Ofset ve ET değerleriyle alakalı bir soru

İsim
Furkan
Selam golf tutkuluları aranızda yeniyim,
hali hazırdaki dijon 17 (7.000km) jantlarımı satıp 18 inç jant takımı almak istiyorum fakat
Alacağım jantlar 5x112, Önler 8Jx18 ET30 Arkalar 9Jx18 ET44 yazılmış bu ne demek oluyor ve golf 7.5'a uyar mı? Jantlar orijinal. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aramıza hoşgeldiniz hocam. 

Bu sorunuz hakkında daha önce değerli  silvershadow hocamızın bir bilgilendirme yazısı mevcut. 

Site içi ara motorundan 

Golf 7'de Jant ve Lastik Ölçüleri Diye aratırsanız faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

İyi forumlar. 

@Nfk 

hocam könig replika değil mi?

orjinal çıkma a45 amg jantı alıcam 8 ofset 18 inç

yada könig alıcam

@furkan199815  Hocam könig jant markası.. sonradan replikaları da türemiş olabilir. Ama iyi bir jant markası yani.

Sakın replika almayın ama onun dışında marka jant alabilirsiniz hocam, konig vossen bbs .o.z bu tarz markalar orjinal jant hatta ondan bile kaliteli jantlar üretebilen firmalar var zaten cogunu bu firmalar üretip veriyor markalara cms falan

edit: türkçem yerlerde :D  kendi yazdıgımı anlayamadım sonuç olarak marka jant alınır hatta orjinalden pahalı oluyor üstte sıraladıgım markalar

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Bu arada hocam o lastikçilerdeki jantçılardaki jantların %90 i replika orjinal marka jant bulması zor ortak bayii bulmalısınız ki içerde oz da bbs de falan orjinal satılsın

en azından antalyada orjinal jant satan yer yok gibi istanbulu bilemiyorum arkadaş resmii continental bayii içerde replika jant satıyor siz düşünün

• Beğen
Tepkiler: Nfk
@Meriç Mavisu 

hocam hepsi replika satıyor biliyorum

orjinal bbs oz satan istanbulda 1-2 yer var

18 jant için oz bbs 1000-1300 euro yani 5500 tl gibi bir fiyat cıkıyor

orjinal könig için 3250 gibi bir rakam isteniyor

dijonları satsam konig uyguna gelecek baya ama könige de güvenemiyorum bbsden ozdan ucuz sonucta demek ki hammadesi de ucuz?

Konig ten yana sıkıntın olmamalı bence dünyadaki en iyi jant markalarından biridir 1982 de kurulmuş 20 sene önceki NFS2 oyununda bile en pahalı jantlar konig ti yani :D

TSE belgeli global markalara üretim yapan ve reklamı yapılmayan has türk firmaları var. Daha evvel @silvershadow Murat Hocam da bir konuda yazmıştı: Kormetal ve Keskin mercedese, CMS vw ve renault a üretim yapıyor. Bu markaları tercih ederseniz pişman olmazsınız.

Geri
Üst Alt