Golf 7 yeni 6.5' ekran sorun ve çözümleri

maniax dedi:
@yusuf

hocam 12:20 kontak, Aracın saati 12:10, tüm Sürüş verileri 0. sizin tahmininiz doğru sanırım, da ne zaman reset atiyo acaba? Bi de neden analog saat gibi 9-10 dk geri kaliyo?
Ne zaman geri kaldığını sadece siz anlayabilirsiniz hocam. ;)

az önce golf clock trip reset vs şeklinde arattım. daha önce böyle sorunlar mk5-6'da olmuş. mk7 için hiç başlık bulamadım. oralarda hep bahsedilen gevşek bir sigorta problemi veya voltaj kaybı şeklinde olmuş. bi yandan yazılımsal olmasına inanmak istiyorum, bi yandan da bu tip bişeyler geliyo aklıma. almanya'nın bu olanlardan ve bu şikayetlerden haberi var mıdır da yazılım güncellemesi olacaktır? yoksa zaten yazılım güncellenecekti de düzelmesini mi umuyorlar şikayetimin?

@yusuf

hocam sizi periyodik olarak haberdar edeyim de fikriniz oluşur belki. Dün kontak kapattım aksam. Sabah 10:35 kontak yaptim aracin saati 10:07 di. 4 gun boyunca 8 dk geri kalan saat bi gecede 30 dk kalmış

maniax dedi:
@yusuf

hocam sizi periyodik olarak haberdar edeyim de fikriniz oluşur belki. Dün kontak kapattım aksam. Sabah 10:35 kontak yaptim aracin saati 10:07 di. 4 gun boyunca 8 dk geri kalan saat bi gecede 30 dk kalmış
Bu yazılım olasılığını güçlendiriyor hocam. Donanım sorunları genelde sabit olur. Günde 8 ise hergun 8 kalirdi.

İlk parti gelen Golflerde radyo cızırtısı sorunu vardı, versiyon güncelleme ile çözülmüştü. Umarım bu da kolayca hallolur.

@yusuf

hocam yeni bişey eklemek istedim

sağ taraftaki yuvarlakla şarkı seçimi yapabiliyoruz ya liste içinden. scroll çalışıyor ama o tuşun ortasına basınca şarkıyı seçip çalmıyor. ilk defa oldu bugün daha önce sıkıntı yoktu.

bu yazılım giderek daha instabil hale geliyor olabilir mi?

@maniax

Hocam veritabanı problemliyse  media cihazı ile alakalı herşey bile bozulabilir. Ama tek bir güncelleme tüm sorunları çözecektir ;)

@maniax

Gecmis olsun. Umarım sorununuz çabuk çözülür. Bu sorun bir tek sizde mı var? Yaygın bir sorun mu?

@Alper029

forumda bir iki kişide daha var. servise sorduğumda passatlarda da bu sorunun olduğu söylendi. beklemedeyiz.

bu arada ben kimim bölümünde kendinizi tanıtırsanız sizi tanıyalım hocam  :'(

Selamlar;

Bu problem 6.5" olan bütün cihazlarda mı var,yoksa 6.5" cihazların bir kısmında mı?

Hemen üstte arkadaşımız cihazdan ses gelmiyor diyor.Yani cihaz radyo,mp3 çalar,cd vs.  de de mi çalışmıyor.

Ben 7-10 gün içinde aracımı teslim alacaktım.Bu durumda ayni problemler varsa ne yapmalıyım diye düşünüyorum.

Eğer aracı teslim alırken bu problemleri saptarsam ürün ayıplı ürün katagorisine girmez mi.

Bu arızaların giderilmesi yazılımla olacak deniyor.Yazılım yüklerken cihaz sökülüyor mu?

@aydancan

Yazılım yüklerken cihaz sökülmez hocam. Sokulse bile media cihazı çok basit şekilde çıkıyor. Ondan başka biryer sokulmuyor.

Peki hocam bu sorun yazılımla düzelmezse birebir cihaz değişimi  yapmaları gerekmez mi?

@aydancan

Yazılım ile düzelecektir hocam. Tüm 6.5 cihazları değiştirmeyi gerektirecek bir hata yapmazlar. Yaparlarsa da değişir cihaz yenisi ile.

Aynı sorunla bende karşılaştım Çarşamba gunü aracımı teslim aldım hem saat geri kalıyor hemde Yakıt verileri sıfirlanıyor daha servis ile görüşmedim . Yeni yazılım mevcut mudur bir bilginiz var mi ? Bu arada radyo logolarını otomatik bulup kayıt edebildi sistem daha önce böyle miydi ? USB ile aktarıldığını okumuştum bende usb ile yükleyecektim ama gerek kalmadı

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

@concaptain

hocam 6.5' mağdurları klubune hosgeldiniz :D

yazılım icin tahmini 40.hafta diyorlar. bekleyecez sabirla..

radyo logoları geliyor otomatik

Geri
Üst Alt