Golf 7 yeni 6.5' ekran sorun ve çözümleri

mandufla dedi:
Üstadlar,

cihazda setup / ekran / bekleme modu (10s) tikli.

setup / ekran / bekleme modunda saati göster tikli.

Ancak 10 saniye sonra ekran gittiğinde saat gelmiyor. Bunun bir bekleme süresi var mı fazladan. Söylemeye korkuyorum yoksa bu cihaz ve sürümle ilgili bir sorun mudur? Saat analog mu dijital mi çıkıyor? Çünkü saati hiç görmedim.
Değerli Hocam;

Korkulacak bir durum yok.

Sizde (Boş siyah ekranlı ) ekran koruyucu açık.

dilerseniz bunu süreli veya kapalı tutabilirsiniz.

Dilerseniz saat görüntüsünü ekran koruyucu olarak da seçebilirsiniz.

http://www.golftutkusu.com/az-bilinen-gizli-ozellikler/medya-ekraninda-analog-saat-ekran-koruyucu-icin-veya-bu-goruntuyu-kaldirmak-icin/msg2173/#msg2173

@yusuf

hocam az once elektrik elektronik mühendisi arkadaşımla bu konuyu paylaştım. hepsini anladım da saatin geri kalması hoşuma gitmedi, yazilimsal olması mantıklı gelmiyo dedi. hani sanki bilgisayarlardaki bios pili problemi gibi dedi. standart bi geri kalması da yok. bugun yine 2-3 dk kaldı mesela. sesin gidip gelmesine bi yorumda bulunamadı
Sorun tamamen yazilimsal yeni aldigim arabamdada vardi servise gittim istanbuldan baglandilar saat kismini guncellediler sorun duzeldi 2015 golf 6.5 ekran

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mandufla  @silvershadow Murat hocam gece seyahat halindeyken ekran ışığı rahatsız ettiği için açmıştım 10 saniye sonrasında ekranın kapanması özelliğini. Fakat bende de ekran bu şekilde kapandığında saati göstermiyor. Sadece kapatma tuşuna basıp cihazı kapatınca analog saat çıkıyor. Benimki 5.8" Media ama fark etmiyor herhalde. Paylaştığınız linkte hem 5.8" hemde 5" lik Media cihazı fotoğrafları var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

MSE dedi:
@mandufla  @silvershadow Murat hocam gece seyahat halindeyken ekran ışığı rahatsız ettiği için açmıştım 10 saniye sonrasında ekranın kapanması özelliğini. Fakat bende de ekran bu şekilde kapandığında saati göstermiyor. Sadece kapatma tuşuna basıp cihazı kapatınca analog saat çıkıyor. Benimki 5.8" Media ama fark etmiyor herhalde. Paylaştığınız linkte hem 5.8" hemde 5" lik Media cihazı fotoğrafları var.

Benimde ayni sekilde cikmiyor hatami acaba ?

mandufla dedi:
Üstadlar,

Ancak 10 saniye sonra ekran gittiğinde saat gelmiyor. Bunun bir bekleme süresi var mı fazladan. Söylemeye korkuyorum yoksa bu cihaz ve sürümle ilgili bir sorun mudur? Saat analog mu dijital mi çıkıyor? Çünkü saati hiç görmedim.
Ben olayı yanlış anlamışım. Bugün arabaya bindim ekran ayarlarını kontrol ettim. Saati göster tikliydi. Araba çalışır vaziyette iken cihazı kapattigimda analog saati gördüm.

Ben cihaz calisirken ekran karardiginda otomatik olarak o saat gelecek sanıyordum. Ancak öyle değilmiş. Sadece cihazı kapattiginizda geliyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mandufla dedi:
Üstadlar,

Ben olayı yanlış anlamışım. Bugün arabaya bindim ekran ayarlarını kontrol ettim. Saati göster tikliydi. Araba çalışır vaziyette iken cihazı kapattigimda analog saati gördüm.

Ben cihaz calisirken ekran karardiginda otomatik olarak o saat gelecek sanıyordum. Ancak öyle değilmiş. Sadece cihazı kapattiginizda geliyor.

Hocam bizde de o şekilde çalışıyor ancak Murat hocamın yazısına göre 10 saniye geçtikten sonra kararan ekrana da anolog saat getirebiliyoruz gibi anladım. Hocam cevap bekliyoruz :) @silvershadow

Murat hocamın yazısı şu şekildeydi,

Sizde (Boş siyah ekranlı ) ekran koruyucu açık.

dilerseniz bunu süreli veya kapalı tutabilirsiniz.

Dilerseniz saat görüntüsünü ekran koruyucu olarak da seçebilirsiniz.

@MSE

Oooowww bu daha fantastik tabi. Oluyor mu merak ettim gerçekten :)

mandufla dedi:
@MSE

Oooowww bu daha fantastik tabi. Oluyor mu merak ettim gerçekten :)

Murat hocam gelsinde netliğe  kavuşur :)

Ben  Media cihazını GTİ olarak ayarladım. Sadece açılış logosu değişecek sanıyordum ama bir sürprizle karşılaştım :)

Sizinkini de GTD yapalım :)

cbe9d55c5b18d04d924f9c21e9b6af86.jpg

c51d05fb32465c5a4d16be641dc8a216.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE

Değerli Hocam;

Haklısınız ifadem karışık olmuş;

Deniz Hocam'ın ifadesi daha net olmuş ve demek istediğim doğru anlaşılmış @mandufla

Ekran koruyucu kararan ekran demek

Analog saat görüntüsü kapatma düğmesine basılınca gelen ekran demek

Bekleme ekraninda saati gosterme nasil yapiliyor mukemmel olur valla :)

silvershadow dedi:
@MSE

Değerli Hocam;

Haklısınız ifadem karışık olmuş;

Deniz Hocam'ın ifadesi daha net olmuş ve demek istediğim doğru anlaşılmış @mandufla

Ekran koruyucu kararan ekran demek

Analog saat görüntüsü kapatma düğmesine basılınca gelen ekran demek
Tamamdır hocam teşekkürler. Ben de bu şekilde biliyorum da bir an ümitlendim işte :)

@batuhantashan hocam ekran açıkken SETUP'a girin, ilk sırada "Ekran" olacak oraya giriş yapın, en alttaki seçenekti galiba ne yazdığını tam hatırlamıyorum "...saati göster..." şeklinde bişey. Yanlışsam yarım saat kadar sonra arabaya inince düzeltirim :) bekletmemek adına hemen cevap vereyim istedim.

MSE dedi:
@batuhantashan hocam ekran açıkken SETUP'a girin, ilk sırada "Ekran" olacak oraya giriş yapın, en alttaki seçenekti galiba ne yazdığını tam hatırlamıyorum "...saati göster..." şeklinde bişey. Yanlışsam yarım saat kadar sonra arabaya inince düzeltirim :) bekletmemek adına hemen cevap vereyim istedim.
Cok sagolun cevap icin ama orasi acik bende sanirim dogru anladiysam ama ben su sekilde kastettim eger mumkunse tabi. Arabayi kullaniyorum belli bir sure gecti ve ekran karardi saatin gozukmesi tusa basip kapatmadan olabiliyormu diye. Radyo calisirken. Munkunmu acaba ?

batuhantashan dedi:
Cok sagolun cevap icin ama orasi acik bende sanirim dogru anladiysam ama ben su sekilde kastettim eger mumkunse tabi. Arabayi kullaniyorum belli bir sure gecti ve ekran karardi saatin gozukmesi tusa basip kapatmadan olabiliyormu diye. Radyo calisirken. Munkunmu acaba ?

Mümkün değilmiş hocam. Ben şu aralar kodlamalara merak saldım. Eğer bişey bulursam paylaşırım size de haber veririm :)

MSE dedi:

Mümkün değilmiş hocam. Ben şu aralar kodlamalara merak saldım. Eğer bişey bulursam paylaşırım size de haber veririm :)
Bol sans insallah kimsede olmayan heyecan verici guzel biseyler bulan arkadaslarimiz olur bizde gaza gelip lablo alip aramaya baslariz biseyler :D genede hizli cevap icin cok tesekkurler

Geri
Üst Alt