Golf 7 - Gelen Zam Haberleri Birleşik Konusu

Değerli Salih Hocam

Artık midline plus donanıma bir donanım eklersek bile %5 fazla ÖTV dilimine giriyor.

bu aslında %5 zam anlamına gelmiyor çünkü verginin üzerinden KDV hesaplandığı için %71.1 yerine %77 vergi ödeneceği için %5.9 fark anlamına geliyor.

Bu kadarla da kalmıyor ne yazık ki....

Aldığınız her opsiyonel donanıma da bu fark yansıyacaktır. 

Bir de üzerine yeni opsiyonel donanımlarla birlikte zam geleceği kesin...

Fark ne kadara varır bilinmez.

Comfortline donanımda zaten %50 ile başlıyoruz.  Eskiden sahip olduğumuz: " Bari Highline alamadım yerine gönlümce donanımla doldururum." Artık hayal oldu. Çünkü astarı yüzünden pahalıya gelecektir. 

O halde ....

Hayaller Highline hayatlar Midline....

:) :)
Golf türkiye ye almanya fiyatı  +  vergi şeklinde gelmiyor. yıllardır takip ediyorum doğuş bunu nasıl yapıyor bilmiyorum ama almanya satış fiyatını direkt euro kurundan çevirdiğinizde türkiye satış fiyatı çıkıyor ortaya. yalnız vergi barajına takılan donanım ve motor olacaktır . tdı dsg hıglıne gibi. o zaman artış daha çok olacaktır tabi ki. Zaten en boş modelin bile vergi barajına çok bi şeyi kalmadı sayılır. boş line almanya fiyatı 17.850 euro . 4.10 dan 73.850 oluyor. 

http://www.volkswagen.de/de/models/der-golf/trimlevel_overview.html

@Salih Sayın aynen katılıyorum. Ben 2014 de Golf Midline Plus aldım, Almanya fiyatı ile aynı idi Euro olarak. 1000 Euro fark vardı belki.

@Salih Sayın aynen katılıyorum. Ben 2014 de Golf Midline Plus aldım, Almanya fiyatı ile aynı idi Euro olarak. 1000 Euro fark vardı belki.
Aynen oyle .  Burada su yanilgiya kapilmamak gerek. Ee bizde almanlarla ayni fiyata biniyoruz iste neresi pahalilik bunun . Is oyle degil .Almanlar kendi paralariyla 20.000 eurolara cillop gibi sifir golf aliyorlar. Bizim 20. 000 tl ye sifir golf aldigimizi dusunun. 30.000 tl ye golf gti aldigimizi dusunun. Her ulkede her sey kendi parasindan degerlenir. 

Artı onların geliri ile bizimkisi çok farklı 

Aynen oyle .  Burada su yanilgiya kapilmamak gerek. Ee bizde almanlarla ayni fiyata biniyoruz iste neresi pahalilik bunun . Is oyle degil .Almanlar kendi paralariyla 20.000 eurolara cillop gibi sifir golf aliyorlar. Bizim 20. 000 tl ye sifir golf aldigimizi dusunun. 30.000 tl ye golf gti aldigimizi dusunun. Her ulkede her sey kendi parasindan degerlenir. 
Aynen Salih Bey in dedigi gibi. Ayni miktar oduyoruz, fakat memleketimin guzel insani 2-3 bin TL icin calisirken Herr ler Frau lar 4-5 bin Euro aylik gelir ile calisiyorlar. Alman Golf e binmek icin 6-8 ay calisirken, benim guzel insanim yillarca giyiminden gezmesinden kisip biriktirdiginin uzerine 36-60 ay arasi vadeli kredi borcuna giriyor. Ulkemiz oyle bir hale geldiki, insanimizin kullanimi icin yapilan kopru ve tuneller, TL endeksli degil, Dolar endeksli pazarlaniyor, cunku devlet babamizin isletmesini devrettigi yuklenici para birimimize hic guvenemiyor. Nasil guvensinki, gun icerisinde 10 kurus oynayabiliyor. Cok serzeniste bulundum kusuruma bakmayin :)  Ama ne yapayim, yazik degil mi memleketimin guzel insanina?

Aynen Salih Bey in dedigi gibi. Ayni miktar oduyoruz, fakat memleketimin guzel insani 2-3 bin TL icin calisirken Herr ler Frau lar 4-5 bin Euro aylik gelir ile calisiyorlar. Alman Golf e binmek icin 6-8 ay calisirken, benim guzel insanim yillarca giyiminden gezmesinden kisip biriktirdiginin uzerine 36-60 ay arasi vadeli kredi borcuna giriyor. Ulkemiz oyle bir hale geldiki, insanimizin kullanimi icin yapilan kopru ve tuneller, TL endeksli degil, Dolar endeksli pazarlaniyor, cunku devlet babamizin isletmesini devrettigi yuklenici para birimimize hic guvenemiyor. Nasil guvensinki, gun icerisinde 10 kurus oynayabiliyor. Cok serzeniste bulundum kusuruma bakmayin :)  Ama ne yapayim, yazik degil mi memleketimin guzel insanina?
Kesinlikle buradaki kıstas sadece vergi fiyat vs değil. Alım gücü,ülke gücü ile ilgili. Vergilendirme elbet yanlış fakat karşılaştırma

-aynı aracı ülkemizdeki vatandaş kaç maaşı ile alabiliyor.

-aynı aracı başka ülkelerin vatandaşları kaç maaşı ile alabiliyor.

ülkelerin  orta gelir düzeyinde muadil işleri yapan insanlarla bu karşılaştırmayı yapmak gerekli.

Böyle bir istatistik gerçekten de haber niteliği taşıyor. Gazete incelerken karşıma çıksa hemen okurdum şahsen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kesinlikle buradaki kıstas sadece vergi fiyat vs değil. Alım gücü,ülke gücü ile ilgili. Vergilendirme elbet yanlış fakat karşılaştırma

-aynı aracı ülkemizdeki vatandaş kaç maaşı ile alabiliyor.

-aynı aracı başka ülkelerin vatandaşları kaç maaşı ile alabiliyor.

ülkelerin tabiki orta gelir düzeyinde muadil işleri yapan insanlarla tabiki bu karşılaştırmayı yapmak gerekli.

Böyle bir istatistik gerçekten de haber niteliği taşıyor. Gazete incelerken karşıma çıksa hemen okurdum şahsen.
    öğretmen maaşlarını kıyaslayabilirim. Türkiyede bir öğretmenin eline 1.000 Tl ek ders aldığını farz edersek ki bu ortalamanın üstü bir ek ders 4000 tl para geçtiği düşünelim. Almanya da bir öğretmen ortalama 4.500 euro alıyor. Türkiyede öğretmen hiç yemeden içmeden  1.2 Tsi manuel comfort golfü 20 ayda alıyor. Almanyadaki bi öğretmen aynı aracı hiç yemeden içmeden 4 ayda alıyor.

Almanya asgari ücret 1473 euro .Türkiye asgari ücret 1404 TL. Türkiyede asgari ücretli biri yemeden içmeden 56 ayda golfü alıyorken Almanyadaki asgari ücretli 14 ayda yemeden içmeden aynı aracı alıyor. bunlar yaklaşık değerler. 

Salı günü için %4 zam acıklanmıs. Herkese hayırlı olsun. s=s15

veee Martta makyajlı kasada gelmeyip Hazirandan sonra gelmeye baslayacakmıs.... s=alsaa

Salı günü için %4 zam acıklanmıs. Herkese hayırlı olsun. s=s15

veee Martta makyajlı kasada gelmeyip Hazirandan sonra gelmeye baslayacakmıs.... s=alsaa
Bugün Samsun özön serviste idim. İşimi bitirince satış danışmanımı da görmeden gitmeyim diye yanına gittim konuştuk biraz. Makyajlı kasa fiyatları belli değil ama şuanki fiyatların üzerine 10.000TL civarı koymalı dedi. Nisanda elimizde olacak araçlar diye de ekledi yine. 

17 ocakta da %3 zam var haberin olsun dedi en son kapıdan çıkarken de. :D  

Levent kırca nın zamla ilgili videosu aklıma geldi . Sakıncalı olur diye paylaşmak istemedim

17 Ocak 2017 / 2016 Model Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Euro 6 Fiyat Listesi

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS Manuel Midline Plus    72.100,00 TL

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG Midline Plus   83.000,00 TL

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS Manuel Comfortline   77.300,00 TL

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG Comfortline   88.200,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS Manuel Comfortline   81.400,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Comfortline   92.300,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS Manuel Highline   88.700,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Highline   99.600,00 TL

Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Comfortline   98.600,00 TL

Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline   105.900,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 90 PS Manuel Midline Plus   88.100,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS Manuel Comfortline   95.200,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSG Comfortline   106.100,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS Manuel Highline   102.600,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSG Highline   113.500,00 TL

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG Allstar   93.400,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS Manuel Allstar   87.200,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Allstar   98.100,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS Manuel Allstar   101.000,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSG Allstar   111.900,00 TL

Golf R 2.0 TSI 300 PS 4M DSG   223.255,00 TL

Geçen ocakta aldığım araca liste fiyatına göre opsiyonla birlikte 20 bin tl zam gelmiş  :000067-medium:      Şakamı bu !  Gerçi liste fiyatından heralde % 7-8 oranında indirim vs yapılır  :000274-medium:   yoksa fiyat ölümcül  s=alsaa

Geri
Üst Alt