Carplay Bağlantı Kopma Sorunu

@frknyldrm Tamam işte alakası olmadığını bende tecrübe ile söyledim bütün kablolar ile denedim yine atıyor. Reset attım, İOS son sürümünü yükledim yine aynı yine aynı. Hatta şunu söyleyeyim Gebze- Kars arası uzun yol yaptım nerede şebeke gittiyse carplay orada kesildi, şebeke geldiği zaman tekrar bağlandı otomatik olarak :D   
Hocam soketinizde problem varsa tüm kablolarla sorun yaşamanız normal.

Şebeke problemi yaşıyorsanız da tüm kablolarla sorun yaşamanız normal.

Kablonun bağlantının kalitesindeki rolünü görmek için soketinizin ve internetinizin/cihazınızın sorunsuz olması gerekir yani. 

Bunlarda sorun varken kablodan kabloya sonucun değişmemesi kablo ile alakalı olmadığı anlamına gelmez ki. Ben sorunsuz soket ve internetim ile kablodan kabloya fark ettiğini tecrübe ettim. Cihazım android bu arada

Her şey sorunsuz ise sorunu bağlantı yapılan kabloda aramak lazım; bu burada dursun, belki birinin işine yarar. :)

@HONEY hocam bağlantı koptugunda halen şarj edıyor sokette sıkıntı olsa şarj etmezdi galiba ? 

@ilker80 hocam ben de takmıştım usb portuda değişti enderde. Ilk zamanlar hiç stabil değildi kopuyordu sürekli, sonra güncelleme ve @forjust1day tuna abi kendisi surus modunu yaparken carplay ile beraber spor gösterge ve sesli komut açılmamıştı onları hallederken tekrar carplay açtı. Ondan sonra hiç sorun yaşamadım 

Bunlarda sorun varken kablodan kabloya sonucun değişmemesi kablo ile alakalı olmadığı anlamına gelmez ki. Ben sorunsuz soket ve internetim ile kablodan kabloya fark ettiğini tecrübe ettim. Cihazım android bu arada
Iphone X'de aynı tecrübeyi ettim. Aftermarket kablo ile bağlantı sorunu yaşıyordum. Orjinal kablo ile yaşamadım. Sebebi ne bilmiyorum böyle bir durum var. 

Orjinal kablo ile devamlı kopma oluyorsa bir fabrika ayaları yada update bakmakta fayda var telefonda. Abimin telefonunda hiç bağlanmama ama şarj etme gibi bir problem vardı. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırladığımızda düzeldi. 

Tecrübedir. Kanun nezlinde bir kural değildir söylediklerim.

@ilker80 Selamlallr.

Once mantığı anlatayim sonra çözümü :)  

Unite Ozellikle Apple baglantilarinda sarj tarafindan cekilen akımı kontrol ediyor ve telefonun bağlantısını yonetiyor, apple normal sarj konnektorunde zaten bu kontrolleri yapan minik bi devre var biliyosunuz, bu işe yarar. Dolayisi ile saglikli bi kablo olmadan bu baglanti stabil calismaz ve unite akim dalgalanmalarindan bağlantıyı keser. Kablo derken unite çıkisindan telefona kadar olan hem ara hem sarj kablolarindan bahsediyorum.

Sonradan  takilan unitelerde, unite ile usb soketi arasindaki kablo kalitesiz kullaniliyor çoğunlukla, bu kablonun kaliteli olanlarinda yada orjinalinde enerji taşıyan kablolar kalin ve kaliteli bakir içeren kablolar. Bu sorunu yaşayan arkadaslarda bu ara kabloyu komple kaliteli ile degiserek yada enerji kismi kablolarini kaliteli kablo ile yenileyerek çözdük.

Soket'den telefona gelen kabloda onemli ancak asil içerdeki kabloyu yeniledikten sonra sarj kablonuz çok dandik degilse problem cozuluyor. Onceden soketde minik oynamayla kopan baglanti şimdi elimle baya oynamama rağmen kesilmiyor :)

Bakin bu yine iyi diye kullanilan kablolardan  :)

A02FBE27-AC0A-4545-91D4-EA73231153AC.jpeg

Ama bunda sol altdaki kare deki kablolara bakin hepsi aynı kalınlıkta ve bu kabloda bahsettiginiz kesme oluyo.

Bu kablo ise orjinal olani alip taktik, bakin enerji kablolari digerlerinden kalin, bu kablo ile sorun çözülüyor.D34E44A7-0840-4BFD-8128-6C18EB772CD4.jpeg

Sag üstde daha once enerji kablolarini yenileyip lehimleyerek yaptigim kablo var ama onda da kablo ince kullandigim icin sorun oldu yine.

3D865C1D-CB51-4D03-B21B-868A9E5ABC22.jpeg

Geri
Üst Alt