Golf 7 yeni 6.5' ekran sorun ve çözümleri

Hocam en erken sizin randevu gözüküyor.İşlem sonucunu bize de bildirirseniz sevinirim.

Benimkinde saat geri kalması veya verilerin sıfırlanması yok.

Usb ve bluetooth cihaz gözükmeme sorunu var.

Selamlar

6,5 inç media cihazında USB ve Bluetooth mediaların son 15 gündür gözükmemesi sorunu ile ilgili servis randevum gerçekleşti.

Bursa servisin elindeki yazılım ile sorun çözülmedi,gelen yazılım sadece saat geri kalması sorununu gideriyor muş.

İstanbul merkez teknik bölümü ile görüşmüşler,sorun yazılımsal,yeni yazılım beklenecek denmiş.

Şu an benim elimde 08.08.2015 günü teslim aldığım bir araca ait 6,5 inç media cihazım var ve cihaz 15 gündür ayıplı(USB ve bluetooth mediaları tanımıyor,hatta bu sekmeler hiç gözükmüyor.)

Donanımsal veya yazılımsal olması beni ilgilendirmez.

Ben bugün serviste resmi tesbit yaptırdım.

Tüketici haklarına göre arızalı bir cihazın tamir edilmesi için kaç gün beklenebilir.

Bu süre zarfında problem çözülmez ise cihaz değişimi isteyebilir miyim?

ben de bugün doğuş oto Çankaya'dan randevu aldım 21 kasım icin. Saat ve yakıt verileri çözülür dediler. Randevu tarihinin maşallahı var çünkü ben haftasonuna istedim. gerçi haftaici de olsa 5 kasım dediler ya neyse. bakalım insallah çözülür

Merhaba değerli arkadaşlar. Cumartesi günü servis randevum gerçekleşti. Trip km sıfırlanması ve saat geri kalması problemim vardı. Sonuç başarılı, yeni yazılımı yüklediler düzeldi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara duyurulur. Ayrıca sonroff gıcırtısı vardı. Onuda hallettiler. (sonrofu söküp yağladılar) Nazar değmez ise bu şekilde mumnunum.

hekir dedi:
Merhaba değerli arkadaşlar. Cumartesi günü servis randevum gerçekleşti. Trip km sıfırlanması ve saat geri kalması problemim vardı. Sonuç başarılı, yeni yazılımı yüklediler düzeldi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara duyurulur. Ayrıca sonroff gıcırtısı vardı. Onuda hallettiler. (sonrofu söküp yağladılar) Nazar değmez ise bu şekilde mumnunum.
çok güzel haber hocam bu. hayırlı olsun. insallah digerleri de çözülür. kesin geri kalmiyo ve uzun sureli yakıt verileriniz var değil mi? insanın inanası gelmiyo çünkü her sabah saati düzelttiğim icin :)

Aracımı cumartesi günü sabah verdim saat 09:00'da. Bana yarım gün çalışıyoruz yetişmez dediler. Çünkü arabada sonroof gıcırtısı vardı. Sonroofu sökmemiz yağlamamız lazım dediler. Ama yazılım cumartesi bitmiş ve ben aracımı pazartesi sabah teslim aldım. Değerlerimde hiç bir anormallik yok. Zaten araç 7-8 saat içinde kendini sıfırlıyordu. Saat ve yakıt değerleri şu an sorunsuz çalışıyor hocam. İzlemeye devam edicem ama. Servis bir daha sorun yaşamazsınız dedi. Durum böyle yazılımsal bir hata olduğu ortaya çıktı.

hekir dedi:
Aracımı cumartesi günü sabah verdim saat 09:00'da. Bana yarım gün çalışıyoruz yetişmez dediler. Çünkü arabada sonroof gıcırtısı vardı. Sonroofu sökmemiz yağlamamız lazım dediler. Ama yazılım cumartesi bitmiş ve ben aracımı pazartesi sabah teslim aldım. Değerlerimde hiç bir anormallik yok. Zaten araç 7-8 saat içinde kendini sıfırlıyordu. Saat ve yakıt değerleri şu an sorunsuz çalışıyor hocam. İzlemeye devam edicem ama. Servis bir daha sorun yaşamazsınız dedi. Durum böyle yazılımsal bir hata olduğu ortaya çıktı.
Merhaba hocam, benim aracımda saat ve trip sorunu var. Aracı aldığım yeri aradım yeni yazılım yok diyorlar.(beykoz acarlar). Yeni yazılım versiyonunu söyleyebilirmisiniz rica etsem

@hekir

evet hocam menü tuşunu basılı tutup çıkan versiyon numarasını bi ara alabilir miyiz?

@Scalebor

Hocam bayinizi telefon ile arayın. Başka bayilerde var güncelleme sizde nasıl yok deyin. Haberleri yoktur daha.

yusuf dedi:
@Scalebor

Hocam bayinizi telefon ile arayın. Başka bayilerde var güncelleme sizde nasıl yok deyin. Haberleri yoktur daha.
Bayiyi aradım zaten ama bizde haber bekliyoruz diyorlar.

Yazılım numarasını servise götüren arkadaş paylaşırsa direk bu yazılım diye söyleyeceğim servise.

Güncelledik dedikleri  versiyonun fotografı ekte. Bir bakın arkadaşlar.

1465_5da2cd75a3e426c08bb31596190eeac8ae1a7d90.jpeg

Arkadaşlar az önce fotoğrafı araçtan çektim. Özel otoparka gittim fotografı çekmek için. Bana güncelleme yaptık dediker yazılımı güncelledik dediler. Ben eski yazılımın surumunu not etmedigim icin kıyaslama yapamıyorum. Siz bir inceleyin resimden. Az önce saat ve km'ye tekrar baktım. Bozulma sıfırlanma veya saatte geri kalma yok. İnşallah tekrar bozulmaz.

hekir dedi:
Güncelledik dedikleri  versiyonun fotografı ekte. Bir bakın arkadaşlar.
hocam şimdi şöyle ki;

benimki 0608. sizin de önceden öyle miydi bilmiyorum ama, bu konu altında 0608'le sorun yaşamayan kişiler de var, 0617 ile sorun yaşayan da.

benim gerçekten deli gibi kafam karıştı şu an  s=s20

Bende 617 yazılımı var.Saat geri kalması ve verilerin sıfırlanması hiç olmadı,fakat yaklaşık 20 gündür usb ve bluetooth media cihazı tanımama sorunu olmuş idi.

Bunun dışında bir yazılım şu an ellerinde yok,belirsiz bir tarihte bekleniyormuş!

Sizin dediklerinizden sonra benim de kafam iyiden iyiye karıştı. Benim yazılımı 617 yapmışlar orası kesin, ama anladığım kadarıyla yeni yazılım gelmemiş. Oysa ki bana dediklerini aynen size yazdım. Almanyadan yazılımın geldiğini fakat bu sorunu kesin çözer mi bilmediklerini söylediler randevu aşamasında. Buradan anlıyorum ki; Almanyadan yazılım falan gelmemiş 617 yazılımı varmış türkiyede bana onu yüklemişler.

Ama birde şöyle bir durum var ki; en şaşırdığım nokta o. Bu yazılımı yükledikten sonra benim problemlerim düzeldi. USB media veya kart sorunum zaten yoktu şu anda da yok. Saat geri kalması, yakıt değerleri sıfırlanması, trip km sıfırlanması hepsi düzeldi. Bilmece gibi bişey oldu bu iş. 608 olanlara 617.. 617 olanlara 608 yükleyip kobay olarak mı kullanıyorlar acaba? Son olarak inşallah tekrar bozulmaz diyorum. İnşallah sizin de sorunlarınız tez zamanda çözülür arkadaşlar.

Geri
Üst Alt