manuel a3 sportback

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
vw servise uğradım (dün debriyaj pedalını kontrol edin uyarı ekranı çıkmıştı)

strestendir bişey yok güle güle dediler.

yan yana konumdaki audiye uğradım

ötv indirimi sonrası golf 1.0 comfort manuel için dip 104-105 li fiyatlar dönerken

audi farkını +20 bin olarak vermek isteyene 124 bine MANUEL A3 veriyorlar.

dynamic en boş ama daha dolularda manuel gelmeyecekmiş.

tabi comf. golfe göre cruise control yok arka stoplarda halojen?

manuel A8 olsa yine manuele binerim rüyamda ?

IMG_20181114_172835.jpg

IMG_20181114_172735.jpg

Hocam yok mu şöyle cam tavanlısından bir manuel.  :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golfun içi daha guzel bence hocam.Bir abide A3 sedan var golf ondan daha guzel geliyor.O fiyat farkina Golf dsg 1.0 comf.alinir.

Audi Teknolojisi ve kalitesine sözüm yok Lakin iç kısım ve donanım zaafiyeti malesef hiç hoşuma gitmiyor benim. 

Golf Highline Donanımda Bir Audiye asla hayır denmez lakin 2-3 katı para da vermeyi doğru bulmuyorum Aynı Aile Araçlarında. iyi Forumlar dilerim.

Premium sınıf bi araçta manuel vites artık eğreti duruyor. Daha geçen ay Audi artık ABD pazarı için manuel vites üretmeyeceğini açıkladı, yakında avrupa için de bu kararı alabilir.

comfortline golf ile karşılaştırılmış ama bu araçta keyless, xenon aydınlatma, çift bölgeli otm klima, kararan dikiz aynası, yağmur far sensörü v.s. var.

highline golfte olmayan özellikler var,  comf-highline arası diyelim. otm vites aramayan için mükemmel ötesi fiyat olmuş..

yalnız manueli bu fiyata veriyorlarsa aralık ayında 140bin altına otomatik seçeneği gelir ki çok iyi bi fiyat olur.

2016-2017 Model cam tavanlı 1.6 tdi sportline a3 almayı ciddi ciddi düşünüyorum, aynı model higline tdi golf higline dsg 160 civarında alınabilirken a3 sportline 170 civarında higline ile sportline arasında donanım farkı da pek yok gibi.

Bugün gidip bayiden @Savatage hocamın fiyat aldığı aynı araçtan bende fiyat aldım, yani Audi A3 1.0 dynamic manuel için. Galiba Türkiye'nin her yerinde aynı fiyattan veriyorlar olmalı ki,  bana da 125.000 TL fiyat verildi. Bir de otomatik versiyonu olan Stronic için fiyat aldım, 167.000 TL fiyat verdiler. Tabi otomatik olanda ekstradan Prestige paket (panoramik cam tavan, elektrikli katlanır ayna ve geri görüş kamerası) ve led far mevcut. Manuelde henüz prestige paket gelmiyormuş ama gelse almayı düşünüyordum.

1.0 dynamic manuel standart araç fiyatı 118.900 TL,  %35'lik ötv dilimi

1.0 dynamic stronic standart araç fiyatı 129.400 TL ise %60'lık ötv dilimine giriyor. Yani otomatik vites için normalde fark yaklaşık 9 bin tl iken vergiyle birlikte bu fiyat 40 bin tl oluyor...

sonuc olarak , manuelciler için konusursak

bendeki golf tdi highline manuel makyajlıyı verip de 

dynamic manuel a3 dizel almanın bi anlamı yok sanki.

ama comfort golften dynamic a3 e geçiş çogu kişiye ve bana mantıklı gibi geliyor

birde manuel tfsi / tdi  a3 farkı 5000 iken amorti garantisi olduğundan tfsi devre dışı kalır mecburen

ve işin en kritik golfü ilgilendiren kısmı 

124,5'a  tfsi manuel A3 iken

1.0 tsi comfort manuel için kaç lira helaldir?

A3 de kapı gibi 6000 lira değerinde ön  led far sistemi standart arkalar tofaş stopu

golftede arkalar led stop önler kır düğünü sarı ampul aydınlatması

cruise control yok A3 de

comfort golfler artık genelde cruise controllü geliyor

konuda TSI motor bahsedilmiş ama asıl fırsat TDI A3'te , dh'den gördüğüm kadarıyla a3 1.6tdi manual 129bin tl. 5 bin lira dizel farkı şaka gibi :)

@ahmet306 O fiyata verdiklerini bilmiyordum ben açıkçası. Bayideki bayan görevlinin ilgisizliğinden dolayı 1.6 tdi sormamışım bile hiç... Eğer dediğiniz fiyata bırakıyorlarsa gerçekten güzel fırsat. 

İşin daha da ilginç kısmı şu; TDI A3'un baz fiyatında bin tl indirim(yani 79999TL) yaptıkları vakit, hurda indirimi ile birlikte bu aracın fiyatı otomatikman 125bine düşecektir. ki ben aralık ayında bunu bekliyorum.

@ahmet306 Ortada fırsatlar kolaçan ediyor hocam :D   

Biraz önce Maltepe Erel Audi’yi aradım. Dediğiniz gibi A3 1.6 TDI Manuel için 130.000 tl fiyat veriyorlar. Otomatik isteyince bu fiyat 170-180’lere çıkıyor. Manuelde prestij paket olmaması da kötü bir durum.

@AhmetCakmak

a3 manuel dizel / benzinli farkı 5000       ( gözü kapalı dizel alınır)

manuel / stronic farkı 30-40 bin (bu farka hanıma 25 saat düz vites özel ders +dershane + askeri sistem zoruyla bi şekilde manuel sevgisi aşılanır öğretilir yine stronic alınmaz

forumun bi sekilde 

dizel/benzinli

manuel / otomatik 

arasındaki hak helal ediş tutarlarını belirleyebileceği radikal örneklemeler bunlar

dizel=ekonomi (alırken hangi farka göre?)

otomatik = konfor (alırken hangi farka göre?)

Geri
Üst Alt