Kış lastiği

Muhammed

Üye
İsim
Muhammed
Malümunuz kış gelmek üzere bir iki şey sormak istiyorum sizce kış lastiğin de en iyi marka hadisi birde üzerindeki lastik ölçülerine göre mi almamız gerekir yani üzerindekiler 205/55/16 ise kışlıklar da mı öle olmalı? Herkese iyi günler 

@Muhammed Ben goodyear ug9 kullanıyorum çok memnunum. Ebatta yazlıkla aynı olmalı, baktığında aynı ebatta kışlık lastiğin yazlık lastiğe göre yere temas eden tabanı bariz şekilde daha ince zaten.  

Malümunuz kış gelmek üzere bir iki şey sormak istiyorum sizce kış lastiğin de en iyi marka hadisi birde üzerindeki lastik ölçülerine göre mi almamız gerekir yani üzerindekiler 205/55/16 ise kışlıklar da mı öle olmalı? Herkese iyi günler 
Kış lastiğinde en başarılı lastikler Nokian veya Continental bakabilirsiniz., Evet aynı ölçü uygundur 205 55 R16 91T veya 91H almalısınız.,

Conti de 91T veya 91H FR bakmalısınız (91H FR alırsanız lastikler jant koruyucu özelliğiyle birlikte gelir., 91H ile 91H FR arasında fiyat farkı yoktur)

Bende 225 45 R17 lastik alma arefesindeyim. Eski aracım 205 55 r16'ydı ve ne büyük nimetmiş kış lastiği ararken anlıyorum..

Conti ts860 istiyorum, bayilerden 740-1000 tl arası fiyatlar aldım 2018 lastikler için. 2018 için de 700 alabildim en ucuz lastik başına.

Internette Debica frigo hp2 var 317tl gibi bir fiyata, falken var 400tl, bridgestone 550 tl, nokian 650-700tl ama testlere bakınca continental hep 1 numara görünüyor. 

Özellikle debica frigo hp2 /sava eskimo hp3 (aynı lastik)/falken vb. markaları alırsam pişman olur muyum diye korkuyorum. Çok ciddi yol yapacağım bu kış aracımla küçükçekmece maslak arası her gün.. Bundan önceki kış lastiğim de conti ts850ydi ve çok memnundum.

205 55r16 için indirim gördüm bugün nette 2018 hem de ama benim ebatta yok.  :(

@Muhammed

continental bayisine girdiğinizde fiyat uçuk gelir doğal olarak. sonra satıcı hocam Barum var bunun da fiyatı bu der..

ne malı?

continental üretimi / alt markası ..

çoğu markanın alt markası var daha hesaplı fiyatlardan  kendi üretimi yada başka bir ülkede başka bir kıtada farklı bir isim altında

goodyear ~sava

continental~barum

petlas~starmax

bridgestone~lassa

şu link faydalı bilgiler anlatıyor

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/lastik-ureticileri/lastik-ureticisi-buyuk-gruplar-arasinda-hangi-marka-kime-ait-30799

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt