2019 MTV TARİFE (%18,3 ZAM)

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
ilgili zamlı tarife  meclis bütçe komisyonuna sunuldu %18,3  zam var mtv'lere 2019 da 

ötv indirimini fırsat bilip   sıfır 1.6 Tdi  golf alan  biri  hemen 2 ay sonra 1832,54 TL yıllık  haracını vermek zorunda 2019 da    

mtv.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yapıştııııırrr.. Bakalım aynı zam oranını asgari ücretlere de uygulayacak yüreği bulabilecekler mi :)

@Savatage Bu gerçek değil!
Memurlar sitesinin tahmini!

geçen sene %45 zam gerçekti , binali yıldırım iptal ettirdi .

%18 zam iyidir acıtmaz diyelim.

gerçek olanı %40 olmasında ??

Yılbaşından bu yana herşeye %50 -%70 aralığında zam geldi
MTV de muhtemeldir

Kaskoya da %20 - %25 aralığında zam geliyormuş.

Kur ve enflasyonun hasar maliyetlerini yukarı çektiğini, buna araç bedellerindeki artış da eklenince kaskoda fiyatların yüzde 15 arttığını belirten Axa Sigorta CEO'su Yavuz Ölken, "Önümüzdeki sene ise yüzde 20'ler civarında bir prim artışı olabilir" dedi. Bunun da nedeni şu: Ocak ayında henüz bilmediğimiz bir asgari ücret artışı var. Bizi  sadece kurlar değil, işçilik maliyetleri de etkiliyor. Önümüzdeki yıl hasar maliyetlerinin yüzde 25 civarında artacağını öngörüyoruz” dedi. 

Yavuz Ölken, otomobil pazarındaki daralmanın sigorta pazarını ciddi etkilediğini de belirterek, otomobil pazarında yüzde 70'lik daralmadan bahsedildiğini e bunun sa sigorta pastasını küçülttüğünü söyledi. Ölken, "Yeni araç satışı olmadığı zaman pasta daralıyor. Sigortacılar mevcut poliçeyi yenileyerek hasar maliyetlerini kontrol edebiliyor ama yeni fırsat yakalanamıyor. Görünen o ki 2019'da yeni araç satışında sıkıntı devam edecek. Bizlerin otomotivciler ile birlikte otomotiv-kasko ,lişkisini nasıl ayakta tutarız diye bakmamız lazım" dedi. 

Kaynak Yeniçağ: Aracı olanlara kötü haber!

(Güncel Haberdir.)

@serology55 size benim için şahsi çıkış yolu yazayım  ? yada  irtifa kaybeden balondan kum torbası özel eşyalar falan atılır falan. Hayat uçuşunda  bu balondan hanımı çoluğu çocuğu atamayacağımıza göre ilk atılacak şey bu yürütme maliyetleriyle mega ağırlık yapan maalesef eldeki golf ??? 

benim için ilerde  en boş joy 1.5 dci  CLİO dan başkası çözüm değil gibi gözüküyor (o da 2. el) 

Benim için yılda +30 bin km den mecbur  2 kere periyodik bakım , kaskosu zaten uçuk. 1-3 yaş dilimi MTV 1600 cc 2bin liraya dayanmış yıllık

4 yılda 120 bini görecek bu golfe 4000 lira triger ödeneği nereden sağlanır yetkili serviste ? ilerde

kaskosuz binebileceğim  2. el 2015 model bir clio ile çözümlemeler yapılacak ! 

Yıl sonu enflasyon %25 gibi bir şey olacağı için tüm vergi otoyol geçişi harç cart curt ne varsa %25 artacaktır . 

@Savatage Hocam aracı kapının önünde süs eşyası misali tuttuğumuzu, kontak çevirmediğimizi farz edersek bile;

Yılda: 

Bakım                 1038x2= 2076 TL

MTV                    647x2  = 1294 TL

Trafik Sig. (Benim)         = 800  TL

Kasko                               = 1750 TL

Toplam         = 5920 TL

Yukardakilerden hariç olarak, 

Aküsü, lastiği, yakıtı, vs. (Ort) 15000 TL

(Veriler, basit aile babası verileridir.)

Kaldı ki bunların yanında astronomik fiyatlara satılan yakıt fiyatlarını mı, arabanın 4'te 1 hissesini satın alıyormuş hissi uyandıran lastik fiyatlarını mı, tamam keyfe keder ama artık Aliexpress'ten bile alınamayan aksesuar fiyatlarını mı ve aklıma gelmeyen onlarca masraf kalemini mi sayayım? Gerçekten kakası çıktı bu işin. Canı sıkılan bir kalemi gözüne kestirip "damadın amcasından %25 zam" tınısı misali yapıştırıyor. Ben akademisyen olarak görev yapıyorum ama bakamıyorum bu çocuğa! 

Şeytan diyor devletin her vergi türünde yaptığı faiş (max) zamlara karşılık olarak ev sahipleri de kiralara faiş (max %20 ...) zam uygulaması yapsa da halk silkinip kendine gelse ...  

@Savatage Hocam aracı kapının önünde süs eşyası misali tuttuğumuzu, kontak çevirmediğimizi farz edersek bile;

Yılda: 

Bakım                 1038x2= 2076 TL

MTV                    647x2  = 1294 TL

Trafik Sig. (Benim)         = 800  TL

Kasko                               = 1750 TL

Toplam         = 5920 TL

Yukardakilerden hariç olarak, 

Aküsü, lastiği, yakıtı, vs. (Ort) 15000 TL

(Veriler, basit aile babası verileridir.)

Kaldı ki bunların yanında astronomik fiyatlara satılan yakıt fiyatlarını mı, arabanın 4'te 1 hissesini satın alıyormuş hissi uyandıran lastik fiyatlarını mı, tamam keyfe keder ama artık Aliexpress'ten bile alınamayan aksesuar fiyatlarını mı ve aklıma gelmeyen onlarca masraf kalemini mi sayayım? Gerçekten kakası çıktı bu işin. Canı sıkılan bir kalemi gözüne kestirip "damadın amcasından %25 zam" tınısı misali yapıştırıyor. Ben akademisyen olarak görev yapıyorum ama bakamıyorum bu çocuğa! 
Merhaba
Hesapta biraz abartı var gibi.
Ben Aracı 6 kasım 2017 de aldım.
O günden bu yana 4.471Km yol yapmışım

1.4TSI 125-DSG Highline
Yakıt Kurşunsuz 95' : 1.571TL
MTV 970TL
Kasgo :1016TL
Trafik sigortası : 572TL
Bakım 701TL
Yıkatma 13 defa 325TL
1 Yıllık Yakıt dahil Toplam : 5.158TL Maliyeti oldu!

@Terms hocam trafik sigortası kişiye, kazasızlığa ve şehire göre değişiklik gösteriyor. MTV motor hacmine ve model yılına göre değişiklik gösteriyor. Kasko yaptırdığınız firmaya ve eklettiğiniz klozlara göre değişiklik gösteriyor. Yeni bir aracınız varsa ve garanti kapsamındaysa VW servisinde yaptırmalısınız ve şu an güncel fiyat 1000+ TL ve bakım hususu da zaman veya Km'ye (15000-30000-45000...) göre adet anlamında değişiklik gösteriyor. Yakıt, malumunuz yaptığınız Km ye göre doğrudan değişiklik gösteren bir kalem. Bunların yanında hele bir de bahsettiğim diğer hususlara (akü, lastik, vb.) ihtiyacınız zuhur ettiyse yaptığım hesap az bile kalıyor. Kaldı ki yorumda basit aile babası modunda kullandığımdan bahsettim. Arabayı çok yüksek devirlerde kullanmayı seven ve aynı zamanda da kilometre yapan kişiler için bu hesap ciddi manada artış gösterebilir. 

@serology55 Hocam ben net olarak yaptığım harcamaları yazdım.
Eleştiri vs yok.
Yıllık Bakımı Ocakta yapılacak ve servisten şaşmam!
Ancak Ufukta lastik maliyeti var.

Geri
Üst Alt