Doğuş Oto Servis Skandalı

Yedek parçayı servisten alıp, tamirhane de aracımın BAŞINDA DURARAK bakımını yaptırmayı hep tercih etmişimdir, en azından istenilmeyen durumlarda uyarma şansım oluyor, tabii manuel vites araç olması bu duruma elverişli dsg olsa yetkilileri servisin nazını çekecektik, hayır anlamıyorum yaptıkları işin 2-3 katı ücret alıp birde artis artis davranmıyorlarmı hasta oluyorum.

Sadece doğuş değil ki her biri aynı. Vaktiyle ben erel Maltepe ye aracı bakıma götürmüştüm. Araç hazır dediler gittim almaya. Kağıt kürek işlerini hallettikten sonra arkadaş arabayı yıkamadan almaya gitti. Bende masada tek kaldım. Sıkıldım dışarı çıktım. Bakıyorum araba nereden gelecek. Baktım ki çıktı araba geliyor. Araca bir yüklenişi vardı sanırsın eşşeğe değnek vuruyor deh diye. Tabi yol üstündeki tümsekten bir geçişi var dan dun diye. Yol kesmedi bile tam gaz. Neyse araba geldi. Baktım sağına soluna. Tekrar içeri geçtik. Arkadaş suratımdan anladı. Ne oldu bi kusurumuz mu oldu deyince. Bende ben senin gibi geçmezdim o tümsekten dedim. Kıpkırmızı oldu. Daha fazla muhattap olup sinirlerimi daha fazla zıplatmak istemedim. Önüme ne koyduysa hemen alelacele imzalayıp gittim. Bir daha erel mi tövbe.
Bir söz vardır “ el elin koyununu türkü çağırarak güdermiş” ne kadar da doğru.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bende Fethiye başaran vw servisinde sorun yaşadım. Aracımı bakım için servise bıraktım teslim alirken aracın marspiyeli ezik bir haldeydim. Tabi servisteki personelle tartışma başladı[emoji17].Ki aynı anda benden başka 2 müşteride kavga halindeydi servis elemanlarıyla[emoji17]. Her neyse servis müdürü aracı siz teslim ettiğinizde böyleydi diye suçu bana atmaya çalıştı. Neyse ki aracı servise teslim ederken aracın videosunu cekmistim. Videoyu servis müdürüne gösterdim.bende bizim kamera kayıtlarına bakayım size donus yapalım dedi ve beni gönderdiler . Aradan bir hafta geçti. Arayan soran yok. Ben aradim. Sordum baktınız mı kayitlariniza evet baktık bizde sorun yok diye cevap verdi. Bende önce sonra aracın videosunu tekrar gönderdim. Tekrar karşılaştırıp donecez dediler. Bakalım ne olacak.

Çözüm üretmez çamura yatarlarsa hukuki yollara basvurcagim.

Sent from my MI 5 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@ibrahimm bu kadarına da pes doğrusu! Oldu olacak pert etselermiş arabayı. Fotoğraf çekmemişler miydi hocam aracı teslim alırken?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun. Bugün benzer şekilde kendi direksiyonumu benzer şekilde çizdim. O da şöyle oldu. Cebimden anahtarı çıkardım anahtar yuvasına doğru götürürken dikkatsizlik ve aceleden direksiyona sürttü.

Çok kafaya takmamak lazım ama sizin durumunuzda bunu servisin yapması ve hiçbirşey olmamış gibi davranması üzücü. En azından özür dileyip başka bir metodla telafi yoluna gitseler keşke ama ülkemiz için büyük beklentiler bunlar... 

Servisler bir çok konuda yalan söylüyorlar,sonra da sizi yalancı durumuna düşürmek istiyorlar. Zaten serviste usta sayısı 3-4 kişiyi geçmeç. Hava filtresini değişirken hortumu deler👎🏻

[mention=4175]ibrahimm[/mention] bu kadarına da pes doğrusu! Oldu olacak pert etselermiş arabayı. Fotoğraf çekmemişler miydi hocam aracı teslim alırken?
Kendileri üstün körü önden arkadan foto çekmişler. Ama marspiyel alttan basıncı yiyince yanlara doğru bukulmus. Kendi fotoların da marspiyel net olarak gözükmüyor. Bakalım ne olacak[emoji19]

ben her servise bıraktığımda kaportada bir çizik buluyorum , gel gör ama hiç biri kabul etmiyor 

Kendileri üstün körü önden arkadan foto çekmişler. Ama marspiyel alttan basıncı yiyince yanlara doğru bukulmus. Kendi fotoların da marspiyel net olarak gözükmüyor. Bakalım ne olacak
emoji19.png

Geçmiş olsun sizinki daha önemli bir sorunmuş. Aracı lifte alırken destekler olması gereken yerden konulmamış olabilir.

Geçmiş olsun sizinki daha önemli bir sorunmuş. Aracı lifte alırken destekler olması gereken yerden konulmamış olabilir.
Teşekkür ederim. Yetkili servis olarak güvenip araçlarımızı emanet ediyoruz. Bizim gibi araclarimizla ilgilenilmesi, aracimizin üzerine titrenmesi pek beklenemez ama biraz daha özenli davranılması hem bizim hem servis elemanlarının sinir ve stres seviyesini azaltmasi bakımından elzem.
İyi haber olarak:
Gün içerisinde servisten aradılar hata olup olmadığını teyit edemediler. Fakat yaşanan olumsuz olayı telafi edeceklerini uygun bır zamanda servise beklediklerini ifade ettiler[emoji106].
İns başka golf tutkunu arkadaşımızın başına gelmez böyle olaylar.

Az önce Doğuş Oto Genel Müdürlük’ten aradılar konuya istinaden. Yardımcı olamıyorlarmış. Aradan zaman geçmişmiş siz yapmışsınızdır demeye getiriyorlar.

Direk kaplaması değişminin öncesi ve sonrası fotoğrafları var kendilerinde. Dış etken demek ağızlarında yer etmiş. Nasıl bir dış etkenden malzeme beyazlayacaksa. Bariz belli, kafası az olsa basan bir insan idrak edebilir: direk kaplaması sökülüp takılırken bakalit fazla basınçtan deforme olmuş. Arabam direksiyona kılıf geçirilmeden atölyeye indirildi diyorum, biz kendi içimizde yaptırıma gideriz diyorlar. İyi de bu benim mağduriyetimi çözmeyecek ki. Parça hala oynuyor diyorum. Gelin bari parçayı doğru dürüst takalım bile demiyorlar, teknik olarak yapacak bir şey yokmuş. Demek ki gerçekten yetkinlikleri yok ki bulaşmak istemiyorlar. Yeni parçayı bana verseler sanayide döşemeci daha iyi takardı.

Bundan sonra yetkili servisle işim olmaz. Enayi değilim bakım için 800-900 TL gömeyim. İşçilik garantisi olan işin arkasında bile duramayan adamlar bunlar.

Konuyu VW Almanya’ya aktaracağım muhattap alırlar ise. Olmazsa tüketici mahkemesine taşıyabilirim.

@Deathroll hocam gidebildiğiniz yere kadar gidin. Kimse kolay para kazanmıyor, Doğuş'un bu tür hataları artık bini aştı. Almanya bu tür konularda hassas diye biliyorum, en azından Doğuş'a sorunu çözmesi için baskı uygulayacaklardır.   

@Holigan umarım hocam. Tutup da ön göğüsü komple değiştirsen demiyorum, zaten yapsalar da araba düzen tutmaz her yerden ses gelir. :D

En azından yedikleri haltın bir yaptırımı olmalı. Direk kaplamasını düzgünce taksınlar kafi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun hocam.

Servisler de bu gibi mesulıyetsız çalışanlar oldugu takdirde çok olaylar yaşanmaya devam eder.

Herkese ailesiyle mutlu ve huzurlu bir bayram dilerim.

Konuya bir eklemem olacak, bugün aklıma geldi de. Direk kaplaması 12.04.2018 tarihinde değişmiş. Daha sonra çağrı merkezinden değelendirme için aramışlardı, ben de torpidonun ucunda ufak bir beyazlaşma olduğunu ama önemsemediğimi söylemiştim. Arayan kişi de dilerseniz tekrar servise yönlendirelim demişti, ben istememiştim. Çünkü o tarihte söz konusu kaplamanın oynama yaptığını farketmemiştim henüz. Şimdi bunlar üzerinden çok zaman geçmiş, siz yapmışınızdır demeye getiriyorlar ya. Muhtemelen onlarda çağrının ses kaydı vardır.

Bugün, o tarihte Doğuştan gelen çağrının tarih saatini öğrenmek için hizmet aldığım GSM operatöründen döküm istedim fakat savcılıktan talep etmek gerekiyormuş.

Bunu mahkemede kanıt olarak kullanabilir miyim? Yardımcı olacak hukukçu arkadaş var mı aramızda?

Geri
Üst Alt