Benzin fiyatları düşüyor...oley oley oley

Eniskaraca

Yeni Üye
İsim
Eniskaraca1978
Arkadaşlar motorin ve benzin eşitlendi..

An itibariyle 6.46 Gördüm tüm benzilerde hayırlı olsun artık olması gerekendi ama inşallah yine zam yemez artık dizelle benzin arasında cok bi fark kalmadı   :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hani marketler  önce bindirim yapar üstüne %50 + %25 indirim diye müşteri çekmeye çalışır. Bizim akaryakıt mevzusu da aynı onun gibi . 2 kuruş indirim var diye zevke gelmeyin... o benzinin litresi 2.xx TL olmadıktan sonra 6.46 olmuş 7.00 olmuş bir anlamı yok...

Bundan uzun yıllar önce 20 yıl vardır benzin litresi 1 doların altındaydı.Abilerimiz vardı derlerdi bu benzini dolarla eşitlicekler diye.Şimdi geldiğimiz durum benzin dolardan 1 küsür tl daha yüksek.Bugünkü bulunduğumuz bu rezil durumda benzin en çok 4.5 tl olması gerek.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hani marketler  önce bindirim yapar üstüne %50 + %25 indirim diye müşteri çekmeye çalışır. Bizim akaryakıt mevzusu da aynı onun gibi . 2 kuruş indirim var diye zevke gelmeyin... o benzinin litresi 2.xx TL olmadıktan sonra 6.46 olmuş 7.00 olmuş bir anlamı yok...
Bunlarda iyinin kötüsü işte napalım idare etmeye calışıyoruz :)

Artık benzinde dieselde farketmiyor desenize hayırlı olsun inşallah zam olmaz😊

@bf417 @bf417avrupada benzin fazlalığı oluşmuş..yakın gelecekte benzinli  golf ve elektrikli golf ekonomik olacaktır

@Eniskaraca ilk önce 1.5 tsi satsınlar sonra 2023 gibi hybrid 2025 e anca e golf yaygınlaşır

1.5 tsi ile 1.4 tsi arasında tüketim olarak öyle amam aman bir fark olduğunu zannetmiyorum.

Motorin e 13 kuruş indirim gelmiş.. ;)

Akdeniz ülkelerinde mazot benzinden %16 pahalı
Bizde de aynı olması gerekir aslen ancak!
Ülkemizde
Benzin için 2,77₺ ÖTV
Mazot için 2,17₺ ÖTV Litre başı
Bu nedenle türkiyede daha yeni eşitlenebildi üç aşağı beş yukarı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu geceden itibaren 16 kuruş daha indirim bekleniyor benzine 

Geri
Üst Alt