6,5" Ekranlı Composition Media

maniax dedi:
@mandufla @maniax @ansolak

Merhaba Mandufla hocam ve Maniax ile aynı donanımlara sahibiz ama ansolak hocamın cihazının donanımı bizimkinden farklı görünüyor.Bu bilgilere dayanarak ansolak hocamınzın cihazın 2. nesil 6.5" media comp. olduğunu doğrulayabilirmiyiz.Eğer böyle ise biz 1.nesil kullanıcıları mirrorlinki kullanamayacakmıyız.Kafamda sorular sorular ...

SAYGILARLA
şu kesin ki 6,5' mm ünitelerinin hepsi 2.nesil

bilmediğimiz nokta yazılım ile bu özelliklere sahip olup olamayacağımız.

benim beyaz ekran da bu;

Bendeki yazılım 0622 diğer rakamlar aynı. Hiç güncelletmedim.

RockandRage dedi:
@silvershadow

Murat hocamın artık gelip konuya el atması lazım  :) Hangisi 1. hangisi 2.nesil bunu açıklığa kavuşturmak lazım  :)

SAYGILARLA
Değerli Hocam;

@ansolak Hocamın tespiti tamamen doğru.

Yeni versiyon için Ekim tarihini verdiler. Bu tarih itibariyle üretilmiş olan değil de. "Teslim edilmiş olan " bütün cihazlar aynı versiyon yazılımı taşıyorlar.

Çünkü yazışlım sandığınız gibi fabrikada değil cihaz Türkiye'ye gelip servisinizde hazırlık işlemleri esnasında yükleniyor Türkçe dil desteği vb. şeyler.

En özendiğim şeylerden biri de şu radyo logoları... Daha önce de gösteriyordu ama binbir zahmetle  yüklemek gerekiyordu. Artık yüklenömiş geliyor.

Bir de sevdiklerinizin fotoğraflarını göstermesi.. çözünürlük harika  Bayıldım..

Merhaba konu yeniden canlanmış ben de canlı yardım ile konuştum onlar servisle konusabilirsiniz dediler dün servis ile konuştum su anda almanyadan net bir cevap alamadıklarını ve 4 ocak gibi aramamı istediler o zaman aracın bu sistemlere uygun olup olmadığı hakkında sorgulama yapabileceklerini söylediler

silvershadow dedi:
@silvershadow

Murat hocamın artık gelip konuya el atması lazım  :) Hangisi 1. hangisi 2.nesil bunu açıklığa kavuşturmak lazım  :)

SAYGILARLA
Değerli Hocam;

Yeni versiyon için Ekim tarihini verdiler. Bu tarih itibariyle üretilmiş olan değil de. "Teslim edilmiş olan " bütün cihazlar aynı versiyon yazılımı taşıyorlar.

Çünkü yazışlım sandığınız gibi fabrikada değil cihaz Türkiye'ye gelip servisinizde hazırlık işlemleri esnasında yükleniyor Türkçe dil desteği vb. şeyler.

En özendiğim şeylerden biri de şu radyo logoları... Daha önce de gösteriyordu ama binbir zahmetle  yüklemek gerekiyordu. Artık yüklenömiş geliyor.

Bir de sevdiklerinizin fotoğraflarını göstermesi.. çözünürlük harika  Bayıldım..
Hatta radyoya basılı tutuyorum logo seçin diyor bazen bir radyo için 3-4 tane logo oluyor. Bu yerel radyolarda bile geçerli. Yani bilgiyi direkt alıyor önceden yüklenmiş değil.  :mad:

dtkorkmaz dedi:
@silvershadow

SAYGILARLA
Değerli Hocam;

Hatta radyoya basılı tutuyorum logo seçin diyor bazen bir radyo için 3-4 tane logo oluyor. Bu yerel radyolarda bile geçerli. Yani bilgiyi direkt alıyor önceden yüklenmiş değil.  :mad:
bu özellik 5.8 içinde gelecek mi ?

dtkorkmaz dedi:
@silvershadow

SAYGILARLA
Değerli Hocam;

Değerli Hocam;

Radyolarda  hücre bilgisi /şarkı, radyo ismi, çalan parça ile acil durum frekansı RDS hariç bilgi aktarımı yapan bir başka kısmı mevcut mudur?

Sormak hiç aklıma gelmemişti sorayım hemen. Arabayı ilk aldığımda 12 tane falan radyo frekansı kaydettim hemen. 1 ay sonra falan kendiliğinden logolar gelmişti bu kayıtlı 12 istasyona. Servise falan da girmedi araç. Otomatik logo çekmiş bir şekilde araba. Açıklayabilecek var mı :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

theGenius dedi:
Sormak hiç aklıma gelmemişti sorayım hemen. Arabayı ilk aldığımda 12 tane falan radyo frekansı kaydettim hemen. 1 ay sonra falan kendiliğinden logolar gelmişti bu kayıtlı 12 istasyona. Servise falan da girmedi araç. Otomatik logo çekmiş bir şekilde araba. Açıklayabilecek var mı :)

Değerli Hüseyin Hocam,

Aracınızın teslimat hazırlıkları kapsamında dil desteği ile birlikte bize özgü ayarlar yüklemesi esnasında bu logolar da hafızaya yükleniyor diye biliyorum

silvershadow dedi:

Değerli Hüseyin Hocam,

Aracınızın teslimat hazırlıkları kapsamında dil desteği ile birlikte bize özgü ayarlar yüklemesi esnasında bu logolar da hafızaya yükleniyor diye biliyorum
Olabilir hocam. Benim anlamadığım nokta şu. Durduk yere Nasıl geldi logolar acaba :) ayarları kurcalamadım. O Zaman'lar vag kablom yoktu. Benim ilk aklıma gelen frekans üzerinden logo transferi yaptığı oldu aracın.

Cevabınız için teşekkür ederim değerli hocam. Saygılar.

Ekim 14 de teslim aldığım aracın radyolarını ayarladim ve logo yok. Ama bir ay sonra falan bir kaç kanal daha ayarladim onlarda logolu çıktı direkt. Ancak ilk ayarladiklarim hala logosuz.

Bu arada dün tekrar ekranda görüntü gitti. :(

3 saat sonra bindigimde gelmişti ekran.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@silvershadow Donanım olarak bilemiyorum hocam. Ancak radyo logosu yoksa radyo isminin üzerine 3 saniye basılı tutunca logo seçenek ekranı geliyor. Yerel radyolarda bile var.

erkanz dedi:
0613 olanlar için şöyle bir güncelleme duyurusu yapılmış globalde MIB2 platformları için hocalarım. Servisleri bir yoklamakta fayda olacağı kanaatindeyim, yok derlerse de ilgili dökümanın açıklamasını yapsınlar [emoji41]

https://www.dropbox.com/s/ku6pf9o86h1wqnq/91n9mibbulletinver2.pdf?dl=0

Sent from my iPad using Tapatalk
Bu Teknik yayin VW Amerika tarafindan sadece Amerika icin yayinlanmis. EU versiyonu varsa bu teknik bultenin daha faydali olabilir.

Aynen hocam, zaten paylaşmaktaki maksadım servisleri yoklamak için acaba türkiye için de bir güncelleme mevcut muduru sorgulamak idi. Ben de MIB1 var malum [emoji17][emoji23]

iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt