Trafik cezaları

Cezasız eğitim olmuyor. Ceza olmalı ki insanlar kurallara uysun. Bu bütün dünyada böyle. ABD’deki adam yanlış yere parkettiği için komşusu polise şikayet eder de 200 dolar ceza gelir diye arabasını evinden 5 dakika uzak mesafeye parkediyor.

Cezanın caydırıcılığı ve elbette bu cezanın herkese eşit uygulanması gerekiyor  

Tebliğ konusundaki sıkıntılar giderildiği takdirde sık denetim, her yere kamera, radar vs konması olumlu. 

21 Temmuz 2018 de Ankara dan Izmir e giderken Usak/Banaz da hiz cezasi yemisim. 235 TL. 19 Ekim 2018 de e Devlet ten mail gelmis. E Devlet ten sorgulayinca, borcunuzu odediyseniz bile burada gorunmeye devam edebilir; dikkate almayin diyo...

Ustelik su an GIB ten borcumu odeyemiyorum, odenecek bir sey yok dio.. Ayni sekilde EGM sayfasindan da ulasilmiyo...

Heralde odeyemesin de faiz binsin dediler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golf835 aynı durumla şimdi karşılaştım hocam istanbul-kastamonu arasında yedim bende ceza haketmedim ama 220 ile gidiyordum cezayı trafik şubede sorgulattım sistemde gözüküyor ama faha elime tebliğ edilmediği için bekliyorum bi süre daha imkanın varsa gayrettepede  sorgulat derim veya rn yakın trafik şube nerede varsa

Trafik şubede görünen ceza e devlet de hemen görünüyor mu.

@sertan  aynen gözüküyor ama tebliğ edilmemiş oluyor trafik subeden alıcaksan kagıdı ozellıkle belırt teblıg tarıhını de istiyorlar diye 15 gün için de ödersin öyle yoksa faiz koyuyorlaruzerıne

İstanbul E-5 üzerindeki bütün kameralar aktifdir,hatta Cevizliğbağ'ı geçtikten sonraki tabela altında kameralar yaklaşık 30m den sizi tespit edip resminizi çekip eve gönderiyor ama bu işlem ceza tarihinden yaklaşık olarak 15 gün sonra tebliğ edilmiş olması dahada içler acısı bir durum bir arkadaşımız E-Devlet üzerinden takip edin demiş inanın bununda çok faydası yok tecrube ile sabit 488tl+geçikme cezasını da ödemek zorunda kalıyorsunuz,bu işlemler avrupada daha kolay ve anlık sisteme düşüyor.

Garip ülkemin hala dijital durumlarında eksiklikler ve alt yapının doğru çalışmadığını gösteren başka bir durum.   :unsure:

Hayırlısı olsun tatile giderken yazılmış şimdi e devletten gördüm
Tebligat bildirim vs. hiçbirşey gelmedi.peşin 366 diyor ama 3 ay olmuş yazılalı yapacak bişey yok.
1ece39cae79eed88f61471658717e7a3.jpg

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlısı olsun tatile giderken yazılmış şimdi e devletten gördüm
Tebligat bildirim vs. hiçbirşey gelmedi.peşin 366 diyor ama 3 ay olmuş yazılalı yapacak bişey yok.

Arayip sorun once.. 

Benim 21 Temmuz da yedigim cezanin tebligati kasım ayinda yapildi. 15 gun icinde indirimli 176,25 TL odedim.

Mobil radarla kopru ustlerinden ceza kesiyolar.. Trafik polisleri hicbir firsati kacirmiyolar..

Max dikkatli olmak lazim..

EDS lerden sonra bile arabali radarlar var bircok yerde..

51-2b hız sınırını %30 aşmışım.Ben yollarda 90-110 arası uyuntu halinde giden bir şahısım nerde 130- 140 yaptım merak ediyorum.Araba az yaksın diye uğraşırken hız yapmışım yelken modda oldu heralde.Banka kartından ödeme yapmaya çalıştım ceza görünmedi belge ceza no girdim direk yazılan ceza tutarını girin diyor indirim yada faizli yüksek meblağ varsa ne olacak.Bizim iş ptesiye vergi dairesine gitmeye kaldı artık.

Bende geçenlerde Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi'ne babamı tedaviye götürürken yanlış park ile aracım çekildi park cezası yedim. Babam 73 yaşında ve yardıma ihtiyacı var, öncelikle hastane içine kadar götürüp indiriyorum sonra aracı hızlıca park edip babamı bıraktığım yerden işlemlere devam ediyorum. 1,5 aydır aynı işi yaptık ve son randevuya giderken 1,5 aydır hemen hemen aynı yere park ettiğim yerden aracım çekildi. Hastabeye yakında boş otopark bulmak imkansız gibi, hastane otoparkı hastane çalışanları sağolsun dolduruyor(müşterisini düşünmeyen sistem). Yolun geliş gidiş istikameti sağlı sollu dolu ve aracı benimle aynı durumda yer yok diye mecburen neredeyse 6-7 m genişliğinde ki kaldırıma çıkarıp en sağına 15 civarı araçla aynı yere çekiyorum ve 1,5 aydır ortalama 20 kez park ettiğim yerde son randevuda arac çekildi ve ceza yedik. 20 yılımda bu ikinci park cezası oldu birincisini ödemedim af geldi. Hadtane var müşterisine otoparkı yok yani bizim ülkede ve toplumda maalesef "kervan yolda dizilir" mantığı hiç değişmiyor. Her yıl yapılan bütçe hesabına yıllık 1-2 belki 3 milyar trafik cezası geliri hedefi koyan başka bir ülke yok olsa gerek.

51-2b hız sınırını %30 aşmışım.Ben yollarda 90-110 arası uyuntu halinde giden bir şahısım nerde 130- 140 yaptım merak ediyorum.Araba az yaksın diye uğraşırken hız yapmışım yelken modda oldu heralde.Banka kartından ödeme yapmaya çalıştım ceza görünmedi belge ceza no girdim direk yazılan ceza tutarını girin diyor indirim yada faizli yüksek meblağ varsa ne olacak.Bizim iş ptesiye vergi dairesine gitmeye kaldı artık.

Cezayı ödemek için vergidairesine gittim ceza görünmedi oradan trafik şubeye gidip çıkarttırdım sonra tekrar vergidairesine gidip %30 indirimle 366 tl ödedim.70 ile gidilecek yerde %30 hız aşımı var.

Cezayı ödemek için vergidairesine gittim ceza görünmedi oradan trafik şubeye gidip çıkarttırdım sonra tekrar vergidairesine gidip %30 indirimle 366 tl ödedim.70 ile gidilecek yerde %30 hız aşımı var.

Hocam o %30 indirim değil %25 indirimdir

488*0,75=366

Trafik normal seyrinde giderken umulmadık yerlerde aniden hız sınırı koyuyorlar bir anda tuzağa düşüyoruz. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum ama bakıyorum kamyonlar bile beni solluyor, diğer araçlar selektör yakıyor. Aslında yanlış olan gereksiz yere hız sınırı koymaları. 

Geri
Üst Alt