Sonradan far yükseklik ayarı

İsim
Meriç Mavisu
Aracımda Xenon farlar mevcut, farlarda belliki bir motor var, kontağı açtığımda farlar selamlıyor aşşağı yukarı yapıyor ve baya iniyor aşşağı sonra yukarı çıkıyor biraz sonra hafif inip normal hizasına geliyor yani bu falar catır catır haraket ediyor aslında ama far anahtarımda yükseklik tuşu yok sonradan ekleyebiliyormuyuz bu özelliği çünkü farlarımın çok yukarıyı gösterdiğini düşünüyorum o makinede ayarlandı sanayide cocuk geldi lambur lumbur koydu 2 saniyede yaptı birşeyler bozdu sanki öyle hissediyorum tepedeki tabelaları falan cayır cayır parlatıyor ama yol karanlık bende bu özelliği eklesem istediğim gibi yapsam çok rahat olur dedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracımda Xenon farlar mevcut, farlarda belliki bir motor var, kontağı açtığımda farlar selamlıyor aşşağı yukarı yapıyor ve baya iniyor aşşağı sonra yukarı çıkıyor biraz sonra hafif inip normal hizasına geliyor yani bu falar catır catır haraket ediyor aslında ama far anahtarımda yükseklik tuşu yok sonradan ekleyebiliyormuyuz bu özelliği çünkü farlarımın çok yukarıyı gösterdiğini düşünüyorum o makinede ayarlandı sanayide cocuk geldi lambur lumbur koydu 2 saniyede yaptı birşeyler bozdu sanki öyle hissediyorum tepedeki tabelaları falan cayır cayır parlatıyor ama yol karanlık bende bu özelliği eklesem istediğim gibi yapsam çok rahat olur dedim.
Böyle bir özellik yok hocam sizin için. Far üstünde vida gibi yerler var. Düz bir duvara karşı geçip çizgiyi istediğiniz gibi yukarı aşağı hareket ettirebilirsiniz.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@yusuf  Hmm, kontağı açınca kendi kendine haraket edince bende sonradan olabilir diye düşünmüştüm. İyi geceler.

[mention=2]yusuf[/mention]  Hmm, kontağı açınca kendi kendine haraket edince bende sonradan olabilir diye düşünmüştüm. İyi geceler.
O hareket otomatik far yükseklik ayarına sahip olduğunuz anlamına gelir

O hareket otomatik far yükseklik ayarına sahip olduğunuz anlamına gelir

Ekrandan Yolculuk kipi ayarında sağ veya sol diye ayarladığımda farları bir nebzede olsa haraket ettirebiliyorum ama belki mercek yarım santim haraket ediyor çok az yani ama kontağı açtığımda cayır cayır haraket ediyor :D

Hocam far yükseklik ayarı otomatik bizim araçlarda lakin o çocuk dediğin kişi belli ki orijinal balastı bozmuş. Yetkili servise bi gösterin isterseniz. Bu arada siz neden farları gösterme gereği duydunuz ki. Daha önce de mi sıkıntı vardı ? 
Yok sanayi işte çok biliyor herkes usta dedi seni sevdim dedi sana beleşe bide far yüksekliği yapayım dedi bende diyorum içimden buna paramı alıyosunuz aldı cocuk bozdu bende dikkat etmedim ama sonrada farkettim yolu göremediğimi :D  üşendim kaldı öyle binlerce km dir bu halde haha

Bu arada belkide far yükseklik ayarım sadece yokuşta tümseklerde farın göz almasını önlemek için yukarı aşşağı haraket ettiren sistemdir ama gerçekten kontağı açtığımda baya haraket ediyor mercek

@Meriç Mavisu ilk kontak açıldığında eğimi algılayıp ona göre dengeleme yapıyor hocam. Daha sonrada eğimlerde açıyı ayarlamaya devam ediyor. Size tavsiyem yetkili serviste düzeltirmeniz. Çok rahatsız eder gece kullanımında. Karşıdan gelen sürücülerde rahatsız olur sürekli. 

@Meriç Mavisu ilk kontak açıldığında eğimi algılayıp ona göre dengeleme yapıyor hocam. Daha sonrada eğimlerde açıyı ayarlamaya devam ediyor. Size tavsiyem yetkili serviste düzeltirmeniz. Çok rahatsız eder gece kullanımında. Karşıdan gelen sürücülerde rahatsız olur sürekli. 
Haklısın, hazır yakalamış iken Ampuller 6 senelik artık güçte azalma olmuş olabilirmi fara karşıdan düz bakınca göz acıtıyor ama yol karanlık belki farlar ölmüştür

Geçenlerde Trabzon’da kiraladığım araçta vardı otomatik yükseklik, farlar animasyonlu açılıyordu çok hoşuma gitti videosunu çektim. &:  @Jesi @Nfk @Ender

Geri
Üst Alt