6,5" Ekranlı Composition Media

2015 temmuz cıkıslı aracımda discover pro var. gelen kitapcıkda 2. nesil yazıyor medya icin. ancak menude carnet yok. almanyayada yazdım ancak hala cvp yok:( kullanım kılavuzunda carnet uygulaması gayet guzel yazıyor. ancak discover pro da menude carnet yok. carnet gelmesi icin su an ne yapılmasi gerekiyor bilen varmı arkadaslar?

Hocam car net sistemi bildiğim kadari ile Türkiye'ye sunulmuyor.

Yabancilar bir data hatti alip sim kartini araca takiyor ve gerek internet arayuzu gerek diger cihazlardan aracla iletisime geciyor vs. Birsuru sisteme sahip oluyor.

Bizdeki bu iletişim sorunu niye gercekten? Ozellikle entegre elektronik cihazlarda bilgi vs cok zayif. Egitimler de veriliyor ama ya yontemde yada yayginlastirmada bir sikinti var. Bir servisin actigi ozelligi diger servis 3 ay sonra "oda ne" diye cevap verince. Bunu daha iyi anliyorsunuz.

Kurumsal  ve teknik anlamda yeterli-bilgili personele sahip arac servislerinin ulkemizin heryerinde olmasi dilegi ile...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ansolak dedi:

Yabancilar bir data hatti alip sim kartini araca takiyor ve gerek internet arayuzu gerek diger cihazlardan aracla iletisime geciyor vs. Birsuru sisteme sahip oluyor.

Bizdeki bu iletişim sorunu niye gercekten? Ozellikle entegre elektronik cihazlarda bilgi vs cok zayif. Egitimler de veriliyor ama ya yontemde yada yayginlastirmada bir sikinti var. Bir servisin actigi ozelligi diger servis 3 ay sonra "oda ne" diye cevap verince. Bunu daha iyi anliyorsunuz.

Kurumsal  ve teknik anlamda yeterli-bilgili personele sahip arac servislerinin ulkemizin heryerinde olmasi dilegi ile...

bir ürün ne kadar teknolojik olursa olsun, onun ortaya çıkarılışındaki üstün mühendislik gücü ne yazık ki satış öncesi ve sonrası organizasyonundan bağımsız, böyle bizde olduğu gibi alakasız olabiliyor... adamlar tasarlıyor, üretiyor, gönderiyor, bizimki burada satarken basit bir özelliğini bile bilmiyor, hadi bilmemesini bırak soruyorsun açıp öğrenmiyor, sana bir avrupalıya sunulan şansı sunmuyor, aldığın ürünün hakettiğin bir özelliğini kullanman için kılını kıpırdatmıyor,  bunu a'dan z'ye bütün ithal ürünler için söylüyorum...

Virtus hocam temmuz cikisli aracınız da mirrorlink mi var menude app-connect mi. Discover pro olduğu icin sizde aciktir muhtemelen hangi sistem varsa.

@virtus

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ansolak hocam menude app connect var direk baglanıyor onda sorun yok eger sorunuz buysa. siri de calisiyor. ama bana verilen kullanım kılavuzunda olan car-net menusu yok cihazda. almanyayada sordum madem cihazda yok neden turkce kullanım kılavuzuna bu carnet konuyor diye beklemediyim su an.

eger turkiyede bu hizmet sunulmuyorsa bu vw in ayıbımıdır yoksa turkiyenin alt yapı yetersizligimidir dusunmek gerek. ben altyapı yetersizligi oldugunu dusunmuyorum. tr'de son 3 yıldır en fazla satan marka vw bu hizmeti tr'ye vermiyorsa onlara degil bize yazık ki onlara bu fırsatı veriyoruz. avrupalı catır catır kullanırken ve bizden daha az para verirken bize yazık deilmi?

ama vw den gelecek cvp tr'de altyapı yok seklinde olacak. carplay uygulamasını apple a sormustum henuz tr'de altyapı yok dediler. bnde neden o zaman telefonda maps varda araca bagladıgımızda cıkmıyor dedim cvp vermediler:( bi sekilde bazı seylerden mahrum bırakılıyoruz dunya para verdigimiz halde

ansolak dedi:

virtus dedi:
@ansolak hocam menude app connect var direk baglanıyor onda sorun yok eger sorunuz buysa. siri de calisiyor. ama bana verilen kullanım kılavuzunda olan car-net menusu yok cihazda. almanyayada sordum madem cihazda yok neden turkce kullanım kılavuzuna bu carnet konuyor diye beklemediyim su an.
http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/availability.html

Hocam bu sitede gordugunuz gibi türkiye de kullanima acmiyor sevgili yetkililer. Bence bu islerle ugrasmak istemiyorlar. App connect kısmın da da android auto ve apple carplay kapali ama faal durumda suan.

Bunun icin ayri bi eleman istihdam edecekler. Operatorlerle vs ne anlasma izin alinmasi gerekiyorsa yapacak alacak sonra bunu oyle satacaklar. Cidden yazik.

Bu ayni su olaya benziyor asfalt yolunuz yok ama porsche 911 iniz var. Hergun 40-50 ile gidiyorsunuz gideceginiz yere hiz icin üretilmiş bir makine ile hiz yapamiyorsunuz. Bunun sebebi de yola ne gerek var ulaşım boylede saglaniyor zaten diyen yöneticiler.

Ayrica

@virtus hocam iphone unuzu jailbreak yaparsaniz haritalari ve sesli navigasyonu kullanabiliyorsunuz ulkemizde de.

Ozellik acik fakat gerekli ayarlama ve optimizasyonlari cok gec yapiyorlar. Bazen kendimizin boyle mudahale etmesi gerekiyor.

Ben konuya uzak kaldım çok okudum tekrar ama anlayamadım açıkcası. Anladığım kadarıyla sadece temmuz sonrası DİSCOVER PRO cihazlarda app connet özelliği açık kullanılabilir durumda. Ben temmuz sonrası aldım aracı ağustos teslim composition media cihazım var. App-connect sekmesi var fakat açılmıyor tahmin edersiniz. Bunun ile ilgili servis tarafından açıklması gibi bir ilerleme var mı ?

@maniax

@virtus

@magic

@silvershadow

@MSE

@Orhan Hoca

Ben aracımı aralıkta satın aldım ama menude app connect ve mirror link yok

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mcanerol

hocam sekme acık olanlarda serviste aktivasyon olacak sanırım önümüzdeki aylarda. ücret karşılığında mı olacak yoksa güncelleme gibi mi o konuda bilgim yok şahsen

maniax dedi:
@mcanerol

hocam sekme acık olanlarda serviste aktivasyon olacak sanırım önümüzdeki aylarda. ücret karşılığında mı olacak yoksa güncelleme gibi mi o konuda bilgim yok şahsen
Hocam discover pro aldiginiz zaman google ve apple a odenen telif haklari ücreti icinde extra bir ücret odenmemekle birlikte zaten menu acik halde geliyor.

Lakin composition medialarda app-connect i actirmanin bir ücreti var 670 gibi bir rakam telaffuz ediliyor. Bu rakam kesin vw rakamlari degil ama avrupada 205 euro gibi bir rakam. Turkiye de skoda smartlink (skoda daki app-connect olayi) actirmanin ucreti 670 tl.

Bu paranin apple ve google a odenen lisans ucretlerinden dolayi alindigini iddia etmis sayin vw avrupa icin. Kod satin aliyorsunuz her aracin sasisine işleniyor.

Evet 1035 tl app-connect aktivasyon cd si. Aktivasyon ve iscilik ile beraber 1200 civari bir rakam aldim.

Cihazda app-connect menusu varsa aciliyor.

Mirrorlink varsa sadece o aciliyor onunda ucreti 870 tl.

Servisten bugun alinan bilgi.

Sanki yine birseyleri atliyorlarmis gibi geldi bana ama bakalım.

ansolak dedi:
Evet 1035 tl app-connect aktivasyon cd si. Aktivasyon ve iscilik ile beraber 1200 civari bir rakam aldim.

Bu durumda, eğer 6.5" composition media da app-connect menüsü yoksa, aktivasyon yöntemiyle açmak mümkün değil öyle mi?

Benim cihazımda mirrorlink ya da app connect yok ama cihaz 2. nesil.  Nedir bu durumda seçeneklerim? Aydınlatırsanız sevinirim.

Ben googlein kimseden kod için ücret aldığını duymadım. Firmanın ticaret felsefesi tüm yazılımı bedava ver, yazılım üzerinden reklam geliri al şeklinde. Yani Android Auto için Google in ücret aldığını hiç sanmıyorum. VW bu işte yanlış yapıyor.

mavişimşek dedi:

Bu durumda, eğer 6.5" composition media da app-connect menüsü yoksa, aktivasyon yöntemiyle açmak mümkün değil öyle mi?

Benim cihazımda mirrorlink ya da app connect yok ama cihaz 2. nesil.  Nedir bu durumda seçeneklerim? Aydınlatırsanız sevinirim.

Ben googlein kimseden kod için ücret aldığını duymadım. Firmanın ticaret felsefesi tüm yazılımı bedava ver, yazılım üzerinden reklam geliri al şeklinde. Yani Android Auto için Google in ücret aldığını hiç sanmıyorum. VW bu işte yanlış yapıyor.
VW değilde dogus bir çakallık yapıp onlar aliyor olabilir mi ? Ama yurt dışındada alınması icin bu özelliklerin sipariş aşamasında ekleniyor deniyordu. Bizde ekli geliyor ama kapalı özellikler. Belkide ondan sonra ödeniyor.

Yurt disinda da composition media cihaziniz varsa ve menusunde varsa ucret karsiligi actiriyorsunuz lakin. Yurt disinda 205 euro iscilik dahil yani 674 tl ye tekabul ediyor. Skoda da arkadasin ayni ozellikleri actirdigi smartlink te bu fiyattaydi. Yani benim anladigim fiyat 675 tl etmesi gereken miktar. Dogus iscilik dahil 1200 kusur diyor. Buna anlam veremiyorum.

Geri
Üst Alt