Fiyatlar Uçtu

Cari açığı kapatıcaz hep beraber [emoji3] Ben beni bildim bileli 50 Milyar $ açıktayız [emoji3]
Bi de bu haber var [emoji3]
"Akaryakıta bugünden itibaren ötv zammı geldi. Benzin ve motorinde pompa fiyatı yüzde 9 artacak. Buna göre benzin 50 kuruş, motorin 45 kuruş ve LPG de 30 kuruş zamlandı. Öte yandan, eşel mobil sistemde ise değişiklik yapılmayacak. Bundan sonra gelecek zamlar ÖTV'den indirilmeye devam edecek. Devletin eşel sistemle feragat ettiği vergi 5 Ağustos itibarıyla 1.75 milyar TL olmuştu."
BU arada; 585 TL 'lik benzinle 1415 km yol yapmışım, Ankara İzmir git gel ve iki şehirde şehir içi karışık [emoji4] Nadiren bazı yerlede 180 yaptım [emoji4]
Ben anlamadım zaten bu işi. Zam yansıtılmayacak denilip zammı toplu yansıtıyorlar. (45 -50 kuruş zam = 4-5 ufak zam eski sistemde) Sonra yine yansıtılmayacak zamlar deniliyor. Çocuk kandırır gibi...

@MD.CnblT 

Bu zammın bayram öncesi, herkesin yollarda olacağı bir zamanda yapılması da ayrı bir manidar 🙄🙄

@MD.CnblT Enerji ithalatçısı bir ülke olmak zor aslında :)  Tabi başka etmenler de var.. Hem otomobil fiyatları hem yakıt fiyatlarının bu denli göz önünde olması işleri çok kolaylaştırıyo :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
biraz once vw canlı destekle görüstüm 1000.29 tl istediler bakım için 2015 model oldugundan dolayı zubizu %16 indirimden yaralanamıyorum sadece vwim uyulamasından işcilikte %10 indirimden yararlanabiliyorum. aracım manuel servise gitmesem mi diye düşünüyorum bir yanda da iyi niyet garantisi devam etmesını istıyorum ne yapacagım kafam cok karıştı :wacko:

biraz once vw canlı destekle görüstüm 1000.29 tl istediler bakım için 2015 model oldugundan dolayı zubizu %16 indirimden yaralanamıyorum sadece vwim uyulamasından işcilikte %10 indirimden yararlanabiliyorum. aracım manuel servise gitmesem mi diye düşünüyorum bir yanda da iyi niyet garantisi devam etmesını istıyorum ne yapacagım kafam cok karıştı :wacko:
Aracınızı ne kadar süre kullanmayı düşündüğünüze bağlı. Dışarda da yetkili servis kalitesinde bakım yaptırmak mümkün, ama satarken yetkili servis bakımlı olması büyük avantaj. Bunu da göz önünde bulundurun derim :)

Aracınızı ne kadar süre kullanmayı düşündüğünüze bağlı. Dışarda da yetkili servis kalitesinde bakım yaptırmak mümkün, ama satarken yetkili servis bakımlı olması büyük avantaj. Bunu da göz önünde bulundurun derim :)
belli olmaz nekadar kullanacagım ama pıyasaya bakarsak uzun sure kullanacak gibi duruyoruz. dışarıda tanıdıgım usta var vag grubundan baska arabanın kaputunu bile acmaz  zaten servıs kalitesinin cok cok üstünde ama iyi niyet garantısı var yarın olmadık yerde motorda veya turboda sıkıntı cıkarsa elimize gelir 

Şahsi düşüncem, araba değiştirmek isteyenler için şuan tam vakti. 2-3 haftaya kalmaz 2.eldeki fiyatlar çok artacak.

Doğuş bayrama ciddi stokla girdi (kesin bilgi :) ). Bu nedenle yüksek kurun etkileri henüz tam yansımadı fiyatlara. Şu an Passat 14% indirimle, Golf ise 8% indirimle satılıyor liste fiyatı üzerinden. Sanırım eylül ayında gerçek fiyatlar ortaya çıkacaktır (Euro'nun 7.50 üzerinde kaldığını varsayıyorum).

Diğer etmen de, araçların fiyatları zamlandıkça üst ÖTV dilimlerine girmesiyle son fiyatlarının katlanarak artması oluyor. 

Geçen sene haziran ayında Audi A3 Sedan 1.0 TFSI aracı (en baz modeli) 113 Bin TL'ye alırken Golf 1.0 TSI DSG Comfortline modeline sürüş konfor paketi, ışık görüş paketi eklendiğinde 100 Bin TL idi fiyatı.

Bugün 2 aracın da fiyatı eşitlendi (indirimler sonrası oluşan fiyat) Yaklaşık 160 Bin TL'ye alınıyor ikisi de.

O değil de 2016 Ocak ayında, 2015 model Golf 1.2 TSI DSG Comfortline (sürüş konfor, ışık görüş ve bluetooth paketiyle) aracımızı 69 Bin TL'ye almıştık. Aynı araç (1.0 TSI motor ile) 160 Bin TL olmasına inanamıyorum. Bakalım buna alışmamız ne kadar sürecek?

Fiyatlar henüz uçmadı roketler ısındırılıyor. Vergi, döviz, borç ve ticaret savaşları ile 4'lü roket sistemi havalandı havalanacak. 

Fiyatlar yeniden güncellenmiş.

2018 model Golf 1.0 TSI  110 PS DSG   Highline    =    205.600 TL. + sunroof  yaklaşık 8.000 TL.   = 213.600 TL. olmuş.

q.PNG

Iyi oldu bence boyle. Borcla suni zenginlesmenin hayal perdesi inmeli artik. Sen Golf 7 nin silecegini bile yapama ama en siradan bir memur bile Golf 7 alip binsin... Gercekler buz gibi valla... Ankara ayazi gibi.. Sicim gibi kesiyo insani...

Sent from my LG-H870 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bu entryde birkaç kişi; millet hala çatır çatır sıfır araç alıyor şeklinde yorumda bulunmuş. Evet, alan yok değil. Lakin şunu hepimiz biliyoruz ki özellikle VW grup araçlarda siparişinizden en iyi ihtimalle 3 ay sonra aracınız geliyor. Yani sıfır araç için sipariş verenler Mayıs - Haziran civarı işlem yapmışlar. Şu an kimsenin sipariş verme ihtimalini düşünemiyorum. Ben akademisyenim ve benimle aynı kurumda görev yapan 3 arkadaşım kaporalarını yaktı (Birisi anlaşmalı olarak başkasına aktardı siparişi, diğeri de bir kısmını aldık vs. dedi ama ne derece doğru bilmiyorum). Tokat ve Sivas'taki VW bayileri önümüz ay kilit vuruyor kapılarına (kesin bilgidir). Çevremde birçok insan araçlarını kullanamıyor, bakım yaptıramıyor ve araçlarını satamıyor. Almanya'da 11 aylık asgari ücrete alınabilen aynı araç Türkiye'de yaklaşık 118-125 aylık asgari ücret karşılığı alınabiliyor. Evet, şapkayı önümüze koyup düşüneceğimiz vaktin geçtiğini düşünenler olacaktır elbet, ama zararın neresinden dönersek kardır minvalinde düşünmek daha yerinde olacaktır kanaatindeyim. Rasyonel davranalım. En azından bir süreliğine. Almayalım! 

bizim bir elektrikli arabamız vardı yerli olan hani şu babayiğitlerin yaptığı onu bekliyorum ben ne aşamada acaba çok merak ediyorum sonuçta yerli  olacak ya dolardan etkilenmez heralde vergi indirimini de sayarsak 200 kw lık nur topu gibi oğlanı 50 bine evin önüne çekeriz. Geçen rüyamda gördüm ak sakallı dedenin biri artan kurlar sebebiyle proje rafa kalkmış dedi, benle aynı rüyayı gören var mı acaba merak ettim.

dün arabayı fulledım benzınli  1.2 dsg ----350 tl odedim çok büyük para başka söze gerek yok 

Geri
Üst Alt