Kış lastiği

@forzaGilles Bana ikinci el lazım ya hocam 

@forzaGilles Herkes savayı övüyor ama  :000339-medium:
Kişiden kişiye değişmekle birlikte ben çıkma lastik almam., Onun yerine gider sıfır ucuz bir lastik alırım veya adını duymadığım bir markanın sıfır lastiğini almak bana göre daha mantıklı., Sava 'nın övülmesi ayrı bir konu., Ancak Continental gibi bir lastik ile aynı rakamlara satılırsa kimse Sava'yı tercih etmez. Zaten verdiğim linkteki lastik muhtemelen eski stok olduğundan o fiyatadır., satıcının elinde stok bitince o rakamdan çok daha pahalı olacaktır.!

Konuya kendimce nokta koymak ve tecrubelerimi paylasmak isterim michelin crossclimate lastigi kis sertifikali yaz lastigi alin kafaniz rahat olsun sök tak jant yipranmasi orda beklemeniz yilda 100 120 lira arasi para vermeniz ve depolama yonunden tam anlamiyla külfet ankara istanbul bursa vb yerlerde oturuyorsaniz yani dogu tarafi degilse sizler icin en iyi secenek bu yazdigim lastik olacaktir cevirmelerde sorun yasamazsiniz kis sertifikali yas lastigi fabrika cikisli dunlop lastigi geldi performans lastigiydi ve yol tutus tabiri caizse berbatti yagmur kar sifir yol tutus normalde de guven vermiyordu satip michelin crossclimate+ lastigini aldim ve inanamadim kisin gayet yeterli asla yolda birakmaz ve kayma yapmaz ani frenlerden kacinirsaniz tabi normal kis lastigi de kayar ani frende buzda zaten bi nebze daha iyi olsalarda hepsi kayar yazin ise performans lastigini aratmadi kesinlikle ve daha soft bir deneyim yasatti kesinlikle yazlik demiyorum performans lastiginden farki yoktu ayrica parantez acmak isterim ki cok titiz pimpirikli ve bilincli bir kullanici oldugumu neyse ortalama yilda 15 bin km yaptigimizi dusunursek 3 4 yilda lastik degisiyor söktak hesabi yilda 100 desek iyimser davranip 300 400 tl sizi zarardan benzin ve beklemeden kurtarir bir daha asla michelinden sasmayacagim ozellikle de crossclimate modelinden :) alirken uretim tarihine ve en son destekledigi hizi harfe bakarak almayi unutmayin saglicakla kalin..

Konuya kendimce nokta koymak ve tecrubelerimi paylasmak isterim michelin crossclimate lastigi kis sertifikali yaz lastigi alin kafaniz rahat olsun sök tak jant yipranmasi orda beklemeniz yilda 100 120 lira arasi para vermeniz ve depolama yonunden tam anlamiyla külfet ankara istanbul bursa vb yerlerde oturuyorsaniz yani dogu tarafi degilse sizler icin en iyi secenek bu yazdigim lastik olacaktir cevirmelerde sorun yasamazsiniz kis sertifikali yas lastigi fabrika cikisli dunlop lastigi geldi performans lastigiydi ve yol tutus tabiri caizse berbatti yagmur kar sifir yol tutus normalde de guven vermiyordu satip michelin crossclimate+ lastigini aldim ve inanamadim kisin gayet yeterli asla yolda birakmaz ve kayma yapmaz ani frenlerden kacinirsaniz tabi normal kis lastigi de kayar ani frende buzda zaten bi nebze daha iyi olsalarda hepsi kayar yazin ise performans lastigini aratmadi kesinlikle ve daha soft bir deneyim yasatti kesinlikle yazlik demiyorum performans lastiginden farki yoktu ayrica parantez acmak isterim ki cok titiz pimpirikli ve bilincli bir kullanici oldugumu neyse ortalama yilda 15 bin km yaptigimizi dusunursek 3 4 yilda lastik degisiyor söktak hesabi yilda 100 desek iyimser davranip 300 400 tl sizi zarardan benzin ve beklemeden kurtarir bir daha asla michelinden sasmayacagim ozellikle de crossclimate modelinden :) alirken uretim tarihine ve en son destekledigi hizi harfe bakarak almayi unutmayin saglicakla kalin..
Hocam keşke noktalama işaretlerini kullandaymışsınız da bu bilgilendirici yazınızı rahatça okusaydık

Geçen kış  auto sport dergisinin kış lastiği özel ekinde, 50 markaya dair çeşitli ebatlarda yapılan testlerin genel ortalamasından yola çıkılarak bir tablo hazırlanmış. Bilinirliği az olan markalar hakkında bir fikir sahibi olmanız için paylaşıyorum görseli.

IMG_9802.PNG

Antalya mersin adana hatay muğla izmir aydın , da ikamet eden için ne büyük rahatlıktır/ekonomidir bu işlerle uğraşmamak?  3 mevsim /5 mevsim/ kış lastiği / kar lastiği / sök tak sıra bekleme zaman kaybı / 75 liradan  yılda 2 kere masraf / lastik pansiyon-otel-motel ücreti/ hadi evin bodrumuna attın yılda 4 kez in çıkar. 5 yıl sonra bi daha kış lastiği masrafı  vs vs vs...

nokian/conti alsam ?  içim rahat etsin

petlas alayım para cebimde kalsın.

falken nasıl lastik ?

sava iyi midir? daha almadan derdi başlıyor. aldıktan sonra yine her yıl   uğraş dur..

1 ay sonra  kışlık nokianları apartmanın deposundan çıkarmak lastikçiye  gitmek  sıra beklemek sonra yazlıkları tekrar aynı karanlık (fare var?) depoya koymak zulüm işler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Muhammedilk defa duyuyyorum. lastik markası mıy mış??

jinyu? gugıldan şimdi baktım şimdi öğrendim

china tyres

ilk başta ismi smartphone markası gibi geldi bana.

Geri
Üst Alt