Golf 7 - Gelen Zam Haberleri Birleşik Konusu

benim araba 1 yılda 10 bin tl zam yedi altın gibi maşallah  &:
Hocam aslinda uzulmemiz gerekiyor. Zam gelince aracimizin değeri artiyor eyvallah bu ikinci ele yansiyor haliyle.

Araçlarimiz piyasi oturmuş ikinci eli zarar ettirmez kalibrede.

Ancak paramiz değer kaybetmekte ve satinalma gucumuz bu periyotta azalmakta. Çünkü benim patronum bolca zam yapmiyor, zam yaparken euroyu baz almiyor.

Mesela aralıkta adam gibi indirim yapmazlarsa araba almaktan vaz geçeceğim

1 ay önce 70k ya 1.2 TSİ manuel comfortline mavi teklifi almıştım şimdi sittinsene zannetmiyorum 

Ya da üyesi olduğum kurumdaki diğer kampanyalarda bunlardan birine katılacağım gönlümde golften başka yok olsa da 

Adsız.png

benimde 0 aldığım fiyata malum sitede 2.elleri var liste fiyatınada 2000lira zam gelmiş ben hediyesi ile beraber 82,750 ye almıştım aslında 84e anlaşmıştık sonra bayii aradı vw doğuş size kaput filmi ve cam filmi hediye ediyor dedi 1250 lirada öyle düşmüştü

sonradan düşünmüştüm kaput filmi ve cam filmi 1250 edermi diye ama olsun dedim 

Haydi bakalım, Golf severlere hayırlı olsun :)
664b513912dd601b0fdfb17510ac084d.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yeni vergi sistemine baktım da, vergi matrahı 40k TL altında kalan Golf yoktu, tüm Golf'ler zam yiyecek belli ki, vergi dilimi %45'ten %50ye çıkacak çünkü

Bakalım ne kadar zam gelecek Allah araba bekleyenlere ödeme kolaylığı versin gerçekten.Hazır parasını dövize yatırıp bekleyenler yine çok etkilenmemiş olur fakat krediyle alacak arkadaşlarımız için gerçekten üzücü bir durum.

Golfün hemen hemen tüm modelleri için 3.000 TL ÖTV zammı olacak.

Satış temsilcisi arkadaşımla yaptığım görüşme sırasında"fena" tabirini kullanmasından ötürü gelecek olan zammın sağlam olacağını düşünüyorum...

Ki inşallah yanılırım arkadaşlar...

Saygılarımla...

Golfün hiçbir versiyonunun vergisiz fiyatı 70 bini geçmediği ve 40 bin altına düşmediği için satış fiyatına eklenecek ötv zam oranı %3.4 buna euro artış zammı da eklenirse ortalama %5 gibi yansır diye düşünüyorum. Bu durumda başlangıç fiyatı 72450 TL civarına yükselecek gibi görünüyor.

Golfün hiçbir versiyonunun vergisiz fiyatı 70 bini geçmediği ve 40 bin altına düşmediği için satış fiyatına eklenecek ötv zam oranı %3.4 buna euro artış zammı da eklenirse ortalama %5 gibi yansır diye düşünüyorum. Bu durumda başlangıç fiyatı 72450 TL civarına yükselecek gibi görünüyor.
Hocam ÖTV zammı %3 değil %5 diye biliyorum. Ayrıca zamlı ÖTV'li fiyattan KDV de alınacağı için küçük miktar da oradan farkedecek. En düşük fiyatlı aracın net fiyatını bilmiyorum ancak net fiyatını öğrenip 1,77 ile çarparsanız zamlı ÖTV'li fiyatını bulabilirsiniz.
Şu durumda Yeni ÖTV nedeniyle fiyatlar %5,9 artacak. Doğuşun yapacağı zam hariç tabiki.

Hocam ÖTV zammı %3 değil %5 diye biliyorum. Ayrıca zamlı ÖTV'li fiyattan KDV de alınacağı için küçük miktar da oradan farkedecek. En düşük fiyatlı aracın net fiyatını bilmiyorum ancak net fiyatını öğrenip 1,77 ile çarparsanız zamlı ÖTV'li fiyatını bulabilirsiniz.
Şu durumda Yeni ÖTV nedeniyle fiyatlar %5,9 artacak. Doğuşun yapacağı zam hariç tabiki.

Yüzde 5 lik ÖTV zammı net fiyat üzerinden hesap edildiği için toplam fiyattaki artış yüzde 3 küsürlük bir artış olacaktır. Euro'nun hareketlenmesiyle de Doğuş'un yapacağı yüzde 1 ya da 2 lik bir artışla da toplamda yüzde 5'e yakın bir artış olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yüzde 5 lik ÖTV zammı net fiyat üzerinden hesap edildiği için toplam fiyattaki artış yüzde 3 küsürlük bir artış olacaktır. Euro'nun hareketlenmesiyle de Doğuş'un yapacağı yüzde 1 ya da 2 lik bir artışla da toplamda yüzde 5'e yakın bir artış olur.
Doğrudur hocam ben hep net fiyattan hareket ettiğim için yanılmışım. 3.000 TL'lik artış sizin söylediğiniz orana denk geliyor toplam vergili fiyatta. Ben net fiyatı 1,71 ile çarparken şimdi 1,77 ile çarpmamız nedeniyle öyle bir fark yazmışım. Teşekkür ederim 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam benim yazdığım net satış fiyatına yansımasıydı ötv %5 toplamdaki yansıma %3,5 civarı (euro farkı hariç tabiki)

Geri
Üst Alt