2018 Model Golf Vites Kutusu Arızası

@Furkan0189 hocam öncelikle geçmiş olsun araç satışında sizin de onayınızla alacak kişi servis kaydında parça değişimini ve ücreti görebilir, rakam az değil. Bazıları için sorun yaratır bazıları önemsemez ben şahsen motoru değişen ya da şanzumanı değişen araç almak istemezdim dod ile araç ararken uygun fiyatlı düşük kmli bir araç bulmuştum ama sonradan 10 binde motorun değiştiğini öğrendim vazgeçtim aracınızda  değer kaybı muhakkak olacaktır,almayan almasın gibi düşünmeyin  bence gerekirse dava açıp tüketici mahkemesine araç değişimine gidin derim bunun için hukuksal destek almanızı öneririm.

@iamalegend Hocam aslında iphone'un garanti kapsamında verdiği sıfır telefonlar, diğer mağazalardan aldıklarımızla aynı değiller. Sadece servisler için üretiliyorlar. Örneğin siz ekran sorunu olan telefonunuzu götürüyorsunuz, sizden telefonunuzu alıp size kutusu açılmamış telefon veriyorlar. Lakin bu telefonlar sizin gibi binlerce kişinin garanti kapsamında götürüp iade ettiği telefonların parçalarının geri dönüşüme katılmasıyla üretiliyor. Tabiki birçok işlemden geçirdikten sonra. Golflerimizin böyle olmasını istemeyiz haliyle :)  

Hocam Dh forumda okudum 6000 km de Honda Civic dizel aracın DPF çatlıyor Honda garantiye sokmuyor 15.000 tl talep ediyor.

Diğer yandan 2016 30.000 km de Fiat Egea lounge 1.6 multijet DCT  aracın şanzıman arızasından dolayı yerine 2018 model Fiat Egea lounge plus 1.6 multijet DCT veriliyor. 

Siz ona göre düşünün.

Biri "sorunsuz" Honda

Diğeri "dandik" Fiat

Motor değişimi değer kaybı yapabilir ama şanzuman değişiminin değer kaybı yapacağını düşünmüyorum. Fiat yapar o değişimi ama honda yapmaz, vw yapmaz birazda bu araçları tedarik eden firmayla ilgili galiba.

Benim fikrimce, hemen hemen piyasadaki her 3 DSG'li aracın muhtemelen 2'si dsg sorunu sebebiyle bir değişimden geçmiştir.

Bu sebeple ileride Golf satın almak isteyen birisi bunu bilecektir (en azından almak istediği marka ile ilgili ufak bir araştırma yapmıştır).

Dolayısıyla servisten değişim yapıldığı için güven verecektir.. 

Değişim konusuna gelince.. çok çok büyük motor arızaları, aracın boyalı çıkması vb. durumlar haricinde Doğuş'un değişime gideceğini tahmin etmiyorum. Belki VW Wolfsburg ile irtibata geçerek bir şansınızı denemek isteyebilirsiniz..

selamlar..   

Benimde bakım yaklaşıyor. Kalkışlarda 1den 2ye geçtikten sonra bir boşluk olup birden tutup sürüklüyor gibi bir his oluyor ve frenlerde kademe kademe bişeye sürterek yavaşlıyormuş gibi bir his oluyor. Bundan bahsedeceğim bakımda. Garantisi 5-6 gün sonrada  bitecek aracın.

Sorum şu garanti dahilinde olmasa bile VW, DSG ile ilgili problemlerde uygun koşullar oluştuğunda iyi niyet garantisinden çözmüyor mu işi?

Şimdi ben bu sorunu bahsettikten sonra bana şanzıman değişcek deseler ve garantim olmasa? 20bini hazırlamak mı lazım illa. 

Ben iyi niyetten çözülüyor diye biliyordum. Verirsek işçilik vermez miyiz sadece?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mcgyver hocam muhtemelen 1 defaya mahsus yardımcı olurlar diye biliyorum zira bir kaç arkadaşımızın konuyla ilgili forumda örnekleri vardı. dsg'li araca sahip arkadaşlar genelde +2 yıl sigorta uzatmayı tercih ediyorlar. 4 yıl kafanız rahat biniyorsunuz.

uygun koşuldan kasıt da tüm bakımlarınızı servisten yaptırmış olmanız gerekiyor..

dsg li araç sahibi arkadaşlarım gerçekten sizi saygıyla kutluyorum sizinki büyük cesaret ben bu kadar haber varken araç falan alamazdım.

dsg li araç sahibi arkadaşlarım gerçekten sizi saygıyla kutluyorum sizinki büyük cesaret ben bu kadar haber varken araç falan alamazdım.
Hocam dsg bence sorunlu değil. Sadece kavrama bitiyor. Ben müthiş paralar ödemek zorunda kalan ve yolda kalan pek görmedim. Herkes bakım zamanı hallettiriyor. 

Geri
Üst Alt