Golf 7.5 Bagaj Kapağı Tsi ve Tdi Yazısı

polaltin

Yeni Üye
İsim
ibrahim
Merhaba arkadaşlar yeni bir golf tutkunu olarak bir sorum olacak. Golf 7.5 ile bagaj kapağında tsi veya tdi yazısı görmüyorum.sebebini bilen varmı.

Merhaba arkadaşlar yeni bir golf tutkunu olarak bir sorum olacak. Golf 7.5 ile bagaj kapağında tsi veya tdi yazısı görmüyorum.sebebini bilen varmı.
Mk7.5 makyajlı kasada önce bluemotion yazısı kaldırıldı., bir müddet sonra yaklaşık 1 sene sonra tsi ve tdi yazıları kaldırıldı

@polaltin sanıyorum dizel araçları kamufle etmeye çalışıyorlar, özellikle gelişmiş ülkelerde bayağı antipati toplamaya başladı dizel araçlar. Bazı Avrupa şehirlerinde yasaklandigina dair haberler okuyorum.

bence maliyet kasıyorlar, vw sağolsun aracın her yerinden bir şey çalmış.

@ahmet306 bu kadar göz önünde olan bir parçada maliyet hesabı yapacaklarını sanmıyorum. Maliyet kısıtlaması daha az dikkat çeken bölümlerde oluyor, mesela koltuk altı çekmecesi veya torpido gözü kilidi gibi. 

@ahmet306 bu kadar göz önünde olan bir parçada maliyet hesabı yapacaklarını sanmıyorum. Maliyet kısıtlaması daha az dikkat çeken bölümlerde oluyor, mesela koltuk altı çekmecesi veya torpido gözü kilidi gibi. 
Hocam küçük gibi görünsede satılan toplam rakamda cok ciddi maliyet yapar. İsofix kapakları gibi   :)

@yusuf hocam satış ve reklam politikaları hakkında çok bilgim yok esasen :) ama bir markanin tasarrufa gideceği son kalem bence gösterişe yönelik ve herkesin kolaylıkla farkedecegi parçalar/aksesuarlardir. Mesela isofix kapağının eksik olması sadece golf sahiplerinin, hatta sadece bebeği olan golf sahiplerininin dikkatini çeker. Ama TDI yazısını kaldırmış olman, Opel kullanan birinin bile dikkatini çeker göz aşinalığı var sonuçta. Ben bu logoların kaldırılma sebebinin bu gibi tasarruf tedbirlerinden olduğunu sanmıyorum. 

Dizel skandalı sonrasında gelişmiş ülkelerde TDI adı çok büyük leke aldı, hatta sadece TDI değil birçok dizel motor artık eskisi kadar tercih edilmiyor. Bu konuda belgeseller bile çekildi :)

Hocam küçük gibi görünsede satılan toplam rakamda cok ciddi maliyet yapar. İsofix kapakları gibi   :)
Benim aracta tsi logosu, aku kilifi ve koltuk alti cekmeceyi calmislar, fakat isofix kapaklari vardi. Hatta cocuk koltugu takmak icin cikarmistim.

Merak ettigim bir nokta var, bagajda eskidende mi tek tarafta bi tane ampul vardi, yoksa onu da mi yeni calmislar?

Benim aracta tsi logosu, aku kilifi ve koltuk alti cekmeceyi calmislar, fakat isofix kapaklari vardi. Hatta cocuk koltugu takmak icin cikarmistim.
Merak ettigim bir nokta var, bagajda eskidende mi tek tarafta bi tane ampul vardi, yoksa onu da mi yeni calmislar?
2013 den bu yana sağda tek taraflı geliyor bagaj ampulü

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2013 den bu yana sağda tek taraflı geliyor bagaj ampulü

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim cevabınız için. orayı en kısa sürede iyi aydınlatan led ampülle değişmem lazım. şuan aydınlatması çok kötü.

@ahmet306 akü kılıfının kaldırılması doğru karar her ne kadar yanmaz kumaşsa da motorda olmaması gerektiğini düşünüyorum 2015 tdi aracımda var tozlanmaktan başka işe yaramıyor koltuk altı çekmece ise anahtar falan koymak için güzel bir özellik

Koltuk altı çekmece baya işe yarıyor. Benimkinde:reflektor yelek, acil durum su filtresi(lifestraw) , tüm dizel fişleri, araç sigorta yedekleri, bir tane el feneri var. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Koltuk altı çekmece sonradan takılabiliyormu ve uygun nereden bulabilirim golf 7.5 comfortline aracım

Geri
Üst Alt