Açılan Airbag Hakkında

hocam büyük geçmiş olsun ALLAH beTerinden korusun.

1-bu tür durumlarla karşılaşmamak araç kamerası kullanmanızı öneririm .aracıma go pro taktırdım sürekli 4k görüntü alıyorum 3 4 günde 1 siliyorum.kamera görüntüsü büyük artı.

2-kasko ve sigorta şirketleri günümüzde kurnazlığın dibine vurmuş gibi yasal boşlukları da  kullanarak her türlü kendi menfaatini müşterisine yansıtıyor.ve kendi aralarında bile uyuşmazlıklar olabiliyor ki bunu da 2 tarafın sigortasını kullanarak yapıyorlar örneğin hasarı 50 ye 50 yada 60 a 40 veriyorlar..

3-yolcu koltuğunda  basınç ağırlık algılayıcı vardır. ve koltukta biri oturduğunda devreye girer ve emniyet kemeri ikazını çalıştırır buda hava yastığıyla beraber çalıştığından kaza anında hava yastığı açılır ama yan koltuk boş ise yolcu ön hava yastığını açmaması gerekir,perde hava yastığını açabilir.

4-siz siz olun kaskosuz sigortasız araca binmeyin ve gününü geçirmeyin en baba kasko 3000 tl çıkar ama en ucuz hasar en az 5-6 bin 

5-serviste maliyetler fazla çıkabilir sanayidende bir fikir almanızı öneririm..
Hocam kamera noktasında evet kesinlikle takıcam. 

%100 taksici kusurlu çıktı ve ödeyeceği maksimum rakam ise 36bin Tl'dir.

Yüzde yüz kusurlu çıktıysa yerinizde olsam yetkili servise sokar yaptırırdım aracı, sonrada taksiyi mahkemeye verirdim(veya ödemesi için konuşurdum öncelikle) niye çıkma parça taktiri uğraşayım. Ustunede deli gibi değer kaybı alırsınız mahkeme sonucu 

Yüzde yüz kusurlu çıktıysa yerinizde olsam yetkili servise sokar yaptırırdım aracı, sonrada taksiyi mahkemeye verirdim(veya ödemesi için konuşurdum öncelikle) niye çıkma parça taktiri uğraşayım. Ustunede deli gibi değer kaybı alırsınız mahkeme sonucu 
Arkadaşlar o kadar boktan bir durum ki 36bin tl üzerine ödeyeceği parası olmayan gariban bir şöför dün beni arayıp telefonda karısı ile resmen ağladılar vijdanım parçalandı ama bunu cebimdende ödeme noktasında zaten yapamayacağım böyle saçma bir durum oluştu kafam allak bullak oldu inanın. Değer kaybını zaten başvuruda bulunacağım.

@bf417 walla hocam dün akşam servisten aradılar bende bir ŞOK daha değişmesi gerekenlerin listesi ve tamaştan alınan fiyatlar ise şaka gibi iskonto yapılmasına rağmen çıkan rakamı sizinle paylaşıyorum. 

Ekli dosyayı görüntüle 17854
Bu listeyi gördükten sonra oturup ben ağlayacaktım vallahi bunedir 60 binliranın üstüne 15-20 binlira daha koy yeni golf alır adam o paraya arkadaş ya bu serviscilerin sonları nolacak böyle gerçekten Allah yardımcınız olsun cok zor bi durum Allah kimsenin başına vermesin kasko inanın cok önemli keşke kaskonuz olsaydı şuan hiç birini düşünmüyor olurdunuz :(

Arkadaşlar o kadar boktan bir durum ki 36bin tl üzerine ödeyeceği parası olmayan gariban bir şöför dün beni arayıp telefonda karısı ile resmen ağladılar vijdanım parçalandı ama bunu cebimdende ödeme noktasında zaten yapamayacağım böyle saçma bir durum oluştu kafam allak bullak oldu inanın. Değer kaybını zaten başvuruda bulunacağım.
Hocam çok geçmiş olsun tekrardan her iki açıdan da. Taksicinin durumu üzücü ancak  burada taksiciyede kızmamak elde değil . Keşke sınırsız trafik sigortası yaptırsaymış. Sonuçta sürekli trafiktesin işin yani bu kazaya müsait bir iş . Kaskosu da yok mu taksicinin? Zor bir durum . Ekonomik olarak durumu iyi değilse de alacağınız kararda karşı tarafı düşünerek hareket etmeniz iyi. Ancak taksicinin durumunu iyice bir araçtırın yinede . 

Hocam çok geçmiş olsun.

İlk önce şunu sorayım kaskonuz neden yok neden yaptırmadınız bunu merak ediyorum.

Taksi kullanan kişi adına mı yoksa günlük şoför mü?

Siz haklıysanız ödemek zorundalar bence geri adım atmayın bir taksi plakası az para değil sonuçta.

@armando geçmiş olsun hocam..

taksici ile bnde bi kaza geçirmiştim..

belki yardımcı olur..

ama kaskom olduğu halde uykusuz gecelerim olmuştu.. sana allah sabır versin..

Airbag ile ilgili yan koltukta bnimkinde de kemer yada herhangibir yük yoktu.. ama patlamıştı..

tutanaklara göre % 0- 25 -50 -75 -100 oranlarında kusurlu olabilirsin bunun dışında 60 flan diye bi oran yok..

hayırlısı olsun snin için.. bni 7.5 kasa golf sahibi yaptı..darısı başına..

Bence acimayin, taksi plakasi ve/veya arac sahiblerinin karsilamasi gerekir. Sonucta kar a nasil ortaklarsa zarari da ortak karsilayacaklar.

iste kaskonun onemi yine burada cikiyor, karsi taraf suclu oldugu durumda kasko sizin araci yaptirip alacagi konusunda karsi tarafla kendisi muhatap oluyor. Siz arkaniza bakmiyorsunuz bile..

Öncelikle geçmiş olsun. Paranın tamamını karşı taraftan alın sonuçta hiçbir suçunuz yok ve cebinizden 24000 tl para çıkıcak. Böyle durumlar için araç kamerası tavsiye ederim en azından elinizde kanıt bulundurmuş olursunuz.

Bu listeyi gördükten sonra oturup ben ağlayacaktım vallahi bunedir 60 binliranın üstüne 15-20 binlira daha koy yeni golf alır adam o paraya arkadaş ya bu serviscilerin sonları nolacak böyle gerçekten Allah yardımcınız olsun cok zor bi durum Allah kimsenin başına vermesin kasko inanın cok önemli keşke kaskonuz olsaydı şuan hiç birini düşünmüyor olurdunuz :(
hocam kesinlikle haklısın ama zor bir dönemden geçtiğim için kaskoyu yılbaşı sonrasına yaptırırım diye düşünmüştüm ,kadercilik yapıp olana şükür etmekten başka çare yok malesef .

walla hocam inanın aynı düşüncedeyim ama işin birde şöyle bir boyutu var kaza yaptığım arkadaş malum şöför ve taksinin ödediği maksimum tutar 36bin tl ve şöför çok zor durumda olduğunu ve bunu asla ödeyemeceğini ve benden yardım istiyor kitlendim kaldım walla.

@Salih Sayın hocam elemanı araştırdım ve söylediği gibi çok kötü durumda :(

@ahmet3976 hocam benimde biraz mali durumlarım sıkıntılı olduğu için yılbaşı sonrası yaptırırım diye bekletiyordum ama durum bu malesef :(  

@mersamut hocam %100 Taksici kusurulu çıktı . Sanada geçmiş olsun 

Bence acimayin, taksi plakasi ve/veya arac sahiblerinin karsilamasi gerekir. Sonucta kar a nasil ortaklarsa zarari da ortak karsilayacaklar.

iste kaskonun onemi yine burada cikiyor, karsi taraf suclu oldugu durumda kasko sizin araci yaptirip alacagi konusunda karsi tarafla kendisi muhatap oluyor. Siz arkaniza bakmiyorsunuz bile..
Evet hocam acımamak gerekiyor ama vijdan çok garip bir duygu ! Bugün yarın taksicinin eksperi gelip pazarlık yapacakmış,bende servise asla pazarlık yok ne gerekiyorsa eksiksik yapılması konusunda KESiN talimat verdim.

Geri
Üst Alt