam bir ticaret adam ı. 80 bin i biriktirik gidip golf almayı artık gözüm yememeye başladı .keşke herkes gibi bende 4-5 sene bankadan golf için çektiğim borcu ödemeye çalışsaydım, keşke gırtlağa kadar borç içinde olupta aynı zamanda ailemin  istekleri olsa çıldırsam ,ama o arada golf e binip herşeyi unutsam , böyle piyona black a dokununca hipnotize olsam falan :) ))) bidahaki konu başlığını şöyle atayım evet evet 3 bin liralık sunroof a para vermeden sahip olmak nadıl bi duygu , yada siz hala sunroof a paramı veriyosunuz ? İşte bunların hepsi cem yılmayız dediği  gibi " içinde " :)

muratesk dedi:
@kimi-emd Çok doğru para çok kıymetli , hele ki kolay para kazanılan bi mesleğiniz yoksa , bilemiorum hocam , ben herşeyi nakit ödeyen eski kafalı biri olarak :) yani tam bir ticaret adam ı. 80 bin i biriktirik gidip golf almayı artık gözüm yememeye başladı .keşke herkes gibi bende 4-5 sene bankadan golf için çektiğim borcu ödemeye çalışsaydım, keşke gırtlağa kadar borç içinde olupta aynı zamanda ailemin  istekleri olsa çıldırsam ,ama o arada golf e binip herşeyi unutsam , böyle piyona black a dokununca hipnotize olsam falan :) ))) bidahaki konu başlığını şöyle atayım evet evet 3 bin liralık sunroof a para vermeden sahip olmak nadıl bi duygu , yada siz hala sunroof a paramı veriyosunuz ? İşte bunların hepsi cem yılmayız dediği  gibi " içinde " :)
@muratesk

hocam özel sektörde çalışan biri olarak söylediklerinize kesinlikle katılıyorum para kazanmak ateşten gömlek giymek gibi, eğer bilmeden sizi üzecek, kıracak bir şey yazdıysam kusura bakmayın ben sadece aynı fiyat aralığında olan  golf ü tercih etmenizi isterdim.

Hocam estrafurullah , inceliğinize teşekkür edrim , ben yazımı ,genelde araba alma politikası için yazdım , şu anda türkiyenin içinde bulunduğu durumun nedenini açıkladım kısaca , az gelir çok gider hatta atasözü ile açıklayım ayağını yorganına göre uzatmama , severiz biz türkler bunu :) bmw nin  5 bin peşinle araba sattığı bi ülke burası ya :) eski kafa olmam benim suçum sanırım hala nakitle ile iş  yapmak

muratesk dedi:
Hocam estrafurullah , inceliğinize teşekkür edrim , ben yazımı ,genelde araba alma politikası için yazdım , şu anda türkiyenin içinde bulunduğu durumun nedenini açıkladım kısaca , az gelir çok gider hatta atasözü ile açıklayım ayağını yorganına göre uzatmama , severiz biz türkler bunu :) bmw nin  5 bin peşinle araba sattığı bi ülke burası ya :) eski kafa olmam benim suçum sanırım hala nakitle ile iş  yapmak
@muratesk

Rica ederim hocam bence eski kafalı değilsiniz günümüzde paramız olmasada almak ve harcamak istiyoruz ama şu bi gerçek ki elinde nakit paran varsa almak lazım istediklerini diğer türlü kredi ve kredi kartıyla alıp ödeyemediğinde ya da sıkıntısını çekerek ödediğinde aldığın şeylerin çok bitadı olmuyo açıkçası

Geri
Üst Alt