silvershadow dedi:
@silvershadow , hocam bugün teslim alicam saat  4-5  sularinda aracimi İzmir - özgörkey BMW yetkili servisinden. Ceramic pro 9h + cam filmi (ön çam haric önler 2, arkalar 1 numara) uygulaması yapılacak.

Teslim almaya gittiğimde gözle  ne gibi kontroller yapmami onerirsiniz ? Boya da renk değişikliği, cam filminde boşluk var mi diye kontrol etmem yeterli mi ?
Değerli Hocam;

Faturanızı almayı unutmayın yeter.

Ciddi ve kurumsal bir markanın çatısı altında iş yapan bir yere yaptırdığınız için ve onca para verdiğiniz için hata yapma lüksleri zaten yok. Sanayide yaptırmadığınız için risk de çok düşük. bir sorun olursa da faturanız olsun yeterli başlarına ekşimek için. Ama sanmam.. Bana kalırsa dört dörtlük iş çıkartmışlardır.

Cam filmi ne markaydı ?atladım sanırım

Filmde Hata olursa dışarıdan anlaşılmaz zaten.

Aracın içine oturun ve önce orta dikiz aynasından bakın gözünüze çarpan bir boşluk var mı diye.

Yoksa sorun da yoktur.

Keyfini sürün Golf'ünüzün..
Teşekkürler hocam Llumar marka cam filmleri. Ceramic pro 9h uygulaması yapanların hepsi llumar film kullanıyor sanırım. Çünkü ceramic pro 9h kullanan kimi aradıysam cam filminde llumar ile çalıştıklarını söyledi.

Aracimi teslim aldim. Boya mükemmel gorunuyor. Tenime verdiği his süper. Uygulamayı zamanla gorucez ne derece iyi olduğunu.

Cam filmleri korktuğum kadar koyu çıkmadı. ATR 35 serisinin bir üstü ve güvenlikli versiyonu olduğunu söylediler, net kodunu gönderdiklerini paylasirim. Film uygulaması sonucu yer yer hava boşluklarına benzer görüntüler gözlemledim. Zamanla güneşi yedikce geçeceği söylendi.

Garanti belgesi vermediler. Şöyle vermediler. Sadece BMW araçlara uygulama yaptıklarından sistemden golf için fatura çıkartamadılar. Hafta içi çıkartıp adresime gonderecekler. Faturam garantim olacak.

Camları 3 gün boyunca acmamami, arabayı 1hafta / 10gun boyunca yikamami söylediler.

Sarjim az olduğu için mesajlara geri dönüşü akşam yapabilirim ancak.

Sonunda aldim mavişimi OH BEE

major24 dedi:
Aracimi teslim aldim. Boya mükemmel gorunuyor. Tenime verdiği his süper. Uygulamayı zamanla gorucez ne derece iyi olduğunu.

Cam filmleri korktuğum kadar koyu çıkmadı. ATR 35 serisinin bir üstü ve güvenlikli versiyonu olduğunu söylediler, net kodunu gönderdiklerini paylasirim. Film uygulaması sonucu yer yer hava boşluklarına benzer görüntüler gözlemledim. Zamanla güneşi yedikce geçeceği söylendi.

Garanti belgesi vermediler. Şöyle vermediler. Sadece BMW araçlara uygulama yaptıklarından sistemden golf için fatura çıkartamadılar. Hafta içi çıkartıp adresime gonderecekler. Faturam garantim olacak.

Camları 3 gün boyunca acmamami, arabayı 1hafta / 10gun boyunca yikamami söylediler.

Sarjim az olduğu için mesajlara geri dönüşü akşam yapabilirim ancak.

Sonunda aldim mavişimi OH BEE
Herşeyin güzel olması sevindirici ;) güle güle kullanın artık.

Teslim alırken sormak hiç aklıma gelmedi neden seramik uygulamasından sonra ilk 1 hafta/10 gün arabanın yıkanmaması gerekiyor ? ( ek olarak cam filmi uygulaması sonrası camların neden 3 gün açılmaması gerekiyor ? )

Ben 5 gün cam açmadım sanırım havalarda serindi tabi araçta zaten pırıl pırıldı 15 gün yıkamadım

@major24 fotoğraf paylaşırsanız güzel olur güle güle kullanın

@burakca , cam filmleri için aracı güneşin altında mı bırakmalı yoksa gölgede mi ?

Araç tozlu ama akşamüstü güneş gittiğinde foto çekebilirim, en azından filmleri görmüş olursunuz.

Aracı aldığım günün akşamı, dönüş yolu için depoyu fullerken cekmistim. Fotoda iyi durmuyor ama aslında superotesi parlıyordu :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
major24 dedi:
Teslim alırken sormak hiç aklıma gelmedi neden seramik uygulamasından sonra ilk 1 hafta/10 gün arabanın yıkanmaması gerekiyor ? ( ek olarak cam filmi uygulaması sonrası camların neden 3 gün açılmaması gerekiyor ? )
Değerli Hocam;

Araca su değmemesi gereken süre 72 saat yani 3 gün. Bu süre içerisinde kürleşme denen cilanın sertleşmesi gerçekleşir ve eğer su değerse giderilemeyen lekeler oluşur.

Aynı şekilde cam filmlerinin yapışması için gereken süre de 3 gün bu süre içerisinde cam açar kapatırken oluşan sürtünmeyle film yerine oturmadan araya hava alır veya kenarlardan kalkabilir.

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

Araca su değmemesi gereken süre 72 saat yani 3 gün. Bu süre içerisinde kürleşme denen cilanın sertleşmesi gerçekleşir ve eğer su değerse giderilemeyen lekeler oluşur.

Aynı şekilde cam filmlerinin yapışması için gereken süre de 3 gün bu süre içerisinde cam açar kapatırken oluşan sürtünmeyle film yerine oturmadan araya hava alır veya kenarlardan kalkabilir.
Peki Murat Hocam o süre zarfında yağmur yağarsa, yağmurun bir zararı olur mu?

@major24

gdervisoglu dedi:
Değerli Hocam;

Peki Murat Hocam o süre zarfında yağmur yağarsa, yağmurun bir zararı olur mu?

@major24
Maalesef Boya koruma işlemi tekrardan yapılmalı.

Fakat önce zarar görmüş olan eskisi sökülmelidir ki, işte tam da zahmetli olan budur.

@major24

Hayırlı olsun,güle güle kullanın...

Seramik kaplamam serviste yapıldı(williams 5 yıl garanti denildi,küçük bir belge verildi).

Usta yıkama ile ilgili hiç birşey söylemedi.

İzlenimim:

Yıkarken suyu dağıtıyor,kolay yıkanıyor,geç kirleniyor gibi!Beyaz olması ne kadar etkili bilemem ama asıl farkı koyu renk araçlar anlar herhalde...

Boya koruma,cila,seramik vesaire...Sempati duymazdım ama (işin ehli tarafından yapılmak kaydı ile) sadece aracın geç kirlenip çabuk temizlenebilmesi bile güzel birşey...

Ben halen boya koruma hic bir sey yaptıramadım. Açıkcası gidip boya koruma yaptırmakta garip geliyor seramik varken. Ondan bayramda artık aile ziyaretleri ins bereketli geçer :D Ondan sonra direk seramik kaplama :D

Ceramic Pro 9H. Düşünenlere şiddetle tavsiye ederim.

71424ec37406bd057d19004d183d885f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Orhan Hoca dedi:
Orhan Hocam şimdi fiyat belirtmem doğru olmaz çünkü malzemeyi, Amerika'dan dönüş yapan bir arkadaşıma aldırıp, işçiliği Antalya'da halettirdim. Bu marka Türkiye'de de yaygın yalnız orjinalinini uçuk fiyatlara yapıyorlar.

Bunlar dışında şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, kaputun üzerine koyduğum mikrofiber bez kendiliğinden kayarak, plakalıgın oradan yere düşüyor. O kadar temiz, parlak ve tutunması güç bir yüzey oluşturuyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt