Trafik cezaları

İsim
İbrahim Başkurt
Ya bu tür olaylar hep beni mi buluyor arkadaşlar sizin başınıza geliyor mu hiç? 4cü ayda yediğim ceza daha yeni geldi radardan 2ci cezamı ödeyeceğim tabi tebligat gelirse gayrettepede tanıdıgım var sıstemden bana resım cekıp attı teblıg edıldıgı tarıh 11.10.2018 olarak gozukuyor ne posta dagıtım merkezınde ne de muhtarlıkta böyle bir kagıt var resımle bankalara gıdıyorum kabul etmıyorlar ptt subesıne gıdıyorum kabul etmıyor vergı daıresıne gıdıyorum faıze bındıgı ıcın 5 ay geçtiği için faize binmiş 488 tllik ceza 680 tl olmuş eğer eğer cumaya kadar ödersem indirimden faydalanıp 360 tl ödeyecegım tabi ödeyebilirsem rezillikten başka birşey değil..

Geçmiş olsun hocam dikkat etmek gerekiyor bu aralar denetimleri cok sıkılaştırdılar cok dikkatli olmak gerekiyor ben açıkcası 80 hiç bi şekilde geçmiyorum bazen dalıyorum 100 görüyorum ibrede yinede frenliyorum hemen 80 ve altında gidiyorum yapıcak bişey yok 

Aynen @yusufacs hocama katılıyorum İstanbul Anadolu yakasında kamera yokken e5 üzerindeki istikamet tabelalarının altına birçok yere yerleştirildi.En son gördüğüm  konulanlar tuzla,kaynarca,kartal... dikkat edin bence herzaman açık değiller arada açıyorlar diye düşünüyorum

Edevlet'ten kontrol edin. Oradan bakıyorum. Zaten email ile hemen bildirim de geliyor

Güzel Tokatımı pilot bölge seçmişler 

sihalar ihalar havada uçuşuyo :)

yunuslar trafik ortasında kemer denetimi yapıyor :)

eds ler ihalar mobeseler söför avında :)

peş peşe radarlarlar kurulmuş :)

her yerde bişeyler kontrol ediliyor :)

darısı trafik ışıklarına uymayanlara  ve sinyal vermeyenlere inş :S 

zamanında benimde başıma gelmişti. aracı muayeneye götürdüğümde trafik cezanızı ödeyin dediler (oysaki herhangi tebligat gelmemişti). muhtarlığa gittim bir adet ceza tebliği var dedi, ama 4 adet ayrı ayrı ceza gözüküyordu sistemde. muayeneye gitmem gerektiği için mecburen tebliğ edilmemiş cezaları ödedim. toplamda 4 tane ceza yemişim, bana sadece 1 tanesini göndermişler. onu da postacı sağolsun ev yerine muhtarlığa bırakmış, ben sürekli muhtarlığa gidip bana ceza var mı diye kontrol mu edeceğim. 3 tanesinden zaten hiç haber yok. kim olursa olsun o kadar umursamaz işler yapılıyor ki !! bana zamanında tebliğ edilse hem daha az uğraşacağım hemde indirimli ödeyeceğim. 

Cezalar trafiği düzenlemeye yönelik değil malesef ülkemizde. Zat-ı muhterem trafik polislerinin duracağı yerden, saatten tutun da saat kaçta ne içtiğine kadar artık ezberledik bizim buralarda. Radarı geçen rolling yapıyor resmen. Caydırıcı hiçbir yanı yok malesef. Polisler ufak sürprizler yapmalı :)  

@havzan bazen mail atmıyorlar hocam çok geç geldiği de oluyor haftada bir gayrettepe trafik şubeyi arayıp plakayı sordurun derim

@asdfg112 bu ödediğim 2ci ceza hocam detayını öğrenmek lazım tabi ama duyduğuma göre çok uğraştırıyorlarmış mahkemeye verdiğinde

@murat28 ceza geldiği zaman eve bırakmak zorunda eger evde bulamadıysa muhtarlıga bıraktıysa muharlıhın senı arayıp cezanız var dıye bılgı vermek zorunda eve de cezan olduğuna dair evrak verme zorunluluğu var biliyorum 

Geçmiş olsun hocam.

Son zamanlarda sıkça şikayetler geliyor trafik cezalarından. Yeni yıldan sonra daha da artacak bu cezalar. Keşke Ceza Yerine Zorunlu eğitim verilse de faydası olsa... Parası olan ödüyor olmayan da ödüyor bir şekilde ama Kuralları ihlal etmek isteyene ceza çok da caydırıcı olmuyor maalesef. Eğitim Şart bu konuda. >:

@murat28 ceza geldiği zaman eve bırakmak zorunda eger evde bulamadıysa muhtarlıga bıraktıysa muharlıhın senı arayıp cezanız var dıye bılgı vermek zorunda eve de cezan olduğuna dair evrak verme zorunluluğu var biliyorum 
benzer durumlar yaşandığında postacı ben kapıya yazı bıraktım kaybolduysa benim suçum değil diyor, muhtar ben aradım ulaşamadım diyor. hep aynı cevaplar ne hikmetse 

Geri
Üst Alt