Bu Golf Alınır mı

@yarar42 2015 1.6 tdi aracı olan birisi olarak şunu söyleyim aracım 60 binde her depoda iki dpf temzliği yaptırıyorum, dpf temizliği nedir belki bilmiyor olabilirsiniz partiküllerin doğaya bırakılması sağlık açısından tehlikeli görüldüğü için yüksek sıcaklıklarda yakılıyor, araç rolantide bin devire yükseliyor 15 dk çevre yoluna çıkıyosunız 2500 devir kullanıyosunuz mazottan kar ettiğiniz kuruşları havaya saçıp arabayı garaja çekiyosunuz 😀 kısacası hocam o kilometrede dizel alma derim hatta garantisi bitmşse almayı bırak arabanın yanına yaklaşma derim experlere falan da güvenme araç alacaksan servise çek geçmişine sağına soluna  ücret karşılığı baktır derim experlerin cihazları 70 lik motoru 90 çıkarbiliyor bunlar hep yaşanmış vakalar

@bf417 ben bu işlemi çok fazla yapmıyorum hocam siz baya yapıyorsunuz :)

hocam aracın mekatroniğimi ne şanzımanı yani serviste 11bin liraya değiştirilmiş aracın bütün bakımları serviste yapılmış bu durumda ne yapalım değişen dsg tekrar arıza çıkarırmı

@yarar42 Bu aracın fotoğraflarından ön panjurunun higline panjur olmadığı anlaşılıyor. Comfortline panjur takılı gibi duruyor. Burası bir soru işareti.

Ayrıca servis bakımlı bile olsa iyi niyet garantisi 2019 ile birlikte 2 yıl daha devam eder. Sonraki her işlemi cebinizden verirsiniz. Bu araba düz vites olsa sıkıntı olmazdı

ama bu km ve yaşda dsg almamak mantıklı olur.

@Populous34 araç highline hocam koltuklarda masajdır katlanır aynadır koltuk ısıtmadır geri görüştür bunların hepsini comfort araca opsiyon ekleten görmedim hiç. ama şanzıman mekatroniği değişmiş tekrardan aynı sorun çıkar mı bilmiyorum tek sıkıntım km fazla olması.

dizele 100 binde fatihasız yıkamasız kefensiz  gömülme infazı çok ağır karar?

tdi ın şu an tek sıkıntısı  karşısında 1.0 tsi gibi yakıt düellosunda kafa kafa oynacak bir rakibinin olması

tsi motora ölümsüzlük iksiri 

tdi lara ötenazi 

bi dünya 5,20 d  bmw ci 100 binde eskisini getir yenisini götür  elektrikli süpürge kampanyası gibi çözümlerle mi hallediyor işi?

@Savatage tsi da 1.0 motorda dizelle kıyaslanamaz hocam ben kullandım. dizel araç stabil en felaket dur kalk istanbul trafiğinde bile 8 litreyi geçmiyor. gel gelelim 1.0 golf normal kullanımda 7.5 civarı yakarken dur kalk trafiğe geldi mi 10 litrelere çıkıyor. 

Bu arada yüz bin kilometrenin üzerinde golf kullanan var mı herhangi bir sorun oluyor mu 

@yarar42 Hocam dsg ile uğraşmaktansa manuel almanız nacizane tavsiyemdir

@yarar42 kesinlikle o yaşta ve km de manuel daha mantıklı otomatik kullanımdan yanaysanız bu yaşta dsg li satarken de sorun çıkartır düşünün siz soruyosunuz yarın siz satarken de başkası soracak bu dsg ne olur diye

@Muhammed valla hocam bende golf 7.5 araç var zaten birde benzinli audi a4 aracım var benzin olduğu için kimse almıyor adam takas teklif etti bu golf + 50 bin lira alıp o golfü kullanıp bendeki 7.5 comfortu satmayı düşünüyorum o araç baya dolu. takas teklıfınden geldi yoksa bir golf aramıyorum ve düz vites istanbulun dur kalk trafiğinde ayakları pert ediyor debriyaj fren debriyaj fren...

@Muhammed hocam ben sürekli şehiriçi kullanıyorum 60bin km inan her depoda 30 km boşa geziyorum devir sayacı düşüyor sonra garaja çekiyorum bazen de olmadık zamanda başlıyor kontağı da kapatamıyorum dün misal gece evin önüne geldim dpf başladı haydi tekrar çevreyoluna çık temizle geri gel bazen çileden çıkartıyor ort 6 lt olmasa satacam valla

Yani araç dolu duruyor eve ama jantlar büyük ihtimalle replika. Bijon kapakları yok hiçbirinde ve amblemleri baya yıpranmış silinmiş şekilde. Ayrıca ön panjur da comfortline panjuru.  Farlar u led li fakat fotoğraflardan farların durumu araç km sini gösteriyor bir miktar. Km konusunda da araca min 3 4 sene binecekseniz ve yılda 10 bin km geçmiyorsanız alın derim.  Daha önce 5 yaşında golf5 i 155 bin km de alıp 9 sene binip 230 bin km de satmıştım. Yılda 10 bin km yapmama ve yıllık km ortalaması baya Bi düşmesine rağmen aracımı satarken benzer modeldeki araçlar hala 200-210 bin km civarındaydı. Diyeceğim o ki al sat için asla alınmaz. 6-7 sene binmek için de yukarıda yazılanlar gibi ivi ufak detayları da kontrol ettirmek şart. 

@yarar42 istanbulda kesinlikle manuel işkence ama baştaki dertten kurtulacam diye başka dertlere yelken açmayın hocam kararınız ne olursa olsun kazasız belasız günler dilerim.

Geri
Üst Alt