Ofset ve ET değerleriyle alakalı bir soru

Konig ile Türkiye’de replika diye satılan jantları kıyaslamamak lazım, konigin adının replika olmasının nedeni piyasada tutulan jantları çok benzer tasarımla kendi adı altında sürmesidir.

Konig ile Advanti’nin jantlarının aynı fabrikada aynı makinede üretiliyorlar. Konigin jantları arkasında yine mühendisler var. Piyasada alacağınız rastgele bir replika ile konig karşılaştırılamaz. 

Son olarak Orjinal konig jantları nereden buldunuz ? Sahibinden üzerinde replika konigleri orjinal diye itelemeye çalışan çok kişi var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Utku Lekesiz 

hocam ben yurtdısından getirticem %100 konigin sitesinden online international shipping zaten 450 dolar tutuyor eder sana 2200 lira e vergisi desen 400-500 lira edicek en fazla 3000 lira bence mantıklı.hemde dediğim yurtdısında tüm ofsetleri tek tek ayarlayabiliyosun yok abi bizde 9.5 ofset var 8 yok bilmem ne derdin de yok.

he türkiyede nerde var dersen arıcıoğlu, jant dünyası denen firma bunların distiribitörü ayrıca mutlu lastikte de bir model konig var.

ayrıca konig yerine sahibindende mercedes çok kollu 8 ofset jant gördüm onu mu alsam karar veremedim fotosu ilk gönderide

@issos 

hocam öyle bir haldeyiz ki cms şuan yurtiçine mal göndermiyor direk ithalat yapıyor :)  ve tip olara en dandik 2 model var türkiyede cms için suan, aynı sekilde keskinin türkiyede bayisi yok en yakın bulgaristan, kormetal için araştırma yapmadım.

@issos 

hocam öyle bir haldeyiz ki cms şuan yurtiçine mal göndermiyor direk ithalat yapıyor :)  ve tip olara en dandik 2 model var türkiyede cms için suan, aynı sekilde keskinin türkiyede bayisi yok en yakın bulgaristan, kormetal için araştırma yapmadım.
İthalat mı İhracat mı yapıyor?

Benim bildiğim CMS Türk şirketi ve ihracat yapar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konig jantlar ''replika'' diye adlandırılan dandik uzakdoğu markası jantlardan değildir. 

Japon Enkei firmasına bağlı amerika merkezli bir firmadır. Oz, sparco vs ayarındadır. Hafiflik ve sağlamlık konusunda kendi patetentli MAT forged teknolojisini kullanırlar. Kendine has çok güzel modelleri var.

Ülkemizde Arıcıoğlu distrubutorlugunde belli başlı modelleri satılmakta Milligram, Kilogram, Sicillian vs. bazı modelleridir. 

Yurtdışından (Amerika) 3bin tl lere konig modelleri getirmek biraz gerçek dışı heleki şu anki döviz kurları ile. 

Aşağıdaki linkte vergisiz kargosuz ortalama bir jant fiyatını bırakıyorum. 

https://www.tirerack.com/wheels/WheelCloseUpServlet?autoMake=Volkswagen&autoModel=Golf+GTI+4-Door&autoYear=2016&autoModClar=Standard&target=runWheelSearch&wheelMake=Enkei+Performance&wheelModel=EKM3&wheelFinish=Gunmetal+Painted

Ofset et konusuna gelecek olursak ; Golf 7 lerde maximum et ofset   8 ofset et35 yada 8.5 ofset et 45 tir. Bunun fazlası çamurluğun dışına çıkar. Ayrıca golfler ve vag grubu ultra performans araçları hariç (Audi Rs , Porsche ) ön arka farklı ofset yoktur.   Takılırmı ? Evet takılır ama hem sürtme sorunu hemde görüntü olarak çirkin duruyor.

Takilir.20 de takarsin istersen. Yay sart tabi 18-19-20 takarsan ama yay takinca surtmesin dersen ve lastikler cok icte kalmayacaksa 8ofset et 40-42 iyidir.lastik225/35/19 yada 235/35/19 takmak lazim. 225 8 ofseti kurtarir 235 te 8.5 ofseti kurtarir.

Geri
Üst Alt