Carplay Bağlantı Kopma Sorunu

Sorununuz buyuk olasılık Teelefon - Ayarlar - Genel - Carplay - Volkswagen - Kilitliyken Car Playe izin ver tikiniz kapalı bunu açın telefon kılıt moduna gırdıgınde dahı calısmaya devam etsın.

Sorununuz buyuk olasılık Teelefon - Ayarlar - Genel - Carplay - Volkswagen - Kilitliyken Car Playe izin ver tikiniz kapalı bunu açın telefon kılıt moduna gırdıgınde dahı calısmaya devam etsin.
Selamlar, maalesef değil. Diğer araçlarda sıkıntı yok, sadece 2018 modelde var. buna rağmen dediklerinize bakayım dedim ama carplay'den sonrası Volkswagen-Kilitliyken Car Play'e izin ver tık'ı seçenekleri yok. zaten diğer araçlarda bunların hiçbirisini yapmıyordum. bluetooth ile bağlanmam yeterli oluyordu.

@Culture33 carplaye bluetooth ile bağlanamazsınız zaten vw de. Bu dedıgım secenekler ilk baglantı sonrası telefona gelıyor ve sız bu arabayı unut demedıgınız muddetcede sılınmez. Ben hıc bır kopma sorunu yasamıyorum 

@Culture33 carplaye bluetooth ile bağlanamazsınız zaten vw de. Bu dedıgım secenekler ilk baglantı sonrası telefona gelıyor ve sız bu arabayı unut demedıgınız muddetcede sılınmez. Ben hıc bır kopma sorunu yasamıyorum 
Günaydınlar, kopma sorunu diğer arkadaşa ait, bendeki park edilmiş araba bilgisinin 1 aydan sonra hiç vermemesi ama diğer araçlarda vermesiydi. ama ilginiz için teşekkür ediyorum.

Kopma sorunu yine arada tekrarlıyor. Hatta geçenlerde telefonu bağladıktan sonra 1 dk geçmeden koptu bağlantı. Servise sorduğumda da araçta herhangi bir güncelleme falan görünmediğini belirttiler. (Belki dedim yeni bir firmware update vardır) Sorun olduktan sonra telefonu ve aracın medya cihazını resetliyorum. Bu şekilde uzun bir süre tekrarlamıyor problem. 

İnternette biraz araştırdığımda başka OEM lerde de benzer sorunlar olduğunu gördüm. Misal Honda forumlarında aynı problemi yaşayan kişiler şu konuda tecrübelerini paylaşmışlar; https://www.civicx.com/threads/apple-carplay-keeps-disconnecting.11197/page-5

Burda da okuduğum kadarı ile bu işin net bir çözümü yok. Genel tavsiyeler;

• Icloud müzik arşivini kapat (Kapadım değişen birşey yok. Ama kimisinde de kopma sıklığı azalmış)
  • Bluetooth'u kapat. (Kapadım pek değişen birşey olmadı. Fakat bazı kişilerde bu yöntem işe yaramış ve kopma sıklığı azalmış )
  • Usb kablosunu değiştir (Ben de işe yaramadı. Kimisi kablo değiştirince sorun düzelmiş. Hatta çakma kablo kullanmaya başlayıp sorunu düzelen var)
  • Aracın usb portu bozuk olabilir/temazssızlık olabilir (Ben servise kontrol ettirmedim ama bir problem yok bence. USB sini serviste kontrol ettirip sorun olmayanlarda da yine bu bağlantı sorunu devam ediyor.)
  • Telefonun lightining portunda toz vb. olabilir, temizle (Telefonu daha sıfır alıp denediğimde de sorun vardı. Ayrıca lightning portumda temiz kontrol ettiğimde)
  • Itunes'da çok fazla müziğiniz varsa bu kopmaya neden olabilir (Itunes um tertemiz. Nerdeyse kayıtlı hiçbir müziğim yok. Fakat sorun yine mevcut. Fakat kimisinde de itunes da ki müzik sayısını azaltmak kopma problemini iyileştirmiş)
  • Telefonu araca bağlamadan önce çalışan tüm programları (özellikle müzik programları) kapat ve önbelleği temizle (Bunu tam test edemedim. Fakat bunu ve itunes da ki müzik sayısını azaltma maddesini uygulayan bazı kişiler kopma sıklığının önemli ölçüde azaldığından bahsetmiş.)

İyi bayramalar iyi günler  .Bu soruna çözüm bulan oldu mu sorun halen devam ediyor mu ?(  Carplay de kopma sorunu ) 

İyi bayramalar iyi günler  .Bu soruna çözüm bulan oldu mu sorun halen devam ediyor mu ?(  Carplay de kopma sorunu ) 
Önceki mesajları okumadım ama kablonuz orijinal değilse o da sebep oluyor.

Orijinalse bilemiyorum hocam

@frknyldrm orginal kablo ile denedim (ıkı farklı ) kopma yasıyorum sarj halen ediyor gözüküyor ama baglantı kopuyor 

@ilker80 Hocam kabloyla falan alakası yok, usb soketi çok kullanıldığından en ufak sarsıntı da atıyor carplaydan bir de telefonda hücresel veri azaldığı zaman yani internette yavaşlama olduğu zaman telefon çekmediği zamanda atıyor. 

@ilker80 Hocam kabloyla falan alakası yok, usb soketi çok kullanıldığından en ufak sarsıntı da atıyor carplaydan bir de telefonda hücresel veri azaldığı zaman yani internette yavaşlama olduğu zaman telefon çekmediği zamanda atıyor. 
:D

Aracım daha sıfırken telefonumu orijinal olmayan bir kablo ile bağladığımda kopma problemi yaşadım. Tecrübe ettiğim için ondan olabilir dedim.

Yanlış bilgi veriyormuşum gibi garip bir giriş yapmışsınız cümleye. Herkesin tecrübesi kendine, siz de kendi tavsiyenizi yazarsınız olur biter.

Alakası olup olmadığını da isteyen deneyip görür. ;)

@frknyldrm Tamam işte alakası olmadığını bende tecrübe ile söyledim bütün kablolar ile denedim yine atıyor. Reset attım, İOS son sürümünü yükledim yine aynı yine aynı. Hatta şunu söyleyeyim Gebze- Kars arası uzun yol yaptım nerede şebeke gittiyse carplay orada kesildi, şebeke geldiği zaman tekrar bağlandı otomatik olarak :D   

Geri
Üst Alt