Seramik kaplama ?

@Muhammed hocam serviste yaptırmanızı tavsiye etmem , butik olarak bu işleri yapan yerler var eğer şehrinizde varsa onları tercih edebilirsiniz . Seramik işinde yaptırcağınız seramiğin markası kadar uygulama yapan kişin yetkinliğide önemli .

@Muhammed hocam serviste yaptırmanızı tavsiye etmem , butik olarak bu işleri yapan yerler var eğer şehrinizde varsa onları tercih edebilirsiniz . Seramik işinde yaptırcağınız seramiğin markası kadar uygulama yapan kişin yetkinliğide önemli .
Kötü bir uygulama olursa nasıl bir zararı olur aracıma işin ehli değilse yani yapan kişi ?

@Muhammed Boyaya zarar verebilir veya yaptığı iş boşa gitmiş olur. Yani yapar ama ertesi gün kaybolur. Dolayısıyla verdiğiniz para boşa gitmiş olur. 

@Muhammed hocam öncelikle yüzey hazırlığı önemli yüzey hazırlığı kötü olursa ne olur derseniz seramik çok iyi olsa bile yüzeye tutunmaz ve özelliklerini gösteremez , hareleri yok etmeden seramik yaparlarsa parlaklık etkisi az olur , araç boyaları çok ince ağır aşındırıcı ile girip boyanızı inceltebilirler bu yüzden seramik veya boya koruma yaptırcağınız yerin markasından çok uygulama yapan kişilerin yetkinliğine bakın derim .

Moderatör tarafında düzenlendi:
İstanbul'da olanlar için auto spa etiler'i tavsiye edebilirim. kendi aracıma yaptırmıştım 

Birde seramik kaplama yapıldığından beri her yıkama sonrasında şu ürünü kullanıyorum. Sonax da kaplamayı yapan usta bu ürünü de kullanırsam seramik kaplama ömrünü ciddi anlamda arttıracağını söylemişti. Öyle de oldu. Tabi dikkat etmeniz gereken başka hususlar da var. Basınçlı suyun fazla yakından tutulmaması, kesinlikle fırça kullanılmaması gibi. 

Ekli dosyayı görüntüle 17438
ben bu ürünü aracımı yıkadıktan sonra kullanıyorum. ön kaputa sadece 2-3 fıs sıkmak yetiyor. sonrasında birkaç hafta boyunca hidrofobik katman kaporta üzerinde kalıyor, yağmur yağdığında kaporta üzerinde balon balon olup süzülüyor.

seramik kaplamanın ömrünü uzatacağını sanmıyorum. ama çok başarılı bir hidrofobik ürün. hatta sanıyorum ki siz bu ürünün başarısını seramik kaplamaya yoruyor bile olabilirsiniz :)

Geri
Üst Alt